Ružomberok – Trenčín 3:0 (2:0)

G: 5. Regáli, 45. (11m) Kochan, 68. Šefčík, 482 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák, Luterán, Kochan, Rymarenko (65. Šefčík), Takáč, Regáli (86. Ďungel), Boďa (74. Bobček)

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu, Kadák (46. Jendrišek), Lavrinčík, Hollý (62. Zubaiuru), Kmeť (69. Gaži), Letenay (62. Ikoba), Azango (83. Ghali)

Peter Struhár (Ružomberok): „Do zápasu sme vstúpili s jasným zámerom, že chceme hrať nátlakovú hru. Chceli sme hrať intenzívne, čo sa týka pressingových situácií. Vedeli sme, že súper s tým bude mať problém, lebo naopak Trenčín je takisto pressingové mužstvo a musím povedať, že prvý polčas sme takticky veľmi dobre zvládli, keď sme strelili gól po krásnej individuálnej akcii. Následne sme chceli zatvárať stredovú zónu, kde sme hrali veľmi aktívne. Z toho pramenili tie veci, že súper strácal lopty v priestoroch pri čiarach alebo nejakým nákopom, kde musím pochváliť našich stredných obrancov, že zakryli loptu telom a nechali ju ísť do autu. V závere sme si počkali na situáciu, kde sme mali veľmi dobrý zisk lopty a pramenila z toho penalta.”

Peter Hlinka (Trenčín): „Myslím si, že hodnotenie zápasu je veľmi jednoduché. Súper dal dnes tri góly a zaslúžene vyhral. My sme sa po piatich minútach, kde sme inkasovali gól, dostali do hry, mali sme držanie lopty. Boli sme v situácii, keď sme začali trošku tlačiť, ale súper veľmi dobre odolával kvalitnou defenzívou a súbojovosťou. Náš vlažný výkon z prvého polčasu sme zakončili z môjho pohľadu veľmi nerozumnou akciou, keď sa v poslednej minúte polčasu snažíme hrať cez stred poľa, inkasujeme z toho pokutový kop a následne gól. V druhom polčase sme sa pokúsili niečo zmeniť aj vstupom Erika Jendriška, ale nevyšlo to. Súper nás vykontroval. My sme opäť mali držanie lopty. Bol tam platonický tlak, ale dnes sme neboli absolútne nebezpeční v súperovej šestnástke. Videl som teraz štatistiku. Mali sme dvanásť pokusov, no z toho nešla ani jedna strela na bránu. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu.“

Zlaté Moravce – Trnava 0:0

683 divákov

ViOn: Kira – Čӧgley, Tóth, Menich, Čonka, Mondek, Sloboda, Bednár, Kyziridis, Švec (75. Yilmaz), Gamboš (60. Kolesár)

Spartak: Takáč – Čurma, Škrtel, Tumma, Trajkovski (76. Vlasko), Iván (46. Boateng), Grič, Savvidis, Bukata, Yusuf, Ristovski

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Z našej strany sme radi, že sme podali organizovaný výkon s tímovým duchom a s cieľavedomosťou, že sme chceli dosiahnuť nejaké body. Nakoniec z toho bol jeden. Postupne sa snažíme tie body zbierať. V tejto časti sezóny je každý bod zlatý a verím, že to pôjde týmto smerom ďalej.“

Michal Gašparík (Trnava): „Tento zápas bol hlavne o nás, či dokážeme v tomto zápase streliť otvárací gól, ktorý by ten zápas zmenil. Domácich podržal brankár, hráči vykopli z čiary, lietali tam centre, no chýba nám kúsok šťastia, že sa nám to nedorazilo. Nakoniec sa to skončilo 0:0, lebo domácich sme do šancí nepúšťali.“

Sereď – Pohronie 3:1 (1:1)

G: 14. a 65.  Kadlec, 80. Karrica – 11. Lačný, 110 divákov

Sereď: Chudý – Kadlec, Hurtado, Dias, Jureškin, Ljubičič, Morong (83. Mičin), Iglesias (60. Potoma), Radič (70. Karrica), Gatarič (60. Yao), Haša (83. Popovič)

Pohronie: Hrdlička – Blahút, Pajer, Štrba, Záhumenský (33. Kokovas), Lásik (66. Raffael), Mazan, Adamec, Ladji, Badolo (82. Ščislak), Lačný

Juraj Jarábek (Sereď): “Nič sme dnes nepodcenili, nevedeli sme v akom zložení Pohronie príde, dalo sa očakávať, že budú hrať najskúsenejší hráči. Mali dobrý vstup do zápasu, vyhrávali, boli nepríjemní. Vyrovnali sme a chceli od hráčov, aby boli trpezliví. Kadlecov gól bol krásny, následne sme si to posledných dvadsať minút užívali. Chlapcom treba poďakovať za dobrý výkon a tri body.”

Pablo Villar (Pohronie): “Prišli sme na zápas v zlej kondícii, mali sme problémy s covidom. Vidno to bolo v druhom polčase, energia chýbala. Prehrávali sme súboje, hlavičky, prehrali sme o dva góly, ale mohlo to byt väčším rozdielom. Sereď využila našu slabinu a gratulujem jej k výhre.”

Dunajská Streda – Senica 1:0 (0:0)

G: 68. Moumou, 3175 divákov

DAC: Jedlička – Vera, Kružliak, Muhamedbegovic, Davis (65. Ciganiks), Dimun, Schäfer, Sharani (56. Andzouana), Veselovský (46. Balič), Verlinden (56. Moumou), Hahn (65. Krstovič)

Senica: Ravas – Twardek, Gáč (88. Niarchos), Pavlík, Šimčák (78. Duda), Halabrín (78. Repa), Piroska, Oršula (57. Vikri), Jurdík (57. Buchel), Šumbera, Mashike Sukisa

Joao Janeiro (DAC): „Bol to náročný zápas. Nikdy nie je jednoduché, keď príde nový tréner do mesta. Navyše, kvôli reprezentáciám sme počas týždňa mali len 10-12 hráčov. Niektorí reprezentanti sa dokonca vrátili až včera. Hrali sme proti dobre brániacemu a kompaktnému súperovi. Z našej strany by som chcel najviac vyzdvihnúť, že sme v niektorých častiach ukázali takú bojovnosť a oduševnenie, aké chcem vidieť. Som šťastný, že sme vyhrali a získali tri body.“

Pavel Šustr (Senica): „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý menil trénera a takisto sme vedeli, že nás čaká výborné prostredie, štadión aj trávnik. My sme sa snažili v rámci možností a v niektorých fázach sme dokázali hrať futbal. Naše vypracované góly však bohužiaľ boli z ofsajdu, no to si musím ešte pozrieť. Potom sme spravili zásadnú taktickú chybu, ktorú súper potrestal a my sme už nevedeli zareagovať.“

Žilina – Liptovský Mikuláš 2:2 (2:0)

G: 37. Bichakhchyan, 44. Minárik – 81. Bartoš, 90. D. Krčík, 505 divákov

Žilina: Petráš – Anang, Kopas, Minárik, Sluka (73. Rusnák), Bichakhchyan, Fazlagič, Slebodník (64. Mráz), Jánošík (73. Iľko), Paur (86. Jibril), Ďuriš (64. Kaprálik)

Tatran: Sváček – A. Krčík (63. Kotora), Janec, Voško, D. Krčík, Staš, Václavik, Gerát, Pinte, Káčerík (79. Flak), Bartoš

Peter Černák (Žilina): “Nebyť posledných desať minút, boli by sme dnes spokojní či už s výsledkom alebo hrou. No nakoniec nemôžeme byť ani zďaleka spokojní. Naopak, sme veľmi sklamaní z toho, čo sa udialo v závere, lebo tento duel sme mali jednoznačne doviesť do víťazného konca. Bod je pre nás veľmi málo. Výsledok 2:0 býva zradný, dostanete jeden gól a zápas môže dopadnúť hocijako. My sme však mali viaceré príležitosti na tretí gól a keby sme aspoň jednu premenili, tak sa tu dnes tešíme my. Je to naozaj veľká škoda. Ďalšia strata bodov, navyše doma, čo je v našej situácii veľmi zlé. Musíme to odčiniť v ďalších stretnutiach a bodovať aj proti ťažkým súperom.”

Marek Petruš (Tatran): “Teším sa z výsledku, ale aj z výkonu, ktorý moje mužstvo podalo. Žilina mala veľkú kvalitu, škoda gólov po štandardných situáciách. V šatni som hráčom povedal, aby nevešali hlavu, dohrali zápas so cťou a pokúsili sa o kontaktný gól, ktorý by súpera dostal pod tlak, čo sa nakoniec podarilo.”

Michalovce – Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

G: 26. Trusa – 16. Henty, 67. Zmrhal, 100 divákov

Michalovce: Száraz – Magda, Ranko, Vaško, Mendez, Begala, Oshima, Marcin (75. Popovits), Kanu (85. Gembický), Žofčák (66. Peña), Trusa

Chovan – Medveděv (87. Kashia), Abena, Božikov, Vernon, Uche, Kankava, Čavrič (72. Rabiu), Weiss (83. Adler da Silva), Zmrhal (83. Green), Henty (87. Mráz)

Miroslav Nemec (Michalovce): „Individuálna kvalita bola na strane Slovana, no my sme odohrali jeden absolútne veľmi dobrý disciplinovaný zápas. Myslím si, že ako mužstvo sme boli lepšie, ale kvalita bola na strane súpera. Chalani ukázali všetko, čo môžu, čiže dobrú disciplínu, organizáciu, individuálne výkony. Škoda, že dostávame takéto hlúpe góly. Ako napríklad ten prvý gól, mali by sme to ustáť, nevyplnili sme tam priestor v strede. Druhý polčas sme sa snažili ustáť úvodných 15 minút, čo vyšlo, čakali sme na svoje situácie, niektoré aj prišli. Slovan však opäť udrel. Potom sme chceli ešte niečo urobiť, no nevyšlo to. Zápas splnil kritériá dobrého futbalu, mrzí ma, že sme nedosiahli adekvátny výsledok, ktorý sme chceli.“

Vladimír Weiss (Slovan): „Odohrali sme jeden ťažký zápas v prostredí, ktoré bolo podľa očakávaní bojovné. Domáci chceli po troch prehrách bodovať a vrátiť sa do boja o šestku. Vstúpili sme celkom dobre, boli sme aktívni, mali sme 1-2 pološance, dali sme gól. Inkasovali sme však po našej hrubej individuálnej chybe. Súper ožil a dohrával každý súboj, výborne bojoval, vykrýval priestory v strede poľa. Nedostali sme sa do takého tlaku ako sme chceli, s tým sme počítali, vedeli sme, že na klzkom teréne to bude ťažké, a že Michalovce majú vpredu mladého talentovaného Trusu. Cez prestávku sme si povedali, že musíme byť aktívni počas úvodných 15 minút druhého polčasu, pretože inak vystriedam hneď piatich hráčov, ktorí by si to za dnešok zaslúžili. Nebudem ich menovať, ale bolo ich viac. Našťastie sme dali na 2:1, v závere sme trafili žrď, takisto domáci tam mali kontru. Teším sa z troch bodov.”