Fortuna – 14. kolo

Trenčín – Michalovce 4:2 (2:0)

G: 17. (11m) Kadák, 24. vlastný, 46. Hollý, 84. Azango – 49. Trusa, 73. Peňa, 483

Trenčín: Kukučka – Slávik, Pires, Pirinen, Kozlovský, Lavrinčík, Kadák (89. Stojsavljevič), Hollý (79. Zubairu) Kmeť (79. Ghali), Letenay (64. Kupusovič), Azango

Michalovce: Kožuchar – Mendez, Ranko, Vaško, Magda, Begala (88. Záhradník), Artabe (46. Peňa), Oshima, Marcin, Trusa (88. Kvocera), Popovits (46. Žofčák)

Peter Hlinka (Trenčín): “Víťazstvo je zaslúžené hlavne za výkon v prvom polčase. Druhý nám trochu ušiel. Nastúpili sme v pozmenenej zostave a asi nám aj došli sily. Neboli sme v súbojoch, nehrali sme aktívne. Mali sme mierny výsledkový útlm, preto sú tieto tri body pre nás veľmi dôležité a pomôžu nám. Máme mladé mužstvo. Treba si vziať to, čo je pozitívne.”

Miroslav Nemec (Michalovce): “Prvý polčas sme si predstavovali inak. Zmenili sme potom rozostavenie, druhý už bol v poriadku. Dostali sme dnes veľa gólov, no som rád za toto družstvo, Myslím, že je vidno, že sa zlepšuje. Snívame o prvej šestke, ale boj bude veľmi náročný. Chceme sa hlavne zachrániť.”

Dunajská Streda – Sereď 1:3 (1:1)

G: 32. Krstovič – 44. a 56. Morong, 90. Karrica, 3175 divákov

DAC: Jedlička – Ciganiks, Kružliak, Muhamedbegovic, Davis, Andzouana (70. Veselovský), Dimun (59. Balič), Schäfer, Lamkel Zé, Nicolaescu (59. Hahn), Krstovič (77. Verlinden)

Sereď: Yakubu – Kadlec (78. Karrica), Correia, Palomino, Jureškin, Ljubičič (46. Potoma), Gago, Morong (75. Popovič), Haša (75. Gatarič), Kříž (31. Yao), Radič

Antal Németh (DAC): „V prvom polčase sme mohli tento zápas vyhrať. Podarilo sa nám dostať do vedenia a mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. V tejto fáze sme už mohli badať znaky toho, že nie všetko fungovalo podľa našich predstáv. Bolo pár vecí, ktoré sme potrebovali vyriešiť. Niektoré situácie sme nevedeli ukontrolovať. Na konci polčasu sme preto inkasovali. Potom sme chceli niečo zmeniť, chceli sme hrať inak. Nič sme však z našej snahy nevideli. Vrátili sme sa do stavu, kde sme skončili proti Liptovskému Mikulášu. Zápas sa inak nemohol skončiť, iba našou prehrou.“

Juraj Jarábek, Sereď: „V prvom rade sa tešíme z víťazstva, ale chcel by som poďakovať fanúšikom Dunajskej Stredy, pretože stalo sa mi druhýkrát v živote, a to je za mnou dlhá kariéra, aby zatlieskali za výkon hosťujúcemu tímu. Prvýkrát to bolo v Trnave po víťazstve 5:0 so Zlatými Moravcami. To znamená len to, že chalani odviedli kus dobrej práce. Na čo sme sa pripravovali, to všetko sedelo. Proti Dunajskej Strede sme hrali na protiútoky, ktoré nám vychádzali. V 20. minúte sme mohli vyhrávať aj 2:0. Do vedenia sa však gólom Krstoviča dostal náš súper. Do druhého polčasu sme vstúpili nebezpeční. Dostali sme sa do niekoľkých pekných brejkových akcii. V druhej polovici stretnutia sme si povedali, že chceme pokračovať v tom, ako sme hrali úvodné dejstvo. Potom sme využili brejkovú situáciu, dostali sme sa do vedenia 2:1, potom 3:1 a mohli sme pridať aj štvrtý a piaty gól. Vyhrali sme úplne zaslúžene.“

Senica – Zlaté Moravce 1:2 (1:1)

G: 5. Jurdík – 43. Mondek, 84. Kyziridis, 324 divákov

Senica: Ravas – Kučera, Pavlík, Gáč, Šimčák, Šumbera, Twardek (57. Niarchos), Jurdík (85. Repa), Oršula (85. Duda), Vikri, Mashike Sukisa

ViOn: Kira – Čögley, Tóth, Menich, Čonka, Bednár, Sloboda, Mondek, Gamboš (66. Ďubek), Kyziridis (90. Kolesár), Švec (69. Yilmaz)

Pavel Šustr (Senica): „Ešte nedávno sme boli trochu v inej situácii. Bohužiaľ, aktuálne sa dostávame do tej, v akej bol náš súper. Posledné zápasy sa nám nedarí zvládnuť vo svoj prospech. Vyšiel nám vstup do zápasu, strelili sme rýchly gól. Z nejakého dôvodu sme boli všade neskoro. Po zmene strán sme sa mierne zlepšili, no v momente, keď sa súboj lámal, sme hostí nechali vyrovnať našou naivnou chybou. Našu ďalšiu príležitosť sme nevyužili, naopak ViOn áno. V závere si ich vypracoval ešte niekoľko. Povedal som hráčom presne to, čo naznačil tréner, bude to  boj o každý bod, zápas. Hráči si budú musieť siahnuť na dno svojich síl, aby sme to znova začali zvládať.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Situácia u nás bola ťažká. Prechádzame si obdobím, ktoré nie je, z hľadiska športového či bodového ponímania, úplne ideálne. Neustále sme hovorili, že pracujeme a veríme tomu, že body začnú postupne prichádzať. Veľkým pozitívom je, že mužstvo, po takejto ťažkej a nepríjemnej sérii zabojovalo, ukázalo charakter, cestu a zápas sme zvládli. Každý bod v tomto ročníku je pre nás zlatý. Dnes sme do tabuľky získali tri zlaté.”

Pohronie – Žilina 1:2 (1:2)

G: 40. Mazan – 32. Jánošík, 45. Paur, 523 divákov

Pohronie: Hrdlička – Špiriak, Jenat, Štrba, Záhumenský, Mazan, Malle, Adamec, Šmatlák (73. Raffael), Horák, Badolo

Žilina: Belko – Anang, Kopas, Minárik, Sluka (84. Goljan), Slebodník (85. Gono), Fazlagič, Bichakhchyan, Jánošík (58. Rusnák), Paur (46. Jambor), Ďuriš (90. Iľko)

Pablo Villar (Pohronie): “Boli sme v ťažkej situácii. V našom tíme sa totiž rozmohol covid. Trénovať sme začali až v stredu, no veľa hráčov je mimo hry. Tým, čo mohli nastúpiť, sa chcem poďakovať. Som na nich hrdý. Žilina dnes hrala dobre, vytvorila si v prvom polčase tlak, ktorý zužitkovala do dvoch gólov. Chcem jej pogratulovať k víťazstvu. Ak by sme mohli nastúpiť v plnej sile, určite by sme odohrali kvalitnejší zápas a mohli by sme vyhraťi. Herne sa však zlepšujeme, čo je pozitívom.”

Peter Černák (Žilina): “Prvý polčas sme hrali dobre, kombinačne a súpera sme dostali pod tlak. Strelili sme vedúci gól, no súper dokázal z ojedinelého útoku a štandardky so šťastím vyrovnať. Do konca polčasu sme ale našťastie stihli pridať druhý a nakoniec aj víťazný gól, po ktorom sa nám hralo ľahšie. Po zmene strán pridalo na obrátkach aj Pohronie, nemali čo stratiť, a tak sa tlačili do zakončenia. Ich príležitosti sme ustáli, i keď niekedy aj so šťastím.”

Slovan Bratislava – Ružomberok 1:0 (1:0)

G: 12. Zmrhal, 3015 divákov

Slovan: Šulla – Hrnčár, Kashia, Vernon, Vojtko (90. Abena), Kankava, Lichý, Zmrhal (76. Čavrič), Weiss (76. Agbo), Green (90. Rabiu), Mráz (44. Henty)

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (74. Mrva), Luka, Madleňák, Kochan, Kostadinov (61. Rymarenko), Luterán (87. Ďungel), Takáč (87. Múdry), Regáli, Bobček (61. Boďa)

Vladimír Weiss (Slovan): „Dnes možno prvýkrát pochválim mužstvo za bojovnosť, pretože nie je ľahké vyhrávať každý zápas. Nie je to výhovorka, ale cesta z Gibraltáru nás doslova „zabila,“ vrátili sme sa v piatok podvečer, hneď na druhý deň sme mali sústredenie. Nastúpilo 7 čerstvých hráčov, no tá cesta vás niekedy doslova zabije, hráčov poznám za polrok dobre a videl som to na nich. Z tohto pohľadu som s výkonom spokojný čo sa týka bojovnosti a vytvárania šancí, realizácia bola horšia, preto sme vyhrali len 1:0. Mali sme veľa šancí, takisto Ružomberok mal dobré veci najmä zo štandardiek, pri ktorých sme boli trochu nepozorní, napriek zmene z priestorovej obrany na osobnú. V tejto chvíli a v situácii, akej sme boli, je dôležité, že sme vyhrali.”

Peter Struhár (Ružomberok): „Chceli sme mať zabezpečenú obrannú formáciu, no musím povedať, že Slovan hral v prvom polčase lepšie než my. Vytváral si šance, z čoho pramenil aj gól, a vytvoril si ešte ďalšie príležitosti. Po inkasovanom góle začali hrať chlapci akoby odvážnejšie, šancu mal Kostadinov, možno takú istú ako Slovan, ale nepremenil ju. Slovan si vytvoril ešte jeden samostatný nájazd, musím pochváliť nášho brankára, ktorý veľmi dobre zakročil. Teší ma najmä celý druhý polčas, hrali sme o dosť kvalitnejšie než v tom prvom, a myslím si, že aj lepšie než Slovan. Vytvorili sme si šance či už po signáloch alebo z takého tlaku. Jasná vec je, že Slovan mal nahraté a viedol, ale chalani chceli vyrovnať, boli tam nejak závary, škoda, že to tam nejako nepadlo. Musím však svojich hráčov pochváliť, podali slušný výkon.”

Liptovský Mikuláš – Trnava 0:2 (0:1)

G: 3. Cabral, 73. Ristovski, ČK: 64. Hranáč, 100 divákov

Tatran: Luksch – A. Krčík, Hranáč, D. Krčík, Laura (78. Švec), Václavik (78. Kačerík), Staš, Bartoš, Gerát, Pinte, Voško

Spartak: Takáč – Čurma (81. Koštrna), Škrtel, Kóša, Trajkovski, Cabral (78. Iván), Grič, Savvidis, Bukata (78. Vlasko), Yusuf (78. Jones), Ristovski (74. Boateng)

Marek Petruš (Tatran): „Myslím, že Trnava vyhrala zaslúžene, dala dva góly. Mali sme iný scenár, nechceli sme inkasovať tak skoro. Som sklamaný smerom do ofenzívy, že nebolo viac našich zaujímavých situácií. V druhom polčase rozhodol pokutový kop a červená karta. Dohrávať o desiatich proti kvalitnej Trnave, ktorá hrala vzadu bez chýb, je náročné.“

Michal Gašparík (Trnava): „Vždy sa hrá dobre, keď dáme z prvej akcie gól, čo nám veľmi pomohlo. Videl som, že mužstvo je koncentrované, boli sme poučení z toho, že tu silné mužstvá prehrali. Okrem dvoch akcií Liptovského Mikuláša sme ich držali na dištanc a nepustili ich do silných stránok. Škoda, že sme nedali penaltu, ale našťastie potom to Ristovskemu padlo, bol vylúčený hráč a zápas sa dohrával.“

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova