Nitra – Senica 1:4 (0:2)

G: 51. Ristovski – 11. Sulley, 35. El Moudane, 61. Didiba, 78. Castaneda, 586

Nitra: Šípoš – Kuník (46. M. Fábry), Podhorín, Farkaš, Magda, Chobot, Faško, Vrábel (72. Fabiš), Šefčík (46. Bilovský), Gatarič, Ristovski

Senica: Vorel – Didiba, Dias, Favaro, El Moudane, Klapan (84. Ramirez), Cvek, Cascardo, Yenne, Castaneda (84. Akinyoola), Sulley (86. Baumgartner)

Marián Süttö (Nitra): „Súper vyhral zaslúžene, pretože dal góly. Mňa mrzí, že nás zrážajú na kolená góly, ktorí inkasujeme z kategórie lacných. Počet gólov v posledných dvoch zápasoch je viac ako katastrofálny. Gratulujem súperovi.“

Michal Ščasný (Senica): „Získali sme tri body a vyhrali vysokým rozdielom proti dobrému súperovi. Pripravoval som chlapcov na to, že nás nečaká nič jednoduché. Nitra nepatrí na pozície, na ktorých sa momentálne nachádza. Zápas to potvrdil, výsledok je pre Nitru veľmi krutý, počas zápasu boli nebezpečný a vypracovali si viacero šancí. Nám pomohol rozdielový gól na 3:1. Do stavu 2:0 resp. 2:1 bolo všetko otvorené.“

Pohronie – Michalovce 2:2 (1:1)

G: 16. Pellegríni, 85. Klec – 7. Sidibé, 62. Martinez, ČK: 79. Mainge, 973

Pohronie: Jenčo – Mainge, Nosko, Bartoš, Župa, Sedláček (84. Meda), Hrnčár (56. Mészáros), Klec, Pellegrini, Blahút (71. Zachara), Abrahám

Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Soler, Popovits, Savvidis, Kvocera (85. Grič), Žofčák, Martinez, P. Kolesár (56. Kountouriotis), Sidibé (65. Mensah)

Ján Rosinský (Pohronie): Veľmi sme chceli byť v tomto zápase úspešní. Bolo to vidieť na výkone hráčov. Predovšetkým prvom polčase nás mrzia nepremenené gólové príležitosti, bolo ich tam dosť, hlavne Mišo Klec nevyužil dva nájazdy na brankára. V druhom polčase sme sa dostali nepochopiteľne pod tlak. Po vylúčení Maingeho to vyzeralo špatne. Hráči sa však zomkli a vytvorili aj v oslabení tlak na súpera. Gól bol síce náhodný, ale išli sme za ním a získali tak bod. Vynikajúci výkon v tomto zápase podala stredová formácia Pellegrini a Klec. S dažďom sa počas zápasu oba tímy vyrovnali a vyvarovali sa vážnejších faulov.“

Anton Šoltis (Michalovce): Vzhľadom na počasie a terén sme videli zaujímavý futbal. Domáci boli dobre zorganizovaní. Z defenzívy vychádzali do brejkov. My sme sa snažili hrať dopredu, išli sme do vedenia, ale súper krásnym gólom vyrovnal. V druhom polčase opäť po našej snahe sme išli do vedenia, ale futbal nám ukázal aj kus nešťastia, lebo minulý zápas a aj tento zápas sme smolným gólom prišli o víťazstvo. Treba však dať hlavu hore, hráčom nemám čo vyčítať, góly v Žiari dali, domáci boli húževnatí a aj so šťastím remizovali.“

Žilina – Sereď 1:0 (1:0)

G: 1. Bernát, 1704 divákov

Žilina: Holec – Vallo, Kaša, Králik, Sluka, Káčer, Demiri, Bernát (68. Myslovič), Jánošík (86. Tomič), Boženík (77. Balaj), Diaz

Sereď: Iliev – Dabó, Djiby Ba, Hučko, Slaninka, Morong, Ventúra (87. Adekuoroye), Rorič (74. Olavo), Iván, Cleber (46. Louka), Pankaričan

Jaroslav Kentoš (Žilina): “Dnes to vôbec nebol jednoduchý zápas, Sereď ukázala svoju silu, chcela hrať futbal a mala výborný prejav. Keď má niekto vyššie držanie lopty ako Trenčín, tak musí mať určitú kvalitu. Očakával som veľmi náročný zápas, a to sa iba potvrdilo. Možno si mysleli fanúšikovia z hľadiska postavenia v tabuľke, že to bude kanonáda, ale treba oceniť aj Sereď. Napriek tomu to dnes nebol náš optimálny výkon, no po prehre v Dunajskej Strede sa chalanov nepripravovalo na zápas ľahko. V zakončení nám chýbala kvalita prevedenia, niektoré veci boli silené. Je to aj o hlave, psychike. Chalani veľmi chceli, vedeli, o čo ide. Každý, kto hrá alebo hral futbal, to pochopí. Vidím do tímu, a preto si cením hlavne nasadenie a snahu hráčov.“

Slavče Vojneski (Sereď): „Čo sa dá povedať, ak dostanete gól po 50 sekundách hry? Vedeli sme, že budeme hrať proti tímu, ktorý inkasoval doposiaľ iba osem gólov, zdobí ho dobrá defenzíva, ale aj dobre kombinuje a útočí. Spravili sme si dôkladnú analýzu súpera pred zápasom, ale nepočítali sme naozaj s takým skorým úvodným gólom. Musíme viac pracovať na našej hre, máme niekoľkých hráčov zranených. Čakal som však dnes viac od niektorých hráčov. Aj tí, ktorí prišli na trávnik z lavičky, by mali ukázať viac umenia a bojovnosti za náš dres a za náš klub.“

Trnava – Dunajská Streda 1:2 (0:1)

G: 68. Lovat – 5. A. Fábry, 74. K. Vida, 3949 divákov

Trnava: Rusov – Turňa (79. Yilmaz), Menich, Mesík, Lovat, Gamboš (66. Dangubič), Diogo, Halilović (79. Grendel), Tešija, Tavares, Sobzcyk

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Davis, M. Vida, Oravec, A. Fábry (67. Divkovič), Ronan, K. Vida, Ramirez

Ricardo Cheu (Trnava): „Dnes sme videli azda najlepší zápas slovenskej ligy počas prebiehajúcej sezóny. Myslím si, že futbal bol skutočne vynikajúci, obidve mužstvá hrali naplno. Práve tieto zápasy sú tie, ktoré môžu pritiahnuť fanúšikov na štadión, a ktoré robia ligu lepšou. DAC má veľa talentovaných hráčov, no dnes sme boli lepší my. Začali sme zle a po obrovskej chybe sme inkasovali. My sme mali tri šance na skórovanie, kým súper len jednu. Druhý polčas prebiehal ako proti Plovdivu, hrali sme na jednu bránu, bojovali sme, boli sme agresívni, mali sme odrazené lopty, no chýbalo nám trochu šťastia. V druhom polčase súper skóroval rutinérskych spôsobom, no my sme sa dopustili veľkej chyby. Musím pochváliť hráčov, pre ich nasadenie, čo ukázali, chcem vidieť. Pred zápasom by som nebral ani remízu, no prehra sa mi zdá mimoriadne nespravodlivá. Mali sme vyhrať.“

Peter Hyballa (DAC): „Do zápasu sme vstúpili dobre, dobrou pozičnou hrou, striedali sme krátke a dlhé prihrávky, no po 20 minútach začala aj Trnava hrať oveľa lepšie. Videli sme veľa súbojov, faulov, štandardiek, veľa dlhých lôpt. V druhom polčase mala Trnava prevahu. Snažili sa presadiť po krajoch a my sme mali problém uzatvárať priestory. Za druhý polčas musím hráčov pochváliť za bojovnosť, každý hráč hral na maximum. Čo treba vyzdvihnúť, tak to je druhopolčasový gól po brilantnej akcii a peknej prihrávke Divkoviča. Presne taký štýl chcem vidieť. Aj Trnave chcem dať kompliment, hlavne v druhom polčase bola lepšia, no aj napriek tomu sme dokázali zvíťaziť. Gratulujem mojim hráčom za obrovskú bojovnosť.“

Ružomberok – Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

G: 39. Bobček – 84. Šporar, 2086 divákov

Ružomberok: Macík – Kojnok, Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš, Kostadinov, Zsigmund, Qose (83. Takáč), Bobček (77. Novotný), Regáli (90. Filinský)

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Abena, Vernon, Ljubičič, Nono (68. Holman), Daniel, Rabiu (75. Šporar), Dražič (65. Moha), Strelec

Ján Haspra (Ružomberok): „Bola to pre nás veľká udalosť. Prišiel Slovan po perfektnom zápase v Brage so špičkovým európskym mužstvom. Súper má nahustený program, chceli sme ho unaviť našou bojovnou a dnes aj veľmi kvalitnou hrou. Našou snahou bolo eliminovať jeho silné stránky, kombinačné schopnosti, čo sa nám celé stretnutie aj darilo. Využívali sme brejkové situácie. Bolo tam aj veľa šancí. Napokon sa zápas skončil remízou, s ktorou by som bol pred zápasom spokojný. Nemôžem povedať, že teraz som nespokojný, ale dalo sa z toho zápasu vyťažiť viac. Chýbalo pár minút.”

Ján Kozák (Slovan): „Prišli sme do Ružomberka vyhrať, ale po zápase musíme brať bod. Nehovorím to často o súperovi, no musím povedať, že odohral výborný zápas. Jeho hráči nešli na sto percent, ale ešte na viac. Ťažko sme sa presadzovali, urobili sme ľahučké chyby, ktoré pramenili z tlaku domácich hráčov. Chýbala nám ľahkosť, to cestovanie, a podobne, ale nebudeme sa vyhovárať. Dostali sme gól, cez prestávku sme si povedali, že Ružomberok pravdepodobne nemôže vydržať v takom nasadení. Myslel som si, že v druhom polčase si vytvoríme viac šancí, ale nebolo to tak, pretože domáci pokračovali v nastolenom kurze. So šťastím sme vyrovnali. Gratulujem domácim. Dnes musíme byť spokojní s bodom.”

Trenčín – Zlaté Moravce 2:2 (1:1)

G: 22. (11m) Čatakovič, 75. Julien – 33. Sloboda, 50. Ďubek, 274 divákov

Trenčín: Chudý – Slávik (78. Ligeon), Šulek, Kleščík, Julien, Koolwijk, Abdul, Roguljič (62. Kadák), Osman, Čatakovič, Comvalius (62. van Kessel)

ViOn: Pindroch – Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň, Richtárech (79. Grozdanovski), Kovaľ (85. Gustavo), Sloboda, Ďubek, Chren (46. Švec), Jarovič

Roman Marčok (Trenčín): „Začali sme výborne, boli lepší, dominantnejší, ovládali sme dianie na trávniku, čoho vyvrcholením bol gól, hoci z jedenástky. Potom sme však nepochopiteľne prestali hrať to, čo nás dovtedy zdobilo, hľadali sme komplikované riešenia namiesto jednoduchých a Zlaté Moravce sa dostali do zápasu. Strelili nám zaslúžene dva góly, boli lepším tímom, nastrelili žrď. Ak by to skončilo gólom, prehrali by sme, ale stal sa opak a vďaka Julienovmu gólu sme vyrovnali.“

Karol Praženica (ViOn Zlaté Moravce): „Vedeli sme, že hráme proti mužstvu, ktoré má veľkú ofenzívnu silu. Snažili sme sa, aby súper čo najmenej rozvíjal svoje akcie. Sčasti sa nám to darilo. V prvom polčase najmä po inkasovanom góle. Následne sme sa dobre bili o výsledok s domácimi. Tím zareagoval výborne po vedúcom zásahu Trenčína, zvýšil aktivitu. Vyrovnali sme, dali gól na 2:1, mohli duel prikloniť na našu stranu. Bola z toho žrď. Mrzí ma vyrovnávajúci zásah, pretože mu predchádzala situácia, pri ktorej sa Ďubek trochu unáhlil s prihrávkou dopredu. Trenčania vyšli z toho do rýchleho protiútoku, prepadli sme v strede poľa. Podľa priebehu sme s remízou sklamaní, no po čase to možno budeme inak hodnotiť. Trenčín disponuje veľkou ofenzívnou kvalitou, čo potvrdzuje v každom kole a ukázal to aj dnes. Za bod sme radi, ale na druhej strane aj trochu smutní.“