Fortuna – 19. kolo

Dunajská Streda – Ružomberok 0:0

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Muhamedbegovic, Davis, Balič, Dimun, Sharani, Schäfer, Ciganiks (65. Andzouana), Hahn (65. Krstovič)

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák, Gerec (74. Rymarenko), Luterán, Kochan (79. Dopater), Regáli (79. Ďungel), Múdry (66. Šefčík), Boďa (74. Bobček)

Joao Janeiro (DAC): „Som trochu sklamaný. Nie však z nášho výkonu, ale pred každým zápasom sa snažím sledovať súpera, že ako vyzerali je predošlé zápasy. Videli sme a počuli sme, že sa Ružomberok často sťažoval na nedostatok fair-play, na zdržovanie, no dnes hostia vykopávali loptu 40 sekúnd a rovnako každé vhadzovanie im tak dlho trvalo. Treba si radšej dopredu premyslieť, že čo prinesie budúcnosť. Proti výborne brániacemu mužstvu Ružomberka sme si dokázali vytvoriť veľa šancí. Sme sklamaní, že sme ani jednu nepremenili, ale to sa vo futbale stáva.“

Peter Tomko (Ružomberok): „Prišli sme sem s jasným cieľom. Vedeli sme, že ak využijeme naše silné stránky, tak budeme úspešní. Celý zápas nám vychádzal podľa predstáv, no nedali sme gól, a tak je výsledkom remíza. Myslím si, že sme videli veľmi kvalitné stretnutie, čo sa týka taktiky. Konečný výsledok je spravodlivý.“

Sereď – Trnava 0:1 (0:1)

G: 8. vlastný, ČK: 44. Dias

Sereď: Chudý – Popovič, Dias, Hučko, Jureškin, Morong, Mičin (84. Ridwan), Iglesias, Haša, Yao (84. Kríž), Radič (60. Potoma)

Spartak: Takáč – Procházka, Twardzik, Škrtel, Mikovič (74. Koštrna), Cabral (74. Iván), Grič, Savvidis, Yusuf (90. Kóša), Ristovski, Boateng (68. Ramadan)

Juraj Jarábek (Sereď): „Hráčov sme pripravovali na to, že Trnava má výborné vstupy do zápasov. Opak bol pravdou a v 8. minúte bolo 1:0 po peknej akcii a vlastnom góle. To sa stáva. Trnava bola v tom vstupe lepšia, Boateng trafil ešte tyčku a my sme mali len náznaky. Červená karta veľmi ovplyvnila zápas, čo bola škoda, lebo zápas mal emóciu. Druhý polčas bola Trnava slabá v tom, že sa nedokázala presadiť. Nám neostávalo nič iné, len brániť a počkať si na brejk, čo neprichádzalo a futbal už bol nezáživný. Chlapcom musím poďakovať za druhý polčas. Chýbalo nám 7 hráčov a keby som aj chcel niečo urobiť, nebola tam kvalita na zmenu. Treba uznať aj kvalitu Trnavy. Rozhodcov nekomentujem. Takých vecí vo futbale je, že sú tam gestikulácie, ale za to sa červená karta nedáva. Tým sa zápas pokazil.“

Michal Gašparík (Trnava): „Opäť sme mali výborný vstup do zápasu, boli sme aktívni, dali sme prvý gól, mali sme šance a do tridsiatej minúty mohlo byť 3:0. Potom nás paradoxne zabrzdilo vylúčenie, lebo v druhom polčase bolo cítiť obavu o výsledok. Boli sme statickí, nevytvárali sme si vôbec žiadne príležitosti a zápas sme našťastie dohrali do stavu 1:0, lebo Sereď sme v druhom polčase nepustili do ničoho.“

Pohronie – Liptovský Mikuláš 2:2 (1:0)

G: 69. Štrba, 89. vlastný – 38. Václavík, 77. Staš

Pohronie: Slančík – Mazan, Pajer, Štrba, Záhumenský, Blahút, Lásik, Šmatlák (63. Raffael), Badolo, Lačný, Ladji

Tatran: Luksch – A. Krčík, Hranáč, Pintér, Kotora, Václavik, Laura (65. Pinte), Bartoš (90. J. Švec), Gerát (90. D. Krčík), Flak (90. Kačerík), Voško (76. Staš)

Pablo Villar (Pohronie): “V prvom polčase sme prehrávali osobné súboje. Neboli sme dobrí v hre jeden na jedného, ďalej v rozhodovaní situácií. Získavali sme však druhé lopty v strede ihriska. Tam to bolo vyrovnané, ale inkasovali sme gól a súper išiel do vedenia. Druhý polčas bol už z našej strany odlišný. Vytvorili sme si viac šancí, boli sme lepší na lopte. Pokým sme v prvom polčase mali iba jednu strelu, v druhom sme ich už mali asi šestnásť, dokázali sme vyrovnať a mali sme možnosť ísť aj do vedenia 2:1. Túto príležitosť sme nevyužili a naopak súper dal gól. Pozitívne hodnotím, že sme nepoľavili z útočenia a napokon v závere sa nám z tlaku podarilo vyrovnať.”

Marek Petruš (Tatran): “Prišli sme do Žiaru s cieľom neprehrať, ale odchádzame s trpkosťou domov po inkasovanom góle z predposlednej minúty. V prvom polčase sme boli lepším tímom, ale ten druhý je na zamyslenie. V ňom nás vo viacerých momentoch podržal brankár Luksch, škoda však toho inkasovaného vlastného gólu v závere. Veľmi mrzí. Tri body by boli z horúcej pôdy súpera skvelé. Za druhý polčas si však domáci bod zaslúžili, mohli aj vyhrať, boli v ňom jasne lepší. Ja tak musím po zápase brať aj bod.”

Zlaté Moravce – Michalovce 0:1 (0:0)

G: 70. Trusa

ViOn: Kira – Čögley, Tóth, Menich, Čonka, Bednár (82. Yilmaz), Mondek, Sloboda, Kyziridis, Švec (73. Ďubek), Gamboš (73. P. Kolesár)

Michalovce: Száraz – Kotula, Vaško, Ranko, Mendez, Kanu (90. M. Kolesár), Oshima, Žofčák (87. Artabe), Trusa, Marcin, Popovits (66. Magda)

Ľuboš Benkovský (ViOn): “Zápas sme chceli zvládnuť. Vývoj zápasu bol však taký, že sme nevyužili našu šancu, naopak súper áno, a preto vyhral. Čakal som lepší výkon, behavejší výkon, čo nám dnes chýbalo.”

Miroslav Nemec (Michalovce): “Pre nás je to veľmi dobré. Z posledných 10 zápasov sme hrali sedemkrát vonku, veľa sme toho nacestovali. Dnes to bolo fajn, dobre sme napádali, čakali sme na našu príležitosť, tá prišla a dokázali sme ju využiť. Som rád, že na jar môžeme hrať o prvú šestku, ďakujem chalanom za dnešný výkon.”

Senica – Trenčín 1:0 (1:0)

G: 13. Jurdík

Senica: Ravas – Svoboda, Gáč, Pavlík, Twardek, Piroska (86. J. Buchel), Šumbera, Vikri (56. Halabrín), Jurdík (56. F. Buchel), Oršula (68. Repa, 85. Mašulovič), Niarchos

Trenčín: Kukučka – Slávik (10. Yem), Pires, Pirinen, Kozlovský (76. Madu), Kadák, Lavrinčík, Zubairu, Tučný (62. Gaži), Jendrišek (62. Ikoba), Azango

Pavel Šustr (Senica): “Pre nás sú posledné zápasy o charakteroch hráčov a nás všetkých. Potvrdili sme, že ten charakter je správny a hráči sa dokážu na ihrisku pobiť o výsledok.”

Juraj Ančic (Trenčín): “S výnimkou prvých 13 minút sme boli dominantní, mali sme veľa možností na skórovanie. Futbal nám dnes ukázal krutú tvár. Prehrali sme nezaslúžene.”

Žilina – Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

G: 73. Anang – 21. Mráz

Žilina: Belko – Rusnák, Kopas, Minárik, Anang, Fazlagič, Kaprálik (74. Goljan), Gono, Slebodník (63. Paur), Jánošík (63. Ďuriš), Iľko

Slovan: Šulla – Hrnčár, Kashia, Abena, Zmrhal, Uche, Kankava, Green, Dražič (64. Čavrič), Weiss, Mráz

Peter Černák (Žilina): “Myslím si, že sme dnes nadviazali na výkon z Trenčína. Odohrali sme kvalitný zápas, v ktorom sme dostatočne držali loptu a napriek dobrej obrane Slovanu sme si predovšetkým v prvom polčase vytvorili dostatok príležitostí. Chýbalo nám však opäť lepšie finálne riešenie týchto situácií. Slovan sa dostal do vedenie vďaka štandardke, čomu sme mohli predísť, ale chalani išli naplno za vyrovnaním a na konci aj za výhrou. Z pohľadu trénerov musíme byť spokojní s tým, čo dnes všetci hráči ukázali na ihrisku. Zas a znovu nám viazla finálna fáza a málo sme sa tlačili do nebezpečných pozícií. Veľmi sme to dnes chceli konečne dotiahnuť do víťazného konca, ale nepodarilo sa to. Slovan potrestal aj malú chybičku a naopak, nepúšťal nás do veľkých tutoviek.”

Vladimír Weiss (Slovan): “Bol to dobrý zápas dvoch technických mužstiev. Oba tímy mali dostatok šancí aj pološancí. Myslím si, že my sme ich mali na strelenie gólu viac. Dali sme však len jeden a dovolili sme Žiline vyrovnať. Ale asi je to zaslúžená remíza, Žilina hrala dobre, na tomto teréne je doma. Mali sme vyťažiť zo šancí viac, som spokojný s kolektívnou hrou.”

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova