Ružomberok – Dunajská Streda 1:1 (0:0)

G: 51. Kostadinov – 74. Ramirez

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva, Ďungel (67. Almási), Kochan, Múdry (67. Kmeť), Mojžiš, Kostadinov (81. Zsigmund), Takáč (90. Brenkus), Regáli

DAC: Jedlička – Müller, Beskorovainyi, Kružliak, Sommer, Njie (64. Ramirez), Kalmár, Balič, Fábry (84. Sharani), Divkovič, Nicolaescu (78. Andzouana)

Ján Haspra (Ružomberok): „Chceli sme využiť situáciu v Dunajskej Strede, ktorá k nám prišla po dvoch prehrách. Mysleli sme si, že budú psychicky trochu nalomení. Prvý polčas bol opatrný z oboch strán. Bez šancí. Do druhého sme už išli s chuťou vyhrať. Podaril sa nám aj gól na 1:0. Potom súper postavil Ramireza do ofenzívy. My sme mali svoje šance, rovnako aj Dunajská Streda. Bláznivé to bolo na oboch stranách. Tak to má byť. Oba tímy chceli vyhrať. Ani jednému remíza nevyhovovala. My tréneri ju nemáme radi, no bod berieme.“

Bernd Storck (DAC): „Na zápas sme sa pripravovali v náročných podmienkach. Problémy sme mali včera, keď pribudol Schäfer s koronou, kdežto dnes sa nám na zápasovej rozcvičke zranil Nebyla, ktorý má ranu na hlave dlhú 4 cm a skončil v nemocnici. Pred zápasom sme tak narýchlo museli meniť zostavu. Do stretnutia sme napriek všetkému vstúpili dobre, loptu sme mali viac na kopačkách, teda taktika s novou zostavou nám vychádzala. Domáci však hrozili protiútokmi, dostali sa aj do vedenia, no naďalej sme túžili po troch bodov. Mali sme na to aj šance, no dokázali sme aspoň vyrovnať. Ramirez mal žrď v nadstavenom čase, domáci mali tiež svoje šance. Skúšali, čo sa dalo, všetkých ofenzívnych hráčov sme nasadili. Remíz je takto v poriadku, no mohli sme aj vyhrať.”

Žilina – Sereď 0:0

Žilina: Petráš – Anang, Minárik (46. Kopas), Kiwior, Sluka, Gono (76. Kaprálik), Fazlagič, Bernát, Rusnák (61. Bichakhchyan), Kurminowski (61. Paur), Iľko (46. Jibril)

Sereď: Yakubu – Čelikovič, Duranski, Ba, Slaninka (61. Mečiar), Tatranský, Pankaričan (61. Šumský), Potoma, Bušnja (85. Jarovič), Morong, Iván (70. Jureškin)

Pavol Staňo (Žilina): “Čo môžem hráčom vyčítať po takomto zápase? Hrali sme do plných, súper sa spoliehal na brejky. Vytvorili sme si viac šancí než Sereď, kebyže aspoň polovicu premeníme, hodnotí sa to ľahšie. V koncovke to však nešlo. Pokiaľ by sa nám podarilo streliť gól, určite by zápas vyzeral inak. Niekedy tam chýbalo šťastie. Verím, že sa k nám zas prikloní v stredu. Aj keď sa nebudeme v Bratislave spoliehať na šťastie, ale pôjdeme do neho zabojovať a udržať si dlhú sériu neporaziteľnosti. Tento fakt treba rovnako doceniť. Dnes sme síce nevyhrali, no aj toto je futbal. Poďakoval som hráčom, nemám im čo vytknúť.”

Peter Lénart (Sereď): “Som naozaj rád, že sa nám po tej šestke s Trnavou podarilo dobre zareagovať. Hrali sme dobre, kompaktne v defenzíve, do bodky sme splnili to, na čo sme sa zamerali. Prvý polčas bol skôr taký medzišestnástkový, bolo to skôr o presúvaní, Žilina v ňom mala pár náznakov šancí po dlhých loptách. Vyložené šance tam ale neboli, my sme mali jednu, po ktorej sme mohli ísť do vedenia. V druhom polčase mala Žilina viac z hry, my sme sa zameriavali na kontry. V závere sme mali trochu šťastia, po centroch prišlo trochu k nedorozumeniam v obrane. Žilina bola aktívnejšia, ale tou kompaktnou hrou sme si bod zaslúžili.”

Senica – Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

G: 60. (11m) Piroska – 45. Balaj

Senica: Fryšták – Kopečný, Asanovič, Nemec, Šimčák, Gallovič, Piroska, Fotr (46. Yenne), Duda (71. Addo), Košťál, Malec

ViOn: Chovan – Čögley, Moško, Menich, Čonka, Duga, Tóth, Hrnčár, Ďubek (81. Orávik), Kyziridis (65. Kovaľ), Balaj

Anton Šoltis (Senica): „Vstup do zápasu a celkovo prvý polčas nebol z našej strany ideálny. Nevedeli sme sa presadiť. Chodili sme neskoro do súbojov. Takto sme si to nepredstavovali. Zápas nebol, všeobecne, pekný. Hralo sa skôr medzi oboma šestnástkami. S minimom šancí. Bolo to postavené na bojovnosti. Po zmene strán sme trochu zvýšili agresivitu i pohyb. Ťažko sme sa dostávali do koncovky. Vyrovnali sme. Po centrovaných loptách sme mali nejaké dve-tri ďalšie možnosti. Remíza tomuto duelu svedčí. Sme v hernom kŕči. Ťažko sa dostávame do finálnej fázy. Neostáva nám nič iné, iba pracovať. Samozrejme, chceli sme získať tri body a s domácim prostredím sa rozlúčiť v tomto roku víťazne. Nepodarilo sa. Ideme ďalej. Čaká nás posledné kolo. Musíme sa zmobilizovať a dať dokopy.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Dá sa povedať, že sme očakávali takýto priebeh. Vedeli sme, že zápas bude nervózny, veľa sa bude rozprávať. Ponesie sa v znamení súbojov. Naplnilo sa. Po prvom polčase sme verili, že môžeme udržať vedenie a dotiahneme to aj do víťazného konca. Následne sme ale inkasovali. Máme bod. Dôležitý bod zvonku. Rešpektujeme silu súpera. Pokračujeme v našej práci.“

Trnava – Slovan Bratislava 0:3 (0:2)

G: 17. (11m) Holman, 33. Strelec, 85. Rabiu, ČK: 45. Abena

Spartak: Rusov – Mikovič (68. Kóša), Grič, Turňa, Tsaousis, Savvidis, Cabral, Kolesár (46. Vlasko), Bukata, Yao (46. Nsumoh-Johnson), Yusuf

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Vernon, Nono (72. Daniel), de Kamps, Čavrič (46. Božikov), Holman (72. Rabiu), Ratao (87. Lovat), Strelec (79. Medved)

Norbert Hrnčár (Spartak): „My sme absolútne nezvládli úvod zápasu. Vyplynulo to aj zo skutočnosti, že sme mali veľké problémy so zložením zostavy, obrana nastúpila v úplne novom zložení. Po prestávke sme ukázali veľkú snahu o kontaktný gól, mali sme tam nejaké situácie, ale dnes by sme asi nedali gól ani do rána. Sme sklamaní.”

Darko Milanič (Slovan): „Nestáva sa každý deň, že vyhráte v derby vonku 3:0. Radosť hráčov i celého realizačného tímu bola bezprostredne po zápase veľká. Verím, že v tejto zvláštnej a náročnej dobe sme skvelým víťazstvom potešili aj našich fanúšikov. Začali sme výborne, s veľkou energiou a kvalitou. Od úvodu sme si vytvárali šancu za šancu. Po prvom góle sme však mali zápas manažovať lepšie. Dovtedy sme mali všetko pod kontrolou, hrali sme dobre, no postupne sme sa začali rovnako ako súper venovať rôznym zbytočným debatám či roztržkám. Po prestávke sme v početnom oslabení nechceli len brániť. Chceli sme naďalej hrať futbal a po peknej akcii sme pridali tretí gól.”

Trenčín – Michalovce 2:2 (0:2)

G: 82. Tučný, 85. Corryn – 12. a 22. Taiwo

Trenčín: Šemrinec – Mazanovský, Križan, Šulek, Slávik, Kadák (77. Tučný), Čatakovič (64. Letenay), Zubairu, Gaži, Depetris (64. Ikoba), Corryn

Michalovce: Markovič – Kolesár, Soler, Bednár, Vojtko, Tandir, Begala, Neofytidis (86. Spoljarič), Popovits (72. Phillips), Trusa (86. Žofčák), Taiwo

Juraj Ančic (Trenčín): “Do zápasu sme vstúpili aktívne, do sa nám aj podarilo, vedeli sme, že aj súper má nepríjemných hráčov vpredu, čo sa aj potvrdilo. Zbehli nám dvakrát za chrbát a dali dva góly. Aj my sme mali v prvom polčase šance. Držali sme mužstvo v nasadení, aby sa nevzdalo. Cítili sme, že zápas môžme zvrátiť, čo sa nám aj podarilo.”

Jozef Majoroš (Michalovce): „Vzhľadom na priebeh stretnutia sme z konečného výsledku trošku sklamaní. Videli sme dva rozdielne polčasy. V tom prvom sme hrali to, čo sme chceli. Boli sme nebezpeční v útočnej fáze a ujali sme sa dvojgólového vedenia. Bohužiaľ, po zmene strán mali Trenčania viac z hry, dostali nás pod tlak, čo vyústilo do dvoch gólov, ktoré dali. Strata dvoch bodov nás mrzí. Pred zápasom by sme bod brali, ale po takom priebehu sa nám máli.“