Fortuna – 28. kolo

Ružomberok – Slovan 0:0

ČK: 55. Maslo, 2928 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš (46. Mrva), Madleňák, Luterán (56. Ďungel), Kochan, Rymarenko (80. Bobček), Domonkos, Regáli (41. Gerec), Boďa

Slovan: Chovan – Pauschek (72. Holman), Kashia, Božikov, Vernon, Kankava, Rabiu (90. Agbo), Green (72. Hrnčár), Mustafič (90. Adler da Silva), Zmrhal, Čavrič (55. Šaponjič)

Peter Struhár (Ružomberok): „My sme hlavne chceli od začiatku lepšie vstúpiť do dnešného zápasu, lebo sme chceli, aby sme trošku strhli divákov na svoju stranu a tým pádom vytvorili tlak na Slovan. Moc sa nám to nepodarilo. Práveže naopak Slovan mal v tých minútach jednu dobrú šancu a následne pološancu. My sme sa nevedeli dostávať do svojich tradičných vecí, ktoré sme chceli robiť v tom zápase. Až potom v druhej polovici prvého polčasu sme si vytvorili šancu. Mal ju Domonkos aj keď nebola zakončená na bránu. V prvom polčase sme hrozili zo štandardiek. Kopali sme ich celkom dobre, ale nejako sme sa tam nedostávali. Do druhého polčasu sme museli urobiť dve vynútené zmeny. Podľa mňa to dosť ovplyvnilo našu hru. Či už Mojžiš alebo Regáli mal problém s chrbtom, narazenie. Mojžiša zase ťahali slabiny, takže sme nechceli riskovať, ale asi by ani nemohli hrať. Museli sme zareagovať a striedajúci hráči nezachytili zápas, ale prišlo vylúčenie Jana Masla. Potom už bol ten zápas taký, aký bol, že sme sa v podstate bránili. Zamerali sme sa na obranu. Za to musím celý tím pochváliť, že si v defenzíve plnili úlohy aj možno v takej inakšej zostave, že sme museli reagovať. Fabiša sprava dať na stredného obrancu, ale chalani sa toho dobre zhostili. Krajčírik mal dobrý zákrok, ktorý nás v dôležitom momente veľmi dobre podržal. Potom si myslím, že Slovan nemal až také vyložené šance. Chcel by som mu pogratulovať k štvrtému titulu v rade. Bod beriem veľmi rád hlavne kvôli chalanom, že to tam oddreli a majú taký bonus, bod z dnešného zápasu. Aj keď aj my sme išli do toho s tým, že chceme hrať na víťazstvo.“

Vladimír Weiss (Slovan): „Samozrejme sme radi, že sme uhrali ten posledný bod, ktorý sme potrebovali k obhajobe majstrovského titulu, ale veril som, že to bude trošku otvorenejší zápas. Že bude viac gólov, ako som povedal pred zápasom, pretože obidve mužstvá sú útočné. My sme nevyužili niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme si vypracovali aj po vylúčení, aj do prestávky. Tam to chcelo viac rozvahy, viac kvality vo finálnej fáze alebo poslednú finálnu prihrávku od Mustafića Zmrhalovi, ide sám na bránu alebo to isté od Čavrića, v druhom polčase od Šaponjića. Čiže treba viac kvality na to, aby sme sa mohli radovať z víťazstva. Stačil nám bod. Nehrali sme na bod. Chceli sme vyhrať, ale po zápase bod berieme, pretože sme hrali s kvalitným súperom, ktorý výborne bráni, ktorý je ochotný behať, ktorý má hráčov, ktorí hrajú so srdcom a s emóciou. Sú dobre takticky pripravení. Takže o týždeň, o dva alebo o rok sa na to nik nebude pýtať. Máme titul, ale ja budem vždy kritický k tomu, keď tam nie je viac kvality, viac vášne, viac radosti z futbalu, pretože každý zápas hráme prakticky na víťazstvo. Dnes sa nám to nepodarilo, ale ideme domov s titulom, po čo sme sem prišli.“

Senica – Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1)

G:  32. a 60. Andrič, 61. Voško, 313 divákov

Senica: Čermák – Koprna (86. Barcaj), Mašulovič, Mihál, Prelec (66. Stachovič), Duda, Škodáček, Bíly (74. Osvald), Anaba, Kudláč (65. Vrablic), Macho (86. T. Ravas)

Tatran: Sváček (84. Mikušiak) – Krčík, Šindelář, Nagy, Pavúk, Bielák, Pinte (63. Káčerík), Staš, Filinský (46. Voško), Flak (63. Švec), Andrič (84. Diviš)

Marek Petruš (Tatran): „Tešíme sa z víťazstva, bol to pre nás zlomový zápas. Zaujímala ma aj súpiska domácich, ich chlapcom musím dať pochvalu za výkon. Náš možno nebol najlepší, ale zvládli sme zápas napriek viacerým zraneniam.“

Dunajská Streda – Žilina 2:0 (2:0)

G: 2. Regö, 13. Ciganiks, 2701 divákov

DAC: Veszelinov – Pinto, Brunetti, Kružliak, Ciganiks, Balogh, Nebyla, Dimun (84. Njie), Regö (65. Zuberu), Krstovič (84. Moumou), Verlinden (74. Davis)

Žilina: Belko – Minárik, Paur, Nemčík, Ďuriš, Iľko (62. M. Sauer), Gono, Myslovič (62. Slebodník), Owusu, Kaprálik (78. Jánošík), Jambor

Joao Janeiro (DAC): “Som rád za výkon svojich hráčov, aj my sme mali svoju stratégiu. V prvom polčase pri dvojgólovom vedení sme mali obrovskú šancu na tretí gól. V druhom polčase sme mali veľa priestoru na ďalší gól, len chýbala finálna fáza. Dôležité je, že sme vyhrali a udržali sme si čisté konto. Dokázali sme to proti Žiline, ktorá dáva veľa gólov. Teší ma, že sme dosiahli 300. víťazstvo DAC-u v najvyššej súťaži.”

Peter Černák (Žilina): “Mali sme problémy so zložením zostavy, vypadli nám strední aj krajní obrancovia a museli sme improvizovať. Kubo Paur tak nastúpil na stopérovi, hral tam aj vo finále pohára a aj dnes to tam dokázal dirigovať. Bolo to potrebné skrz jeho futbalový kumšt a skúsenosti. Vedeli sme, že Dunajská Streda má silné individuality v útoku, čo sa aj ukázalo, lebo hneď v úvode sme inkasovali. Zase… Mali sme šancu na vyrovnanie, ale trafili sme žrď a, naopak, súper išiel do dvojgólového vedenia po tečovanej strele. Vedeli sme, ako hrá Dunajská Streda smerom dozadu, dostali sme súpera do jeho typického defenzívneho postavenia. Chalani sa tlačili do ofenzívy, mali sme prevahu. V 13. minúte prehrávať vonku dvojgólovým rozdielom je ťažké na hlavy, navyše v našej situácii. Cením si, že chalani hrali do konca a makali. Verím, že sa to otočí a prinesie to vytúžený výsledok. Väčšina chalanov zažíva takúto situáciu premiérovo. Potrebujeme zdvihnúť hlavy v najbližších zápasov.”

Pohronie – Trenčín 1:1 (1:0)

G: 17. Klabník – 64. vlastný, ČK: 87. Steinhübel, 355 divákov

Pohronie: Le Giang – Sanneh, Štrba, Klabník, Šimčák, Hounlete (46. Šmatlák), Ožvolda (73. Bangala), Blahút, Steinhübel, Mihalík (65. Prachar), Lačný (65. Netolický)

Trenčín: Babka – Yem, Stojsavljevič, Pirinen, Madu, Bainovič (61. Lavrinčík), Kmeť (61. Gaži), Kadák (90. Ibrahim), Hollý (82. Gajdoš), Soares, Kupusovič (61. Letenay)

Martin Bittengl (Pohronie): “Celý týždeň sme sa pripravovali. V prvom polčase sme si nevytvorili šancu, zamerali sme sa na štandardné situácie, dali sme z nich gól. Dobre sme bránili. Druhý polčas sme si dali vlastný gól, no zvýšili sme bojovnosť. Zaslúžená remíza.”

Juraj Ančic (Trenčín): “Vstúpili sme dobre do zápasu, mali sme tri alebo štyri šance, potom sa súper dostal do hry štandardnými situáciami, dal aj gól, potom mal ešte ďalšie šance. Druhý polčas sme boli po striedaní živší, aktívnejší, dokázali sme súpera dostať pod tlak. Dnes sme asi viac ako na remízu nemali.”

Sereď – Trnava 0:2 (0:0)

G: 73. (11m) Savvidis, 82. Yusuf, 380 divákov

Sereď: Chudý – Popovič, Dias, Šulek (67. Mateus), Jureškin, Morong, Iglesias, Ljubičič, Yao (67. Todoroski), Haša (87. Potoma), Radič (73. Moses)

Spartak: Kamenár – Koštrna, Čurma, Tumma, Mikovič (62. Bolaji), de Azevedo, Bukata (80. Procházka), Savvidis, Ramadan (41. Grič), Kozak (62. Yusuf), Ristovski (41. Olejník)

Juraj Jarábek (Sereď): „Prvý polčas, čo sa týka šancí, Trnava nemala nič. My sme mali brejkové situácie, ale mali slabú kvalitu a mali sme to riešiť lepšie. Druhý polčas sme vedeli, že prišiel Grič, že bude behavý, silný v súbojoch. Potom zasiahol VAR, museli sme striedať zraneného Šuleka a od tejto chvíle bola Trnava lepšia. Prišiel Bolaji a Yusuf a bola vidno kvalita. Ťažko povedať či Trnava vyhrala zaslúžene, lebo jej pomohol VAR, keby tu nebol, tak penaltu nikto nevidel. Prvý raz som videl trikrát kopať penaltu, klobúk dolu pred Savvidisom, že to trikrát zvládol.“

Michal Gašparík (Trnava): „Nemali sme dobrý začiatok zápasu a nieslo sa to prvý polčas. Nevýrazné, pomalé, bez kvality smerom dopredu. Pre striedania som sa rozhodol, aby prišiel impulz, nebolo to o Ristovskom a Ramadanovi, na striedania boli zrelí ďalší piati, ale týchto som vybral. Druhý polčas nám tie striedania pomohli, boli sme kvalitnejší a nakoniec ten výsledok mohol byť aj krajší.“

Zlaté Moravce – Michalovce 1:1 (0:1)

G: 51. Horák – 10. Kanu, ČK: 57. Vaško, 568 divákov

ViOn: Lukáč – Suľa (46. Martin Tóth), M. Bednár, Menich, Čögley, Sloboda (32. Grozdanovski), Neofytidis (46. Horák), Mondek (79. P. Kolesár), Ďubek, Kyziridis,  Jibril

Michalovce: Kozhukhar – Kotula, Ranko, Vaško, Mendez, Begala, Popovits (66. D. Magda), Oshima, Kanu (72. Artabe), Žofčák, Yilmaz (16. Toševski)

Ľuboš Benkovský (ViOn): “Prvý polčas bol vyrovnaný, po zmene strán to bolo o tom, či dáme jeden gól, tento zápas bol o nás. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, čo bola dobrá reakcia na hru súpera. Šance prišli, škoda, že sme ich nevyužili.”

Norbert Hrnčár (Michalovce): “To, čo sme si povedali pred zápasom, sme splnili. Mrzí ma prvý polčas, keď sme mohli rozhodnúť. V druhom polčase bolo jasné, že domáci pôjdu do rizika, nakoniec s bodom sme spokojní. Z môjho pohľadu považujem remízu za spravodlivú.”

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova