Dunajská Streda – Senica 2:0 (0:0)

G: 51. Kalmár, 72. Nicolaescu

DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Beskorovainyi, Kružliak, Njie, Fábry (46. Nicolaescu), Balič, Kalmár, Divkovič (77. Andzouana), Ramirez

Senica: Fryšták – Kopečný, Asanovič, Nemec, Šimčák, Gallovič, Addo (86. Niarchos), Yenne, Piroska (77. Duda), Košťál (69. Fotr), Malec (86. Mašulovič)

Bernd Storck (DAC): „Som veľmi šťastný a gratulujem môjmu mužstvu, že po takom náročnom období dokázalo vyhrať. Do zápasu sme opäť vstúpili s viacerými zmenami v zostave. Boli pozície, ktoré sme predtým nedokázali plnohodnotne nahradiť. V prvom polčase som nebol spokojný s niektorými výkonmi. Na druhej strane aj Senica začala dobre. V druhom polčase prišla taktická zmena a myslím si, že práve tá zmena bola kľúčom k otvoreniu súperovej obrany. Možno prvý gól bol z našej strany trochu šťastný, no v tomto prípade sme išli šťastiu oproti, pretože sme v šestnástke mali viac hráčov ako súper. S víťazstvom som spokojný a môžeme byť šťastní zaň. Druhý polčas ma potešil.”

Anton Šoltis (Senica): „V prvom polčase sme podali veľmi dobrý výkon. Boli sme aktívni, nebezpeční a vychádzali sme aj z protiútokov. Zachytávali sme zároveň aj súperove prieniky. Organizácia hry bola z našej strany dobrá. Mali sme dve-tri možnosti skórovať, a proti súperovi, ako je Dunajská Streda, si také šance nemôžeme nechať premárniť. Bol by to potom iný vývoj. V druhom polčase sa už prejavila kvalita súpera. Škoda prvého gólu, kde sme mali dosť smoly. Potom sme už prepadali, nevedeli sme sa zmobilizovať. Súper prevzal iniciatívu. Škoda aj druhého gólu, kde sme tečovali loptu, no na jeseň sme mali kopec takej smoly. Snažili sme sa aj potom, no kvalita už nebola na dostatočnej úrovni. Odchádzame smutní. Treba niečo zobrať aj z tohto zápasu, pracovať ďalej, najmä mentálne, aby sme aj po inkasovanom góle pokračovali tak, ako za stavu 0:0.“

Nitra – Trenčín 1:2 (0:0)

G: 73. Mustafič – 60. Zubairu, 87. Čatakovič

Nitra: Harush – Magda, Kolčák, Podhorin, Kuník, Mustafič, Ngeyitala Lola (46. Adamec), Chobot (68. Záhumenský), Faško, Gatarič (88. Vrábel), Franko (56. Tancík)

Trenčín: Šemrinec – Mazanovský, Križan, Šulek, Slávik, Kadák (46. Tučný), Letenay (46. Čatakovič), Zubairu, Gaži, Ikoba, Corryn (90. Gajdoš)

Ivan Galád (Nitra): “Ja si nemyslím, že by si naši chlapci zaslúžili prehrať, mali dobrý vstup do zápasu, mali veľkú túžbu. Trenčín sa v druhom polčase rozohral. Takúto zlú sériu sme dlho nemali, ale to sa zmení. Verím v lepšie časy.”

Stijn Vreven (Trenčín): “Zápas dnes mohol skončiť akýmkoľvek výsledkom. Vyhrali sme, ale mohlo to skončiť remízou alebo sme mohli prehrať. Oba tímy mali šance a oba išli naplno za víťazstvom, ale nakoniec sme mali viac šťastia ako súper. Na môj tím som veľmi hrdý, máme tím zložený z mladých a ešte mladších hráčov, čo dnes dokázali, to je neuveriteľné.

Slovan Bratislava – Žilina 3:2 (0:1)

G: 48. a 64. Daniel, 90. Ratao – 37. Bernát, 85. Fazlagič

Slovan: Greif – Pauschek, Bajrič, Božikov, Vernon, Nono (68. Rabiu), de Kamps, Holman, Daniel (68. Čavrič), Strelec (82. Medved), Ratao

Žilina: Petráš – Vallo (78. Anang), Minárik, Kiwior, Sluka, Bernát (59. Bichakhchyan), Fazlagić, Paur (59. Myslovič), Rusnák (78. Iľko), Kurminowski, Ďuriš (86. Kaprálik)

Darko Milanič (Slovan): “Bol to výborný zápas dvoch dobrých tímov. Vedeli sme, že Žilina je nebezpečná. Začali sme dobre, ale mali sme dať viac gólov. Potom sme sa dostali pod tlak a dostali sme gól. Cez polčas som hráčom povedal, že to zlomíme. Bolo to pre mňa aj pre hráčov emotívne víťazstvo. Ale páči sa mi, akým štýlom hry sa Žilina prezentuje.”

Pavol Staňo (Žilina): “Nehrali sme dnes na hranici svojich možností, čo ma mrzí. Máme na viac. Keď sme sami uverili, že môžeme Slovan zdolať, tak sme začali hrať dobre. Do toho momentu bol Slovan lepší a trvalo nám to príliš dlho. Takéto zápasy nás ale určite posúvajú a pomáhajú nám rásť. Škoda, že nevezieme domov aspoň bod, pretože sme k nemu mali blízko, aj keď Slovan mal viac šancí. Súper bol veľakrát otvorený a pri lepšom prvom dotyku sme mohli ísť do nebezpečných brejkov, boli sme na to pripravení. Ľahké straty nás stáli extrémne veľa síl, museli sme preto pracovať veľa bez lopty. Chalani sa namakali a o to viac mrzí, keď takto stratíme zápas v jeho úplnom konci. Musíme mať hlavy hore a dobre sa pripraviť na jar.”

Michalovce – Ružomberok 4:3 (2:3)

G: 25. Vaško, 32. Tandir, 48. (11m) Žofčák, 78. Taiwo – 20., 34. a 42. Regáli

Michalovce: Markovič – Vovkun, Bednár, Vaško, Kolesár (52. Mendez), Vojtko, Begala (74. Popovic), Spoljarič, Žofčák, Taiwo (90. Neofytidis), Tandir

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva, Kojnok (74. Kmeť), Kochan (65. Múdry), Zsigmund (74. Brenkus), Mojžiš, Kostadinov (65. Almási), Regáli, Takáč (79. Filinský)

Jozef Majoroš (Michalovce): „Blahoželám chlapcom k trom bodom a víťazstvu, ktoré je pre nás veľmi dôležité. Konečne sa nám podarilo zdolať Ružomberok, za čo som rád. Dnes dominovala ofenzíva nad defenzívou. Súperovi sme dovolili trikrát skórovať, čo je veľa, ale vyšli nám štandardné situácie. V prestávke sme nabádali hráčov, aby pokračovali vo svojej hre, pretože ani v prvom polčase to nebolo zlé.”

Ján Haspra (Ružomberok): „Jesennú časť sme chceli ukončiť dobrým výsledkom, no to sa nám nepodarilo. S niektorými fázami hry sme síce boli spokojní, ale to nestačilo. Prvý polčas bol bláznivý, viedli sme po ňom 3:2. Do druhého sme chceli čo najdlhšie držať tento výsledok, ale stal sa pravý opak. Súper vyrovnal na 3:3, potom to bolo o tom, že kto dá gól, ten vyhrá. Gratulujem k domácim k víťazstvu, my si musíme vysvetliť niektoré veci.“