Žilina – Dunajská Streda 2:2 (0:1)

G: 56. Paur, 62. Kaprálik – 43. Verlinden, 90. Moumou, 574 divákov

Žilina: Belko – Leitner, Kopas, Minárik (78. Owusu), Rusnák, Sauer (69. Myslovič), Mráz (61. Gono), Iľko, Ďuriš, Paur (78. Nemčík), Jánošík (61. Kaprálik)

DAC: Ferreira – Blackman, Kružliak, Muhamedbegovic, Cigaņiks, Szánthó (61. Moumou), A. Balič, Njie, Verlinden (66. Nebyla), Andrezinho (74. Hahn), Krstovič

Peter Černák (Žilina): “Stratiť výhru a inkasovať v poslednej minúte mrzí dvojnásobne. Otočili sme proti Dunajskej Strede ťažký zápas, kde sme prehrávali po polčase, ale v druhom dejstve sme zlepšili hru a dali dva rýchle góly. Mali sme to potvrdiť tretím gólom po obrovskej šanci. Tam sa to zlomilo. Také šance sa musia premieňať, lebo potom sa môže stať to, čo sa aj stalo v 90. minúte. Súper začal viac riskovať, dostal nás pod tlak. Nedostúpili sme hráča s loptou a ten strelil gól mesiaca, ak nie gól roka… Dnes sme mali veľké množstvo príležitostí aj vďaka skvelým individuálnym akciám chalanov v krídelných priestoroch. Rovnako mal niečo aj súper, keďže hráme vzadu rizikovo. Systém na troch stopérov nám zafungoval proti Seredi, aj dnes sme tam mali veľmi dobré pasáže. Ukazuje nám to, samozrejme, ešte aj diery a slabiny, potrebujeme na tom popracovať. Aj keď sme neprehrali niekoľko zápasov po sebe, víťazná emócia je pre nás, pre ďalšiu prácu dôležitá. Pred reprezentačnou prestávkou je remíza po takomto priebehu veľkým sklamaním.”

Joao Janeiro (DAC): „Pre divákov to bol zaujímavý zápas. Videli sme veľa šancí na skórovanie v prvom aj v druhom polčase. My sme asi mali viac šancí, ale nevyužili sme ich. Potom sme už bojovali, pomenili sme taktiku, no v závere sme krásnym gólom vyrovnali. Mali sme veľa šancí, ktoré sme nevyužili, no aspoň sme vyrovnali. Celý týždeň, čo sme odtrénovali, tak sme si zaslúžili viac šťastia. Keby sme po toľkých šanciach prehrali, tak by to bol úplne zaslúžený výsledok. Vyrovnali sme však, odvážame si bod, čo je polosladké-polokyslé.“

Michalovce – Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

G: 75. vlastný, 558 divákov

Michalovce: Kožuchar – Kotula, Vaško, Ranko, Mendez, Oshima, Begala, Kanu (90. Artabe), Popovits (87. Yilmaz), Marcin, Žofčák (84. Magda)

ViOn: Lukáč – Čӧgley, Bednár, Menich, Suľa, Neofytidis (86. Švec), Grozdanovski, Mondek, Ďubek, Kyziridis (86. Kolesár), Jibril

Norbert Hrnčár (Michalovce): „Očakával som, že to bude tvrdý boj o každú loptu, každý meter. Že šancí bude minimum a to sa potvrdilo. Sme radi, že sme získali tri body. Odskočili sme v tabuľke a môžeme počas reprezentačnej prestávky trochu odfúknuť. Nič sa však nekončí. Som rád, že mužstvo ukázalo výraznú emóciu.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Zápasy budú asi takto vyzerať. Budú o nejakom boji. Snahe streliť gól. Toto stretnutie bolo o tom, že súper mal niekoľko štandardných situácií, rohových kopov. My sme si vytvorili šance, ktoré zostali nepremenené. Na druhej strane, strelili sme si vlastný gól a zápas sme prehrali.“

Trenčín – Senica 4:1 (2:1)

G: 12. Azango, 42. Bainovič, 55. Kadák, 69. Kupusovič – 7. Sulaeman, 441

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský, Bainovič, Soares (75. Kmeť) Kadák (74. Zubairu), Hollý (90. Ibrahim), Azango (90. Tučný), Kupusovič (84. Letenay)

Senica: Chropovský – Kučera (46. Anaba), Pavlík, Mihál, Svoboda, Totka (78. Mayounga), Halabrín (65. Ouattara), Oršula, Piroska, Sulaeman (78. Mašulovič), Jurdík (65. Niarchos)

Juraj Ančic (Trenčín): “Snažili sme sa od začiatku diktovať tempo hry, boli sme aktívni, dobre sme vstúpili do zápasu, vytvorili sme si šancu. Potom sme si nechali dať lacný gól, no dobre sme zareagovali. Výsledok je pre nás priaznivý, mali sme viac šancí ako súper. V defenzívnejšej časti musíme byť dôslednejší.”

Pavel Šustr (Senica): “Urobili sme niekoľko naivných chýb, ktoré súper využil. Nedokázali sme sa vyrovnať kvalitnej kombinačnej hre Trenčína.”

Slovan Bratislava – Sereď 5:1 (1:1)

G: 40. Kashia, 54. Barseghjan, 60. Šaponjič, 81. a 84. Green – 8. Yao, 3018

Slovan: Slovan: Chovan – Hrnčár, Kashia (88. Abena), Božikov, Vernon, Mustafič (76. Agbo Uche), Rabiu, Barseghjan, Weiss (88. Adler da Silva), Zmrhal (76. Green), Šaponjič (76. Čavrič)

Sereď: Chudý – Šulek, Ljubičič (83. Popovič), Osmanovič, Jureškin, Iglesias, Mičin, Morong (69. Todoroski), A. Fábry (56. Radič), Yao, Haša (69. Košťál)

Vladimír Weiss (Slovan): Začali sme v rozostavení 3-4-3, chceli sme rýchlo otáčať hru, využiť rýchlosť Davida Hrnčára a ofenzívnu silu a centre Jaromíra Zmrhala. Zámerom bolo zásobovať Ivana Šaponjiča, no príliš sa nám to nedarilo, aj keď v prvom polčase sme mali nejaké šance. Inkasovali sme po pozičnej chybe, prehrali sme súboj, neskoro sme zavreli pravú stranu a neskoro sme reagovali na nabiehajúceho hráča. Našťastie sme ešte do polčasu vyrovnali po štandardke. Veril som, že to v druhom polčase zvládneme, čo sa aj potvrdilo.”

Juraj Jarábek (Sereď): „Myslím si, že sme videli zaujímavý futbal. Vyšlo nám to, čo sme si naplánovali, a čo nám doteraz vychádzalo v každom zápase. Ujali sme sa vedenia, bránili sme v bloku, Slovan to mal ťažké. Mal síce nejaké náznaky, ale vyrovnal po štandardnej situácii, pri ktorej sme neboli dôslední. V druhom polčase sme od hráčov chceli, aby hrali trochu vyššie. Urobili sme však chybu, pomohli sme Slovanu. Súper si to potom určite užíval, hral výborne, na dotyk, v pohybe, naši hráči po treťom góle rezignovali.

Pohronie – Liptovský Mikuláš 1:1 (1:1)

G: 16. Steinhübel – 44. Andrič, ČK: 67. Pajer

Pohronie: Le Giang – Sanneh, Pajer, Bangala (77. Šmatlák), Klabník, Šimčák, Steinhübel, Ožvolda (46. Hašek), Blahút (87. Ladji), Mihalík (87. Sandal),Lačný

Tatran: Luksch – Krčík, Šindelář, Nagy, Pavúk, Václavik, Gerát (79.  Bielák), Laura, Staš, Flak (58. Pinte), Andrič (79. Voško)

Martin Bittengl (Pohronie): “Vprvom rade by som hráčom chcel poďakovať za bojovnosť, škoda, že sme z tohto zápasu nezískali viac. Zápas ovplyvnili dve situácie, prvá bola inkasovanie gólu tesne pred odchodom do kabín, druhá bola nesprávne rozhodnutie o červenej karte.”

Marek Petruš (Tatran): “Videli sme bojovné stretnutie. S výsledkom sme spokojní, aj keď sme mali v posledných minútach prevahu o jedného hráča viac. Zápas sme odmakali, po inkasovanom góle sme sa prebudili a stretnutie sme doviedli do remízového konca.”

Ružomberok – Trnava 0:0

1771 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák, Lichý, Domonkos, Bobček (62. Múdry), Rymarenko (62. Gerec), Boďa, Regáli

Trnava: Takáč – Koštrna, Čurma, Tumma, Bolaji, Procházka (75. Bamidele Isa), Savvidis, Grič, Bukata, M. Ristovski (75. Olejník), Ramadán (69. de Azevedo)

Peter Struhár (Ružomberok): „Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Musím povedať, že Mišo to dobre zhodnotil. Bol to bojovný zápas. Nebolo veľa šancí. My sme si v celom zápase vytvorili asi jednu šancu. Mali sme nejakých desať striel mimo brány. Väčšinou sme mali šance po štandardných situáciách. Vstup do zápasu bol taký, že sme veľa chceli a kazili sme jednoduché prihrávky. Tým pádom bolo dosť nepresností. Musím vyzdvihnúť, že v tom zápase chalani z jedného či druhého mužstva išli fakt na doraz. Bolo tam veľa súbojov a myslím si, že to až toľko neprospelo zápasu, že sme nevideli viac striel na bránu, nejaké góly. Myslím si, že to bolo spôsobené tým. V prvom polčase prebrala Trnava aktivitu na pätnásť minút s tým, že mali centre, ale dobre sme stáli v obrane. Všetky lopty sme odvracali. Druhú polovicu druhého polčasu si myslím, že sme boli aktívnejší. Mali sme dobré prechodové fázy až na finalizáciu. Mali sme tam dve situácie či Regáli mohol vystreliť, zobral to do vnútra, ale bol aktívny. Potom ďalšou individuálnou akciou chcel prepasírovať na Gereca, ktorému to trošku odskočilo v posledných minútach zápasu. Tým, že sme nevystrelili na bránu sa zápas skončil remízou 0:0 a potvrdilo sa, že obidve mužstvá majú prepracovanú defenzívu.“

Michal Gašparík (Trnava): „Videli sme vyrovnaný, bojovný zápas s veľmi veľa súbojmi, čomu predurčuje terén, ktorý tuná nie je ideálny na futbal. Ani jedno mužstvo si počas zápasu nevypracovalo žiadne veľké šance. Po prvom polčase som cítil z našich hráčov, že išli za víťazstvom. V druhom polčase sme mali výborných pätnásť – dvadsať minút, kedy sme dokázali súpera zatlačiť až do šestnástky. Lietalo to tam, len sme to nedostali do brány. Na druhej strane Ružomberok je veľmi silný v domácom prostredí. Dal štyri góly Dunajskej Strede, päť gólov Žiline, ale myslím si, že my sme si to dnes uhrali celkom zodpovedne. Ružomberok prakticky nemal ani jednu šancu, myslím, že ani jednu strelu na bránu. Takže z tohto pohľadu sme boli spokojní, len sprevádza nás stále to čo doteraz, že sa potrebujeme trošku uvoľniť v koncovke a presadiť. Potrebujeme, aby nám tam padol nejaký šťastnejší gól, aby sme sa chytili aj v ofenzíve.“