Fortuna – 10. kolo

Dunajská Streda – Zl. Moravce 4:2 (2:0)

G: 5. a 62. Hahn, 9. Andzouana, 54. Krstovič – 51. Ďubek, 90. Čögley, 4017

DAC: Jedlička – Blackman, Malý, Muhamedbegovic, Davis, Andzouana (59. Ciganiks), Dimun (69. Nebyla), Schäfer, Lamkel Zé (82. Fábry), Krstovič (59. Sharani), Hahn (69. Szendrei)

ViOn: Lukáč – Mondek, Chren, Tóth (63. Švec), Čonka, Čögley, Gamboš, Kolesár, Ďubek, Kyziridis, Yilmaz

Antal Németh (DAC): „Dva rýchle góly, ktoré sme dali v úvode, padli vo veľmi dobrom čase a nám veľmi pomohli. Zápas mal pre nás hneď iný priebeh, keď sme po dvoch pekných situáciách, po dvoch pekných akciách, dali dva góly. Potom sme spravili niekoľko chýb a súperovi sa aj podarilo znížiť. Veľmi rýchlo sme však zareagovali tretím streleným gólom. Vrátili sme sa do zápasu, postupne sme mali veľa ďalších gólových šancí, ktoré sme ale presným zásahom nezakončili. Pre divákov to však bol dobrý zápas. Mali sa na čo pozerať. V tejto situácii ma teší, že sme vyhrali.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Zápas otvorili dva súperove góly po dvoch prehraných súbojoch. Brankár síce chytil jednu strelu, no po odrazenej lopte a dorážke sme inkasovali aj druhýkrát. Stretnutie bolo potom otvorenejšie z našej strany, mali sme motiváciu na ďalšie góly. Nejaké šance sme si aj vytvorili, na začiatku druhého polčasu sa nám zápas podarilo skorigovať. Chceli sme hrať ofenzívnejšie a vďaka tomu sme aj znížili. Keď sme sa však nadychovali, tak sme dostali tretí aj štvrtý gól. Potom sa už veľmi ťažko otáča zápas proti tak silnému súperovi.“

Ružomberok – L. Mikuláš 4:1 (1:0)

G: 22. (11m) Kochan, 58. Maslo, 62. a 65. Regáli – 86. Laura, 1205 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák, Luterán (75. Zsigmund), Kochan (87. Múdry), Rymarenko (87. Ďungel), Brenkus (46. Takáč), Regáli, Gerec (75. Bobček)

Tatran: Luksch – A. Krčík, Hranáč, Pintér, Janec (78. Flak), Gerát (46. D. Krčík), Staš, Laura, R. Bartoš, Káčerík (46. Voško, 52. Švec), Pinte (87. Kotora)

Peter Struhár (Tatran): Začiatok mal lepší Liptovský Mikuláš, lebo sme sa nevedeli dobre pohybovať čo sa týka vrchnej dvojice našich hráčov. Tým pádom mal Liptovský Mikuláš komfort čo sa týka výstavby útokov, ale vedeli sme, že naše chvíle prídu. Boli sme pohyblivejší a mali sme aj lepší drajv. Len bola otázka času kedy to využijeme. Chvalabohu prišiel útok, kde Pišta Gerec dobre dosledoval loptu a mali sme pokutový kop. Tým sa moji hráči upokojili, no a bol polčas. Musím povedať, že v prestávke som bol kritický na hráčov. Chcel som ich vyburcovať, čo sa nám v podstate podarilo a strelili sme v rýchlom slede tri góly už po presnejších prihrávkach a kombináciách. Zlomovým momentom bola asi štandardná situácia, ktorú máme nacvičenú a Jano Maslo už konečne skóroval hlavičkou. Súpera sme do ničoho nepúšťali.”

Branislav Benko (Tatran): “Myslel som, že prvé, historické derby vo Fortuna lige bude prebiehať v inom duchu, čo sa nám v prvom polčase darilo napĺňať. Prvý polčas by som z našej strany hodnotil kladne až na ten zbytočný gól. Cez polčas sme si v kabíne niečo povedali. Dúfal som v úspešný obrat, zlepšenie hry. Vypálilo to úplne opačne, ako sme to mysleli. Za dvadsať minút bolo po zápase. Ružomberok bol pohyblivejší, lepší na lopte, rýchlejší a hlavne efektívny.”

Michalovce – Žilina 1:0 (0:0)

G: 61. Žofčák, 1169 divákov

Michalovce: Száraz – Vaško, Ranko, Artabe, Mendez, Begala (81. Casado), Oshima (90. Šuľa), Magda, Žofčák (81. Kvocera), Kanu (81. Marcin), Trusa (58. Popovits)

Žilina: Petráš – Anang, Minárik, Nemčík, Sluka (79. Jambor), Gono (63. Slebodník), Mráz, Bichakhchyan, Rusnák (70. Kaprálik), Jibril, Ďuriš (63. Iľko)

Miroslav Nemec (Michalovce): “Dnes to bolo o nás. Zvládli sme to, vedeli sme, akým spôsobom Žilinčania hrajú. Bol to zápas o jednom góle. Potom sme sa trochu strachovali o výsledok.”

Pavol Staňo (Žilina): “Šance sme mali v prvom i druhom polčase, a pokiaľ by sme ich využili, mohlo to vyzerať inak. Myslím si, že výsledok nezodpovedá hre oboch mužstiev. Výsledky sú dôsledkom toho, že nestrieľame góly. Na druhej strane, vieme si tie šance vypracovať. My sme ich však nevyužili a súper v druhom polčase z ojedinelého útoku skóroval. Potom už, samozrejme, bránil a vyrážal do kontier. Teraz však netreba zúfať, treba pracovať. Pre mňa je dôležité, že chalani ukázali chcenie zápas vyhrať, i keď nie všetci mali ideálny deň. Po zápase už sporné rozhodnutia nezmeníme, treba s tým žiť, aj to patrí k futbalu. K duelu sme pristúpili dobre napriek ťažkému terénu, mužstvo šliapalo, nehralo zlý zápas. Teraz treba pracovať ďalej a pozerať do budúcna. Myslím si, že tento tím má veľkú perspektívu, budeme vyhrávať i strieľať góly.”

Sereď – Senica 2:1 (1:1)

G: 8. Jureškin, 90. Haša – 34. Sukisa Mashike, ČK: 52. Šimčák, 142 divákov

Sereď: Iliev – Kadlec, Dias, Ljubičič, Popovič (76. Kříž), Potoma, Jureškin (85. Sanusi), Gatarič (46. Haša), Iglesias, Karrica (90. Hučko), Yao (46. Radič)

Senica: Ravas – Twardek (71. F. Buchel), Pavlík, Gáč, Šimčák, Halabrín (57. Mašulovič), Egert (71. Svoboda), Oršula (62. Kučera), Jurdík (57. Egy Maulana), Šumbera, Sukisa Mashike

Juraj Jarábek (Sereď): “Strelili sme rýchly gól, paradoxne sme sa pripravovali na Sukisu, pretože má formu, všetko nebezpečné ide cez neho. Strelil gól, čo by sa nemal stávať. Druhý polčas sme prestriedali, zmenili sme rozostavenie, pomohlo nám aj vylúčenie. Senica bojovala, vyzeralo to na remízu, robili sme však všetko pre to aby sme to zvládli. Chlapcom ďakujem za bojovnosť, sme radi za tri body, porazili sme súpera, ktorý prehral iba tretíkrát.”

Pavel Šustr (Senica): “Myslím si, že vstup do stretnutia bol z našej strany ustráchaný, dlho nám trvalo, kým sme si zvykli na tempo, rýchlo sme dostali gól. Aj keď sme boli pod tlakom dokázali sme vyrovnať. Vďaka nedôslednému bráneniu a faulu sme sa nechali vylúčiť, chlapci sa zomkli avšak v závere sme inkasovali.”

Slovan Bratislava – Pohronie 5:1 (3:1)

G: 24. Mráz, 40. Vernon, 42. Henty, 54. Zmrhal, 67. vlastný – 34. vlastný, 2893

Slovan: Šulla – Medveděv (46. Hrnčár), Križan (76. Vojtko), Abena, Vernon, Čavrič (77. Adler da Silva), Agbo (76. de Kamps), Rabiu, Zmrhal, Henty, Mráz (80. Dražič)

Pohronie: Hrdlička – Blahút, Štrba, Pajer, Kokovas (46. Ladji), Lásik (64. Adamec), Mazan, Scislak (64. Čmovš), Badolo (64. Horák), Záhumenský, Lačný (87. Škrteľ)

Vladimír Weiss (Slovan): “Cez polčas som musel zvýšiť hlas. Výsledok je dobrý, ale vieme hrať lepšie, chceli sme hrať rýchlejšie na novom trávniku. Prvých 20 minút sme začali zle, dostali sme vlastný gól po individuálnych chybách. To sa môže stať, predchádzali tomu nedostúpenia k hráčom. Druhý polčas bol trošku lepší z našej strany, ťahali to Ibrahim Rabiu v strede poľa a Ezekiel Henty v útoku, ostatní hráči až tak nie. Vždy budem kritickejší, aby sme sa posúvali dopredu. S výsledkom som spokojný, ale s hrou až tak nie.”

Štefan Zaťko (Pohronie): “Vedeli sme, že nás čaká náročné stretnutie s kvalitným súperom. Potrebovali sme uskákať a uhrať štandardné situácie, to sa nám nepodarilo, inkasovali sme po nich tri, štyri góly. Plán sa nám rozsypal, súper sa cítil komfortne. Dali sme mu veľa priestoru, a preto odchádzame s debaklom.”

Trenčín – Trnava 0:1 (0:0)

G: 53. (11m) Twardzik, 1590 divákov

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu, Kadák, Lavrinčík, Zubairu (83. Ibrahim), Kmeť (73. Tučný), Jendrišek (73. Ikoba), Azango (83. Ghali)

Trnava: Takáč – Procházka (21. Čurma), Škrtel, Kóša, Twardzik, Grič, Bukata, Cabral (90. Iván), Vlasko (78. Tumma), Yusuf, Ristovski

Peter Hlinka (Trenčín): „Zápas rozhodla štandardka, po ktorej sa Trnava dostala na koňa. Trnava tam mala nejaké príležitosti, my sme boli bez šancí. Čo zdobilo tento zápas, bola defenzíva súpera. Do ničoho nás nepustili, nenašli sme cestu ako sa dostať za obranu Mali sme platonický tlak, ale bez šancí a Trnava si to kvalitnou defenzívou uhrala. Penalta bola sporná, pokiaľ ruka bola v prirodzenom pohybe. Takéto penalty by sa nemali pískať. Navyše tam boli dve situácie na opačnej strane, kde sa video nepozeralo. To nie je výhovorka, v tomto zápase sme nedokázali nájsť cestu cez kvalitnú defenzívu súpera.“

Michal Gašparík (Trnava): „Trenčín je v domácom prostredí silný a to sa potvrdilo. Nám sa darilo nepúšťať ich do vyložených gólových príležitostí. My sme mali dve dve šance na začiatku zápasu, dve v druhom polčase. Hoci zápas rozhodla penalta, ale myslím, že sme o ten gól boli lepší. Je to pekné víťazstvo, za ktoré si naši hráči zaslúžia uznanie, lebo z desiatich zápasov dokázali sedem vyhrať. Jedinou škvrnou je, že s nám zranil Procházka a v ešte v rozcvičke Boateng.“

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova