Fortuna – 26. kolo

Žilina – Ružomberok 0:2 (0:0)

G: 55. Boďa, 90. Regáli, 462 divákov

Žilina: Belko – Minárik, Kopas, Leitner (46. B. Anang), Ďuriš, Mráz, Gono (46. Myslovič), Sauer (84. Owusu), Paur (84. Jambor), Jánošík (46. Kaprálik), Rusnák

Ružomberok: Krajčírik – Madleňák, Mojžiš, Maslo (62. Mrva), Fabiš, Luterán, Rymarenko (81. Ďungel), Kochan, Domonkos (46. Múdry), Regáli, Boďa (68. Gerec)

Peter Černák (Žilina): “Súper sa na nás dnes dobre pripravil. Zanalyzovali si naše predchádzajúce zápasy a vedeli, že sme mali problém s rozohrávkou. Nechceli sme hrať cez stred, no práve tade sme to ťahali a potom sme sa nedostali k tomu, čo sme chceli a čo nám vychádzalo predtým. Po polčase sme preto museli reagovať. V prvom polčase sme to ustáli vzadu aj so šťastím, no po zlepšenom vstupe do druhého dejstva sme počas našej dominancie a lepšej pasáži inkasovali po katastrofálnej chybe. Dnes to určite nebolo o predošlej repre pauze, celý týždeň sme sa poctivo pripravovali, ale jednoducho to nevyšlo. Po takomto stretnutí sa ťažko hľadajú slová, musím si to lepšie pozrieť a vyhodnotiť to. To, čo sme ukázali v prvom dejstve, nie je naozaj pre nás dobrá vizitka.”

Peter Struhár (Ružomberok): „Mám veľkú radosť. Predviedli sme fantastický vstup. Hráči plnili taktické pokyny do bodky. Za prvý polčas sme mohli streliť tri – štyri góly. Vychádzali nám pressingové situácie, len ma mrzí, že sme neboli efektívnejší. V druhom polčase súper preskupil rady, my sme si počkali, dali gól a v závere pridali ešte jeden.”

Zlaté Moravce – Senica 3:2 (1:1)

G: 16. Kyziridis, 53. (11m) a 58. Ďubek – 41. Svoboda, 83. Witan, 543

ViOn: Lukáč – Suľa, Bednár, Menich, Čӧgley, Sloboda, Neofytidis, Mondek (70. Kolesár), Ďubek (81. Grozdanovski), Kyziridis, Jibril (81. Horák)

Senica: Chropovský – Anaba (59. Kučera), Pavlík, Mihál, Svoboda, Mašulovič (72. Virki), Ouattara (46. Totka), Oršula, Piroška, Sulaeman, Jurdík (72. Niarchos)

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Posledné dva zápasy sme nezvládli, stratili sme body, aj keď sme boli blízko. Prišiel tento zápas, kde sme ich museli získať. Boli sme dobre nastavení a išli za víťazstvom. Vedeli sme, že Senica je nebezpečný súper. Majú rýchle protiútoky a vedia využiť svoje šance. Na druhej strane, vytvorili sme si dostatok príležitostí a dali góly, čo bolo rozhodujúce.“

Pavel Šustr (Senica): „Všetci vieme, že v tejto nadstavbovej časti je to ťažký boj o body. Nebudem sa púšťať do zápasového hodnotenia. Poviem iba, že dávam klobúk dole pred našimi hráčmi. V stave, v akom sa nachádza náš klub, dokážu podávať takéto výkony. Škoda, že sme minimálne prvý a tretí gól nezvládli lepšie. Znížili sme neskoro. Neboli sme schopní duel otočiť.“

Dunajská Streda – Sereď 0:0

2516 divákov

DAC: Veszelinov – Alex Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Ciganiks, Andzouana (63. Krstovič), Dimun, Balič, Verlinden (75. Moumou), Veselovský (46. Andrezinho), Balogh (84. Sharani)

Sereď: Chudý – de Oliveira (71. Radič), Šulek, Dias, Košťál (71. Todoroski), Morong, Gago (90. Popovič), Jureškin, David (46. Haša), Mičin, Fábry (63. Yao)

Joao Janeiro (DAC): „Mali sme podstatne viac šancí. Päťkrát sme trafili konštrukciu. Bol to však dobrý zápas, no nestrelili sme víťazný gól, ktorý sme si zaslúžili. Som rád, že Veszelinov pri premiére neinkasoval, no radšej by som bral víťazstvo 5:2 ako remízu 0:0.“

Liptovský Mikuláš – Trenčín 0:3 (0:0)

G: 39. (11m) a 56. Kadák, 41. Kupusovič, 198 divákov

Tatran: Sváček – A. Krčík, Šindelář, Pavúk, Nagy, Gerát, Václavik (69. Staš), Laura (84. Matoš), Flak (62. Pinte), Švec (62. Káčerík), Andrič (62. Voško)

Trenčín: Kukučka – Yem, Stojsavljevič, Pirinen, Madu, Kadák (82. Gajdoš), Bainovič, Hollý (82. Ibrahim), Azango (88. Kmeť), Kupusovič (82. Letenay), Soares (66. Tučný)

Marek Petruš (Tatran): “Súper bol v dnešnom zápase lepší, aj keď výsledok je možno krutý. Zápas sa lámal na konci prvého polčasu, rozhodol pokutový kop a následne druhý gól. Mrzí ma, že za stavu 0:0 nepremenil Švec samostatný nájazd.”

Juraj Ančic (Trenčín): “Vedeli sme, že Mikuláš ťahá sériu bez prehry, že je veľmi nepríjemný doma. Úvodné minúty naznačovali, že to nebude pre nás ľahký zápas. Dostali sme sa do hry, mali sme prevahu, dali sme dva góly. Avšak nebolo to ľahké víťazstvo, ako sa na prvý pohľad zdá.”

Michalovce – Pohronie 1:0 (0:0)

G: 86. Marcin, 253 divákov

Michalovce: Kožuchar – Kotula, Ranko, Vaško, Mendez, Kanu (78. Ntotis), Begala (55. Artabe), Oshima, Popovits (67. Tosevski), Marcin, Žofčák (78. Magda)

Pohronie: Le Giang – Fofana (79. Chrien), Klabník, Štrba, Sanneh, Bangala (71. Hašek), Ožvolda, Steinhübel, Blahút, Lačný, Mihalík

Norbert Hrnčár (Michalovce): “Potrebovali sme oba domáce zápasy zvládnuť, ale dvakrát za sebou doma vyhrať nie je jednoduché. V tomto zápase som v našej hre, hlavne v prvom polčase, videl viacero pozitívnych vecí, keď sme sa dokázali dostávať za obranu. Mali sme tri tutovky, ktoré keby sme premenili, tak by sa zápas vyvíjal úplne ináč. V našom tíme bolo až príliš veľa chcenia a emócie pri zakončení. Chýbalo nám tam viac kľudu a aj kvality. Nakoniec sme ten duel zvládli, aj keď súper mal v druhom polčase opticky navrch, no do šancí sme ho nepúšťali. Dobre sme bránili a v závere sa nám podarila jedna perfektná akcia vynikajúco zakončená Matúšom Marcinom. Pre nás sú tieto dve víťazstvá blahodarné a teraz sa už začneme pripravovať na ďalší zápas.”

Martin Bittengl (Pohronie): “V prvom polčase boli šance na oboch stranách, nás dvakrát podržal brankár a my sme takisto mali asi dve šance či pološance, ktoré však gólom neskončili. V druhom dejstve sme chceli byť aktívni, tvoriť hru, dobre kombinovať a streliť nejaký gól. Myslím si, že chlapci dobre držali loptu, bola na nich vidieť snaha, tlačili sme sa dopredu a väčšinu času sme aj trávili na súperovej polovici. Bohužiaľ, viac ako po šestnástku sme sa nedostávali. Inkasovali sme po nešťastnej situácii, keď sme pri čiare zbytočne stratili loptu a Michalovčania po útoku do otvorenej obrany skórovali.”

Trnava – Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

G: 84. Šaponjič, ČK: 57. Škrtel, 5467 divákov

Spartak: Rusov – Koštrna, Škrtel, Tumma, Mikovič, Grič, de Azevedo (61. Čurma), Procházka, Ramadan (81. Bolaji), Kozak (61. Kóša), Ristovski (81. Bamidele)

Slovan: Chovan – Pauschek, Kashia (71. Abena), Božikov, Vernon, Rabiu, Mustafič (81. Agbo Uche), Barseghjan (81. Čavrič), Weiss, Zmrhal (71. Green), Šaponjič

Michal Gašparík (Spartak): „Za dnes musím hráčov pochváliť, počas celého zápasu podali veľmi dobrý výkon. Takto by Trnava chcela a mala hrať najmä v domácom prostredí. Chalani veľa behali, vyhrávali sme veľa súbojov, zápas sa niesol na vysokej emócii. Tlačili sme sa do šestnástky, kde sme mali veľa skrumáží, striel. Kým sme boli kompletní, tak sme myslím si boli o niečo aktívnejší, a vyzeralo to, že sme sa viac tlačili za víťazstvom. Červená karta všetko zmenila. Aj napriek obrovskej kvalite si Slovan s desiatimi hráčmi nevedel tak poradiť. Rozhodla prakticky jediná situácia a kvalita jednotlivca.“

Vladimír Weiss (Slovan): „Zápas nebol taký pekný, ako by možno ľudia chceli. Malo to však náboj, stále sa hralo o majstra. Trnava mala aspoň teoretickú šancu sa na nás dotiahnuť, bol to šesťbodový zápas. Nechýbali náboj ani emócie, tie boli niekedy až za čiarou. Tešíme sa, že sme zvíťazili v nie ľahkom zápase, pretože aj keď Trnava bola oslabená o niektorých hráčov, nám takisto niekoľkí chýbali. Dali sme gól, preto sme vyhrali. V prvom polčase sme nepremenili dve veľké šance. Zostali sme trpezliví. Zápas samozrejme ovplyvnilo vylúčenie Martina Škrtela. Potom sme rozhodli Ivanom Šaponjičom a vyhrali sme dôležitý duel. Z tohto pohľadu som spokojný. K výkonu – vždy sa dá hrať lepšie, krajšie, ale dnes sa hralo o titul. Aj preto je výsledok niekedy dôležitejší než samotná ľúbivá hra. Mali sme tam však niekoľko dobrých momentov, najmä prvé dve príležitosti po pekne vypracovaných akciách. Vedeli sme, že Trnava dobre bráni, obrovským plus pre nich bol návrat Škrtela. Mali to postavené na dobrej disciplíne a bojovnosti. Ak by sme dostali my prvý gól, tak by sme to už ťažko otáčali. Takto sme ho dali my a dosiahli sme dôležité víťazstvo. Sme radi, že odchádzame s tromi bodmi.“

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova