Slovan – Zlaté Moravce 4:1 (0:1)

G: 47. Ratao, 54. a 80. Moha, 88. Ožbolt – 45. Čonka

Slovan: Ružinský – Medveděv (84. Vernon), Abena, Bajrič, Pauschek, Nono (79. Rabiu), de Kamps, Čavrič (74. Daniel), Ratao (74. Holman), Moha, Henty (84. Ožbolt)

ViOn: Chovan – Moško, Pintér, Chren, Tóth (83. Šmatlák), Čögley, Grozdanovski, Duga, Čonka, Hrnčár, Kyziridis (77. Ďubek)

Darko Milanič (Slovan): „Ako povedal tréner hostí, aj keď nebolo to len o nich, ale tiež o nás. Hrali veľmi dobre organizovane, agresívne. My sme nehrali dostatočne rýchlo, agresívne. Bez lopty sme boli zlí. Z môjho pohľadu boli kľúčové dva momenty. Prvý prišiel na konci prvého polčasu, keď sme inkasovali. Druhý na začiatku druhého dejstva, keď sme vyrovnali. Totálne zmenili hru. Gól do kabíny bol varovný prst, že veci nejdú tak, ako chceme. Na ihrisko sme sa vrátili v dobrom rozpoložení a energiou. Hrali sme jednoducho. S druhým polčasom som naozaj spokojný. Vytvorili sme si množstvo príležitostí, vďaka ktorým sme strelili štyri góly.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Vieme, čo môžeme a ako môžeme hrať proti Slovanu, a kedy môžeme byť úspešní. V prvom dejstve sme boli organizovaní. Fungovali sme ako tím. Vypĺňali a pracovali sme s priestormi. Veci nám vychádzali. Problémovým bol najmä druhý polčas. Z prvej šance súpera sme inkasovali gól. Následne o pár minút neskôr druhý, tým pádom sa hra otvorila. Pre nás to bol problém. Hráči Slovana sú veľmi rýchli a technický, keď majú priestor, vedia to využiť, ťažko sa nám to zachytávalo, z čoho vyplynulo viacero šancí domácich. Po zmene strán to bolo zlomové. Opustil nás tímových duch, organizácia, čo bolo rozhodujúce.“

Pohronie – Sereď 1:2 (0:1)

G: 90. Župa – 12. Lačný, 68. Moses

Pohronie: Hrdlička – Mazan, Štrba, Heurtaux, Petrák, Weir, Adamec (73. N’Zeyi), Blahút (74. Badolo), Fadera, Galuška (46. Župa), da Silva

Sereď: Yakubu – Diaz, Michalík, Salimi (65. Kuník), Hučko, Moses (87. Bušnja), Danko, Morong, Mlakar, Fábry (90. Jureškin), Lačný

Jan Kameník (Pohronie): “Vedeli sme, že súper bude dobre organizovaný. Čakali sme, že budeme viac na lopte a že sa budeme tlačiť do ofenzívy. To sa v prvom polčase potvrdilo. Mali sme optickú prevahu, ale nedokázali sme nájsť medzeru v dobre organizovanej defenzíve hostí. Chýbala lepšia finálna prihrávka, trošku viac pohybu ofenzívnych hráčov. Inkasovali sme gól po nedorozumení v našej obrane. V druhom polčase sme chceli niečo s výsledkom urobiť, tlačili sme sa dopredu, zmenili sme aj rozostavenie, snažili sme sa útočiť cez krídelné priestory, dať tam viac centrov zo strán a vytvoriť väčší tlak do šestnástky. Nezbierali sme však odrazené lopty a v jednej situácii sme prepadli. Hostia boli dôraznejší a po individuálnej akcii pridali druhý gól. V závere prejavili hráči veľkú vôľu niečo s tým ešte urobiť, zatlačili súpera, ale výsledok sme bohužiaľ iba korigovali. Stratili sme doma body a nenadviazali tak na predchádzajúce dva výkony.”

Gergely Geri (Sereď): “Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo na pôde kvalitného, silného súpera. Dobre sme sa pripravili na tento zápas a v prvom polčase sme eliminovali šance Pohronia. Náš prvý gól nás povzbudil a v druhom dejstve sme mali dostatok šancí, aby sme o troch bodoch rozhodli. Napriek tomu sme si to v závere zdramatizovali. Ten koniec stretnutia nebol pekný. Hrá sa však o dôležité body, tabuľka o udržanie je vyrovnaná, čiže i z tohto hľadiska je to pre nás veľmi cenné víťazstvo.”

Nitra – Ružomberok 1:0 (0:0)

G: 73. Kolčák, ČK: 90. Kochan

Nitra: Šípoš – Fabiš, Djiby Ba, Kolčák, Celebi, Regäsel (77. Chríbik), Mustafič, Šefčík (88. Kurt), Jendrišek (77. Kindsvater), Chobot (72. Tancík), Franko

Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Mrva, Ďungel (57. Gerec), Kostadinov (57. Takáč), Čurma, Brenkus (85. Boďa), Madleňák (85. Múdry), Regáli, Kružliak (74. Kubík)

Trenčín – Trnava 0:1 (0:0)

G: 76. (11m) Ristovski

Trenčín: Kukučka – Yem, Križan, Šulek, Pirinen (46. Madu), Lavrinčík, El Mahdioui, Zubairu (70. Kadák), Ghali (82. Gaži), Ikoba (82. Letenay), Tučný (70. Corryn)

Spartak: Takáč – Koštrna, Kóša, Twardzik, Mikovič, Savvidis, Grič, Saymon (90. Benovič), Vlasko (81. Kolesár), Yusuf (78. Yao), Ristovski

Stijn Vreven (Trenčín): „Nemôžem uveriť, že sme dnes prehrali, mali sme osem šancí, ale taký je futbal. Súper mal jednu šancu, aj to bola penalta a nakoniec sme prehrali. V kľúčových okamihoch na súperovej strane sme neboli dôslední a to rozhodlo. Radšej beriem takúto prehru, ako tú v utorok. Myšlienky smerujú k pohárovému zápasu, ktorý je dôležitý. Videl som veľa dobrých výkonov, sme na dobrej ceste.”

Michal Gašparík (Trnava): „Dnes sme čakali ťažký zápas, lebo Trenčín je na svojej umelej tráve silný. Snažili sme sa Trenčín napádal trocha nižšie, chceli sme byť nebezpeční, ale v prvom polčase sme málo podržali loptu. Cez prestávku sme si nejaké veci povedali, upokojili sme sa. Verili sme, že jedna šanca nám dnes bude stačiť na víťazstvo, čo sa aj potvrdilo a sme šťastní za toto víťazstvo.“

Michalovce – Senica 1:0 (0:0)

G: 90. Trusa

Michalovce: Markovič – Magda, Bednár, Vaško, Vojtko, Phillips (61. Popovits), Oshima, Adekuoroye, Sharani, Tandir (67. Žofčák), Trusa

Senica: Vliegen – Kopečný, Carrillo, Asanovič, Šimčák, Košťál (90. D. Duda), Gamboš (89. Niarchos), Ljubičič, Turčák (78. Addo), Piroska (78. Totka), Malec

Jozef Majoroš (Michalovce): „Bol to náročný zápas. Bolo vidieť, že mužstvá sú vyrovnané, preto to bolo o jednom góle. Chlapci išli šťastiu oproti celých 90 minút. Zápas nepriniesol veľa šancí, ale myslím si, že sme si víťazstvo zaslúžili. Verím, že nás toto víťazstvo nakopne a dodá nám viac sebavedomia. Hráme náročné zápasy, tabuľka je vyrovnaná a každý zápas, ktorý nás čaká, bude ťažký. Blahoželám našim hráčom k trom bodom.“

Karol Praženica (Senica): „Bol to vyrovnaný duel a zároveň typický zápas o jednom góle. Žiaľ, naše zaváhanie v závere zápasu pri štandardnej situácii sa skončilo gólom domácich. Odchádzame domov veľmi sklamaní.“

Žilina – Dunajská Streda 3:3 (3:3)

G: 30. a 39. Ďuriš, 36. (11m) Kurminowski – 22. a 45. Ramirez, 33. Balič

Žilina: Petráš – Rusnák, Kopas, Kiwior, Sluka, Bernát (62. Slebodník), Fazlagič, Gono (82. Myslovič), Ďuriš, Kurminowski (82. Jibril), Kaprálik (76. Goljan)

DAC: Jedlička – Sommer, Müller, Kružliak, Davis, Blackman (84. Moumou), Christie-Davies, Balič, Andzouana (76. Divković), Nebyla (69. Friede), Ramirez

Pavol Staňo (Žilina): „Dnešný zápas musel byť pre divákov skutočne zaujímavý. Okrem šiestich gólov sme boli svedkami viacerých nedotiahnutých šancí na jednej či druhej strane. Mňa ako trénera však zaskočilo fungovanie defenzívy. Určite obe mužstvá vedia ponúknuť ešte lepší futbal. Dnes to bola otvorená partia, kde obaja išli za gólmi. Nech sa akokoľvek pozriem na výsledok, tak remíza je zaslúžená. Obe mužstvá dali po tri góly. Ani jedno si nezaslúžilo prehrať. Bod treba brať s optimizmom dopredu, keďže silnej Dunajskej Strede sme dokázali streliť tri góly. Defenzívu však musíme stále zlepšovať. Bodov mohlo byť na našej strane viac v tejto časti sezóny, no hlavne sa tvorí kolektív do budúcna, s ktorým treba neustále pracovať. Chlapcov za výkon musím pochváliť a chyby zase potrebujeme rozanalyzovať. S dnešným zápasom som bol spokojný.“

Bernd Storck (DAC): „Pre každého sa jednalo o veľmi zaujímavý zápas. Je veľká škoda, že sa hralo bez fanúšikov, že tu nemohli byť. Podali sme dobrý výkon. V prvom polčase sme mohli byť organizovanejší, no aj bez toho sme kontrolovali hru. Podaril sa nám streliť krásny gól. Mali sme šancu aj na 2:0, no naše príležitosti sme premárnili. Potom sme robili príliš ľahké chyby, čím sme pomohli súperovi vyrovnať. Prvý gól sme inkasovali po chybe na ľavej strane. Potom sme videli fantastický Balićov gól, následne prišla penalta po súboji jeden na jedného a po penalte sme stratili trochu koncentráciu. Domáci to využili a dostali sa do vedenia 3:2. Do šatne sme išli po veľmi peknom góle na 3:3. Do druhého polčasu vstúpili oba tímy so snahou vyhrať, vytvoriť si nejaké šance na gól, no zároveň hrali organizovanejšie, taktickejšie. Bod je dobrý pre oboch.“