Žilina – Senica 3:1 (2:1)

G: 25. Kurminowski, 41. vlasntý, 63. (11m) Bichakhchyan – 35. vlastný

Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Sluka, Gamboš (88. Myslovič), Gono, Bichakhchyan (72. Bernát), Rusnák (72. Kaprálik), Kurminowski (79. Jibril), Ďuriš (79. Javorček)

Senica: Fryšták – Addo, Nemec, Asanovič, Kopečný, Yenne (67. Moses), Totka (67. Šimčák), Gallovič, Fotr (88. Niarchos), Piroska, Malec

Pavol Staňo (Senica): “Dnes sme zvíťazili vďaka tímovému výkonu, kedy sme vedeli a očakávali nepríjemného súpera. Ten to hral najmä cez štandardky a nakopnuté lopty, pri ktorých sme boli koncentrovaní a snažili sa pokrývať hráčov Senice. My sme hrozili z protiútokov, aj keď sme v niektorých momentoch prvého polčasu dominovali, nemali sme dobrú finálnu fázu. Nedostávali sme sa tam, kde sme chceli, ale to aj vďaka defenzíve súpera. Senica sa posilnila a bolo to cítiť. Vždy ideme za výhrou a dnes sa nám to podarilo takýmto spôsobom – boli sme dynamickí, snažili sme sa, makali počas celého týždňa pred stretnutím a vyplatilo sa. Veľmi dôležité tri body do nabitej tabuľky.”

Anton Šoltis (Senica): “Nebol to z našej strany zlý zápas, rozhodli detaily. Mali sme dosť príležitostí na skórovanie, no súper bol efektívnejší. Práve také veci rozhodujú zápasy. Ak nedokážeme premeniť šance, budeme za to pykať.”

Trnava – Michalovce 1:2 (0:0)

G: 90. Vlasko – 48. a 64. Taiwo

Spartak: Rusov – Jonsson (73. Turňa), Grič, Anthony, Tsaousis, Cabral (53. Kolesár), Bukata (53. Tumma), Savvidis, Yusuf (71. Olejník), Yao (53. Pačinda), Vlasko

Michalovce: Markovič – Siopis, Soler, Vaško, Vojtko, Spoljaric (46. Begala), Taiwo (90. Hirniy), Bednár, Ivanov (79. Trusa), Phillips, Tandir

Norbert Hrnčár (Trnava): „Prvý polčas z našej strany ešte spĺňal aké také kritériá, dostali sme aj do dvoch troch šancí. Nepremenili sme a rozhodol prvý gól na začiatku druhého polčasu. Naša nekoncentrovanosť, obrana bola postavená, no neubránila lacný gól. Potom to bolo z našej strany kŕčovité a hostia si to dobrou defenzívnou hrou ustrážili. Je to o prvom góle, kým Michalovciam dodal energiu, nás zatlačil dolu, padla na nás deka a chýb nám viera v to, že ten zápas sme schopní otočiť. Preto potrebujeme v takýchto zápasoch streliť prvý gól. Jónsson je mladý, má potenciál, vyzeral dobre v tréningu, preto išiel od začiatku. Je to rýchlostný typ, no ešte sa učí. Bohužiaľ, teraz bol pri prvom góle a mal to riešiť jednoznačne lepšie.“

Jozef Majoroš (Michalovce): „Naše víťazstvo je zaslúžene. Hrali sme dobre v defenzíve, kompaktne a Trnavu sme držali ďaleko od našej brány. Mala v prvom polčase veľkú šancu, kde nás podržal brankár Markovič pri strele Vlaska. Nabádal som hráčov, aby pokračovali v defenzíve a príde aj šanca. Prišla hneď na začiatku polčasu, keď výborný center Ivanova skončil gólom. Tešíme sa trom bodom a budeme pracovať ďalej.“

Pohronie – Zlaté Moravce 2:2 (1:1)

G: 21. Fadera, 68. Weir – 12. Kyziridis, 67. Balaj, ČK: 90. Badolo

Pohronie: Jenčo – Chríbik, Pavlík, Špiriak, Badolo, Obročník (90. Bangala), Weir, Župa, Mazan (81. Blahút), Audino (71. Bimenyimana), Fadera (90. Matič)

ViOn: Chovan – Čögley, M. Tóth, Menich, Chren, Grozdanovski, Duga, Hrnčár, Ďubek, Kyziridis (87. Kovaľ), Balaj

Ján Kameník (Pohronie): „Hodnotenie rozdelím do dvoch kategórií. Prvou je výsledok, z ktorého sme sklamaní. Doma sme chceli zvíťaziť a získať tri body. Z hľadiska hernej kvality si myslím, že sme sa zlepšili. V prvom dejstve sme hrali veľmi slušne. Pribrzdila nás individuálna chyba pri inkasovanom góle. Dostali sme ho v čase, keď sme hrali a útočili. Nepoložili sme sa, hráči zdvihli hlavy a dokázali vyrovnať. Do druhého polčasu sme nenastúpili vôbec dobre. Z našej strany to bolo nesúrodé, chýbal nám pokoj s loptou na kopačkách a finálna fáza. Súper sa znova gólovo presadil, ale opäť sme vyrovnali. V závere to bolo kto z koho. Šance boli na oboch stranách. Mohli sme to rozhodnúť na našu stranu. Na druhej strane, prežili sme šance ViOn-u. Je z toho remíza 2:2. Tešíme sa z dvoch gólov, no bod z domáceho zápasu je pre nás málo.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Zápas sa vyvíjal tak, ako ste videli. Hrali sme trochu defenzívnejšie. Súper disponuje hráčmi, ktorí si dokážu postupným útokom pripraviť ofenzívu. Čakali sme na našu príležitosť. Prišla na začiatku, využili sme ju. Po zmene strán sme pridávali, snažili sa využívať diery. Šance prišli, opäť sme sa presadili. Na konci sme, paradoxne, mohli rozhodnúť v poslednej minúte. Každopádne, nemôžeme zabudnúť ani na to, že rovnako domáci mali šance na gól. Duel sa tak nakoniec skončil remízou.“

Slovan Bratislava – Nitra 0:1 (0:0)

G: 62. Mustafič

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Lovat (90. Vernon), Holman, Nono (68. de Kamps), Čavrič (68. Ožbolt), Weiss, Ratao (90. Božikov), Medved (80. Cmiljanič)

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Kolčák, Magda, Chobot (80. Fabiš), Mustafič, Adamec, Záhumenský, Faško (90. Bonilha), Gatarič (60. Šefčík)

Darko Milanič (Trenčín): „Dnes to z našej strany nebolo dobré. Od začiatku sme akoby neboli poriadne v hre, strácali sme lopty a dovolili sme Nitre príliš veľa. Cez prestávku sme sa snažili niečo zmeniť, zlepšiť. Do druhého polčasu sme skutočne vstúpili lepšie a začali sme si vytvárať šance. Práve v tej fáze hry Nitra skórovala, čo bolo pochopiteľne ťažké, no stále sme mali dosť času na odpoveď. Musíme si však povedať, že to dnes jednoducho nebolo dobré. Nitra podala veľmi dobrý výkon, my nie.”

Gergely Geri (Nitra): „Som veľmi šťastný a hrdý na svojich hráčov. Na Slovane sa nevyhráva každý deň. Zanalyzovali sme si súpera, mali sme zápasový plán, ktorý hráči dodržali. Podržal nás aj brankár. Dobre nám vychádzali prechodové fázy, vďaka čomu sme boli nebezpeční a už v prvom polčase sme mali niekoľko šancí. Vďaka a podiel na víťazstve patrí celému mužstvu, realizačnému tímu i športovému riaditeľovi Ivanovi Galádovi. Teším sa z Alena Mustafiča, ktorý dal svoj prvý ligový gól. Veľmi som mu to prial, je to poctivý chlapec a chce na sebe pracovať. Sme šťastní, no nesmieme sa uspokojiť. Dnešok by mal byť pre nás motiváciou do ďalšej práce.“

Trenčín – Ružomberok 3:1 (1:0)

G: 20. vlastný, 68. vlastný, 87. Kadák – 90. Maslo

Trenčín: Šemrinec – Ligeon (68. Yem), Križan, Šulek, Pirinen, Čatakovič (86. Čatakovič), El Mahdioui, Roguljič, Ghali (68. Comvalius, 86. Gajdoš), Kadák, Tučný (75. Zubairu)

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš, Kmeť (85. Boďa), Kostadinov, Kochan, Múdry (46. Ďungel), Madleňák (56. Takáč), Almási (46. Gerec), Regáli