Fortuna – 10. kolo

Trenčín – Pohronie 1:1 (1:0)

G: 26. El Mahdioui – 59. Weir

Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Križan, Pirinen, El Mahdioui, Zubairu, Roguljič (68. Tučný), Kadák (83. Corryn), Ghali, Ikoba (76. Depetris)

Pohronie: Jenčo – Jacko, Pavlík, Špiriak, Badolo, Weir, Obročník (85. Chríbik), Mazan, Petrák (61. Župa), Blahút (73. Fadera), Bimenyimana (85. Matič)

Slovan Bratislava – Sereď 3:0 (3:0)

G: 1. Medved, 11. a 34. Ratao

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Bajrič, Vernon, Nono, Čavrič (69. Daniel), Holman (90. Ožbolt), Weiss (69. Rabiu), Ratao (82. Henty), Medved (82. Lovat)

Sereď: Yakubu – Morong (90. Mehič), Djiby Ba, Čelikovič, Hučko, Šumský, Iván, Potoma (82. Mečiar), Bušnja (82. Bae), Jureškin (46. Slaninka), Jarovič (46. Tatranský)

Darko Milanič (Slovan): „Na očakávaný obranný blok Serede sme vyrukovali s vysokým napádaním. Rýchly gól v prvej minúte udal tón zápasu v náš prospech. Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, veľa sme si vytvorili, dali sme tri pekné góly a mali sme ďalšie príležitosti. Cez prestávku sme si povedali, že treba udržať nastolené tempo. Sereď cez polčas zmenila svoju hru, my si musíme otvorene povedať, že sme podvedome zvoľnili. Nehrali sme už tak rýchlo a dynamicky a nemali by sme dovoliť Seredi vytvoriť si také príležitosti na skórovanie.”

Peter Lérant (Sereď): „My sme sa na tento zápas veľmi tešili. Rýchly inkasovaný gól však nabúral náš taktický plán. Domáci sa po ňom upokojili a najmä v prvom polčase ukázali veľkú kvalitu a dominanciu, my sme sa z toho nevedeli dostať a viacerým našim hráčom ten veľký štadión zväzoval nohy. Cez prestávku sme prestriedali, v druhom polčase sme sa herne zlepšili a trafili sme aj žrď, mali sme niekoľko náznakov, ktoré sa mohli skončiť gólom.”

Michalovce – Dunajská Streda 2:4 (0:1)

G: 50. Trusa, 63. Soler – 15. Divkovič, 54. Friede, 83. (11m) Kalmár, 90. Fábry

Michalovce: Markovič – Kolesár, Spoljarič, Pino, Vaško, Popovits (76. Mendez), Žofčák, Neofitidis, Ivanov (84. Kountouriotis), Trusa, Tandir

DAC: Jedlička – Blackman, Malý, Beskorovainyi, Müller, Friede (90. Sommer), Njie (68. Nicolaescu), Balič, Divkovič (84. Fábry), Ramirez, Kalmár

Jozef Majoroš (Michalovce): „Chlapcov musím pochváliť za výkon. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas s kvalitným súperom. Dunajská Streda bola lepšia na lopte. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa dostali do zápasu, no od 30. minúty sme už hrali dobre. Vytvorili sme si aj niekoľko brejkových situácií. Chýbala nám však lepšia finálna prihrávka. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme zvýšiť tempo, musíme byť agresívnejší a to sa nám aj podarilo, dali sme vyrovnávajúci gól. Po hodine hry nastal zase veľmi sporný moment, keď hráč Dunajskej Stredy zahral úmyselne rukou a mal dostať druhú žltú kartu. Zápas by sa inak vyvíjal. Tretí gól sa ukázal ako rozhodujúci.”

Bernd Storck (DAC)„Gratulujem môjmu tímu. Myslím si, že to bol veľmi náročný zápas, no zvládli sme ho. Musím pochváliť aj hráčov, ktorí predtým hrávali menej, no zvládli zaskočiť za svojich kolegov, či už ide o Malého, Beskorovainyiho, či Njieho. Všetci sa dobre prezentovali. Čo sa zápasu týka, začali sme dobre, išli sme do vedenia. Hovoril som chlapcom, že si budeme musieť dávať pozor pri návrate zo šatní, že to budeme mať náročné a aj sa to potvrdilo. Domáci vyrovnali. Aj napriek tomu sme sa naďalej snažili, hľadali sme priestor pred bránkou a ukázala sa aj naša kvalita najmä v ofenzívne. Všetci podali výborný výkon. Mali sme aj ďalšie šance a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.“

Senica – Ružomberok 1:2 (0:0)

G: 54. Addo – 87. Gerec, 88. Carrillo

Senica: Fryšták – Addo, Asanovič, Carrillo, Kopečný, Totka, Gallovič, Nemec, Piroska, Malec, Yenne (70. Fotr)

Ružomberok: Macík – Čurma (46. Mojžiš), J. Maslo, Mrva, Kmeť, Kochan, Múdry (77. Ďungel), Takáč (64. Kostadinov), Madleňák (83. Filinský), Almási (64. Regáli), Gerec

Anton Šoltis (Senica): “Zápas sa mi nehodnotí dobre, prvý polčas sa hra prelievala z jednej strany na druhú, mali sme dostatok šancí, ich premieňanie nám však robí problémy, nezvolili sme ideálne riešenie. Z podobných šancí musíme dávať góly. V druhom polčase sme sa ujali vedenia, mali sme tam možnosti na zavretie zápasu, nestalo sa tak. Zo zápasu, v ktorom sme mali vyhrať sme nakoniec prehrali. Rozhodla dnes lavička, súper prestriedal niekoľkých hráčov, my sme tam také možnosti nemali. V závere mal súper trocha šťastia, nemôžeme sa však na to vyhovárať, mali sme dostatok príležitostí v zápase. Dnes vyhral súper, pretože premenil svoje šance.”

Ján Haspra (Ružomberok): “Do Senice sme dnes prišli s veľkou túžbou získať tri body, vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký súper, ktorý je vo fáze vývoja a vzniká z toho veľmi dobré mužstvo. V prvom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú, šance boli na našej aj domácej strane. Do druhého polčasu sme mali zlý vstup, súper sa ujal vedenia. Potom sme prevzali iniciatívu zápasu, bola tam mierna prevaha z našej strany. V závere sa vďaka veľkej túžbe po troch bodoch priklinilo na našu stranu futbalové šťastie, ktoré potrebuje každé mužstvo. Nakoniec sa nám podarilo zápasu zvládnuť, za čo sme veľmi šťastní.”

Zlaté Moravce – Nitra 3:1 (1:1)

G: 34. (11m), 63. (11m) a 84. Balaj – 3. Faško

ViOn: Chovan – Čogley, Moško, Menich, Chren, Tóth, Duga, Grozdanovski (79. Ďubek), Hrnčár (90. Orávik), Balaj, Kyziridis (70. Kovaľ)

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorín, Kolčák, Magda, Mustafič, Adamec (84. Šuľa), Gatarič (67. Šefčík), Faško, Záhumenský (53. Chobot), Franko (67. Jesus)

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Na zápas sme sa pripravovali dva týždne. Určite sme si nepredstavovali takýto začiatok. Terén bol náročný. Duel sa niesol v znamení množstva súbojov, aj agresívnejších. Rozhodca udelil veľa kariet. Každopádne, ukázali sme, že chceme tento súboj zvládnuť a chceme ísť za výsledkom. Napriek rýchlemu inkasovanému zásahu chalani verili a išli. V komplexnom ponímaní ukázali chuť po víťazstve.“

Gergely Geri (Nitra): „Začali sme dobre, išli sme do vedenia, škoda, že sme nedali aj druhý gól. Po zmene strán sme boli pasívni. Mrzí ma, že sa opäť proti nám kopali dve jedenástky. Máme mladé mužstvo a musíme pracovať ďalej.“

Žilina – Trnava 2:1 (1:0)

G: 5. Bichakhchyan, 71. Gamboš – 50. Mikovič

Žilina: Petráš – Rusnák (87. Javorček), Minárik, Kiwior, Sluka, Gamboš, Gono, Bichakhchyan (46. Bernát), Ďuriš (59. Kaprálik), Jibril (59. Kurminowski), Iľko (80. Myslovič)

Trnava: Rusov – Turňa, Anthony, Grič, Tsaousis, Yao (82. Vlasko), Bukata, Savvidis, Cabral (77. P. Kolesár), Mikovič, Olejník (77. Yusuf)

Pavol Staňo (Žilina): “Ceníme si každé víťazstvo, nie každý zápas sa dá vyhrať pekne a ľahko. Svojím výkonom si ho musíte vybojovať, vydrieť. A dnes to tak bolo. Zomkli sme sa aj napriek zraneniam a chorobám. Som proti tomu ťahať do stretnutia nie stopercentne pripravených hráčov, no situácia si to vyžiadala. Chalani išli teda aj so sebazaprením a zvládli to. Maťo Gamboš sa ukazoval v tréningu dobre, preto dostal šancu. Rovnako Jibril vyzeral slušne v zápasoch B-tímu. Mali sme dostatok šancí, aby sme strelili viac gólov. Nepremenili sme ich, ale hrali sme komplexnejšie ako súper. Trnava dobre bránila, do dobre organizovanej obrany sme museli vynaložiť veľa úsilia na strelenie gólu.”

Norbert Hrnčár (Trnava): “Zápas bol behavý, hralo sa hore dole. Spokojný som bol s taktickým zvládnutím zápasu, nespokojný s finálnou fázou. Väčšia kvalita vo finálnej fáze rozhodla zápas.”

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova