Zlaté Moravce – Trenčín 0:2 (0:0)

G: 33. Hollý, 42. Yem, 478

ViOn: Lukáč – Suľa (46. Pintér), Bednár, Tóth, Čonka (65. Švec), Čogley, Grozdanovski, Mondek (81. Kolesár), Ďubek, Kyziridis, Horák (60. Jibril)

AS: Kukučka – Yem, Pirinen, Stojsavljevič, Madu, Bainovič, Gaži (81. Tučný), Gajdoš (69. Lavrinčík), Hollý (69. Letenay), Soares (58. Azango), Kupusovič (58. Ibrahim)

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Pripravili sme si určité veci, ktoré sme chceli v stretnutí využiť. Chceli sme ísť do vysokého pressingu a získavať lopty. Viackrát sa nám to aj podarilo, no zlyhali sme pri štandardnej situácii. Zle sme obsadili hráčov a súper sa presadil. Druhý strelil z veľkej vzdialenosti. Museli sme lepšie reagovať. Prepnúť do obrannej fázy hry. Po zmene strán sme sa snažili reagovať na vývoj. Prečíslovať určité priestory. Hlavne defenzívu. Vychádzalo to, ale veľkým problém počas celého priebehu bol prechod zo stredovej do útočnej zóny. Taktiež súboje. Súperoví obrancovia v nich majú vysoké percento úspešnosti. Nevyužili sme pár šancí, ale nebolo ich dostatok na to, aby sme zápas zvládli či otočili.“

Juraj Ančic (Trenčín): „Pred zápasom sme si povedali, že sem chceme ísť vyhrať. Z pohľadu tabuľky to bol pre nás veľmi dôležitý zápas. Podarilo sa. Čo sa týka herného prejavu, odišiel nám pohyb. Neboli sme tak dominantní ako som si predstavoval. Hrali sme často hore – dole. Loptu sme v správnom čase nedokázali podržať. Na druhej strane, vypracovali sme si situácie, ktoré sme mohli riešiť inak. Napriek všetkému, chalani to odmakali. Trúfam si povedať, že sme zvíťazili zaslúžene.“

Dunajská Streda – Slovan 2:0 (1:0)

45. Balogh, 70. Krstovič, 6290 divákov

DAC: Veszelinov – Pinto, Kružliak, Brunetti, Ciganiks,  Nebyla (90. Andrezinho), Njie,  Szánthó (68. Zuberu), Balogh (78. Muhamedbegovic), Verlinden (68. Moumou), Krstovič (90. Bögi)

Slovan: Chovan – Pauschek (66. Čavrič), Kashia (76. Adler), Božikov, Lovat, Agbo, Kankava, Hrnčár, Mustafič (66. Rabiu), Green (76. Holman), Šaponjič (76. Mráz)

Joao Janeiro (DAC): „Chcem aj verejne pogratulovať Slovanu a pánovi Weissovi k titulu. Získať titul 4 kolá pred koncom si žiada len dať klobúk dole. Čo sa týka zápasu, tak bol to pre nás ťažký duel proti excelentnému súperovi. Všetko bolo nachystané na dobrý zápas. Slovan začal veľmi dobre a prvých 25-30 minút dominoval, čo však bolo aj súčasťou našej stratégie. Postupne sa nám podarilo nájsť sebadôveru i voľné priestory a dosiahli sme, čo sme chceli, čiže gól. Po prestávke sme chceli viac podržať loptu než v prvom polčase. Som veľmi šťastný za hráčov, zaslúžili si to, pretože nechali na ihrisku všetko. Povedal som im, že futbal je práve o získavaní skúsenosti v takýchto ťažkých zápasoch proti najlepším.“

Vladimír Weiss (Slovan): „Gratulujem Dunajskej Strede k dá sa povedať zaslúženému víťazstvu, pretože v druhom polčase bola lepšia. Myslím si, že ľudia videli výborný futbal. My sme hrali veľmi dobre v prvom polčase, keď sme mali štyri gólové šance. Ak však nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok. Súper nám dal gól do kabíny, po síce peknej akcii, no z našej strany naivnej, keď Lukáš Pauschek nechal odcentrovať hráča a nebránený Balogh skóroval. V druhom polčase pokračovali domáci vo svojom systéme 6-3-1 v defenzíve, v ktorom zatvárajú krídla. Do prestávky sme si s tým vedeli dať rady, po nej sme boli v útoku aj po prestriedaniach sterilní. Dunajská Streda k tomu druhýkrát skórovala, potom ešte mala šancu, takže za to si vyhrať zaslúžila. Prvý polčas sme však mali jednoznačne vyhrať my. Futbal je o góloch, domáci dali dva, preto zvíťazili. Gratulujem kolegovi a Dunajskej Strede k dobrému výkonu. Boli na nás pripravení, no my sme mali rozhodnúť zápas v prvom polčase.

Michalovce – Senica 1:0 (0:0)

G: 63. vlastný, 382 divákov

Michalovce: Kozhukhar – Kotula, Ranko, Artabe, D. Magda (61. Peňa), Begala, Popovits (61. Toševski), Oshima, Kanu (90. Záhradník), Žofčák, Marcin

Senica: Chropovský – Koprna, Mihál, Mašulovič, Prelec (84. Barcaj), Duda, Osvald (78. Stachovič), Macho, Bíly (87. Jurka), Kudláč, Vrablic (78. Surový)

Norbert Hrnčár (Michalovce): “Primárny cieľ bol zisk troch bodov a to sme splnili. Som za ne rád, bez ohľadu na to, v akom zložení Senica pricestovala. Z vlastných hráčskych či trénerských skúseností viem, že takéto zápasy majú väčšinou dva scenáre. Buď premeníte prvú-druhú šancu a je z toho jednoznačný výsledok alebo bojujete o víťazstvo do posledných sekúnd. Dnes to bol ten druhý prípad. Bez vážnejších problémov sme si však tesné vedenie postrážili. Myslím si, že tabuľka je pre nás celkom fajn, do záverečných troch duelov pôjdeme s ambíciou vyťažiť z nich maximum.”

Jiří Pecha (Senica): “Vedeli sme, že to bude veľmi náročný zápas. Myslím si, že proti kvalitnému súperovi sme podali solídny výkon, ale bohužiaľ, prehrali sme po vlastnom góle. Vo futbale to tak niekedy býva. Chlapcom však nemám čo vyčítať, podali výkon až nad hranicou svojich možností. Súperovi gratulujem k víťazstvu, my musíme pracovať ďalej a pripravovať sa na ďalšie kolo. Vyzerá to tak, že v tomto zložení sezónu aj dohráme.”

Žilina – Sereď 1:1 (1:0)

34. Ďuriš – 46. Moses, 347 divákov

Žilina: Belko – Rusnák (58. Owusu), Minárik, Nemčík, Anang, Slebodník, Mráz (58. M. Sauer), Iľko, Kaprálik, Jambor (58. Myslovič), Ďuriš

Sereď: Chudý – Ljubičić, Popović, Šulek, Potoma (84. Mateus), A. Fábry (69. Radič), Morong, Iglesias, Jureškin, Yao (69. Haša), Moses (77. Todoroski)

Peter Černák (Žilina):”Dnešná remíza ma mrzí o to viac, že už pred zápasom sme boli dohodnutí s vedením, že pôjde o môj posledný duel na lavičke MŠK. Mrzí ma to ale najmä kvôli chalanom, že sa nám opäť nepodarilo zlomiť tú nepriaznivú sériu. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, mali sme veľa príležitostí, no “deku” na nás bolo stále cítiť a vidieť najmä v zakončení. Neodkázali sme premeniť vyložené šance, a naopak, súper udrel z rýchleho protiútoku. Po zmene strán sme sa upokojili a vyrovnali hneď v úvode. Potom sa však strhol súboj zo strany na stranu, keď nás viackrát podržal Ľubo Belko a my sme zas naše šance nedotiahli do gólu. Opäť nám to nechcelo padnúť ani zblízka ani zďaleka. Rovnako ani nohou ani hlavou. Som rád, že aspoň Dávid Ďuriš to dokázal čiastočne prelomiť. Trochu sa nám následne hralo ľahšie. I keď musím povedať, že niektorí chalani hrali po chorobe a som im naozaj vďačný za to, ako to odmakali. Moje želanie bolo, aby nám posledný duel pod mojím vedením vyšiel, no veľmi ma mrzí, že sa to nepodarilo. Chalani si každopádne zaslúžia väčší rešpekt a väčšiu podporu verejnosti.”

Juraj Jarábek (Sereď): “Klasicky v Žiline sa hral veľmi dobrý futbal, pretože umelá tráva to umožňuje. V prvom polčase sme pozorne bránili a hrozili z brejkov, jeden sme premenili. V druhom polčase sme nešťastne inkasovali, potom sme mali štyri veľké šance a boli sme lepší, takže konečná remíza sa nám máli. Žilina hrá to svoje, ja obdivujem tých chalanov. Ich systém je neskutočne dobrý a hráči im tu budú rásť. Zaslúžia si ale viac divákov, väčšiu podporu, pretože futbal je číslo jeden. Zaslúžia si, aby ľudia nezanevreli na futbal.”

Trnava – Ružomberok 0:0

3130 divákov

Trnava: Takáč – Koštrna, Škrtel, Čurma (17. Tumma), Mikovič, Grič (70. Ramadán), Savvidis, de Azevedo (77. Iván), Procházka (70. Bukata), Bamidele Isa, M. Ristovski (70. Olejník)

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák, Rymarenko (57. Gerec), Luterán, Múdry (57. Bobček), Regáli (70. Macejko), Lichý, Boďa (74. Úradník)

Michal Gašparík (Trnava): „Predpokladali sme, že ten zápas sa bude asi takto nejako vyzerať. Bolo to o celozápasovom dobýjaní ružomberského bloku. Dobre sme kombinovali, vedeli sme sa tam hlavne cez tie kraje dostať. Lietalo tak veľmi veľa centrov, ktoré sme tam mali dokázať dotlačiť, alebo aspoň zakončiť. Absolútne sme neboli efektívni. V prvom polčase sme si protiútoky postrážili, až na jednu situáciu Ružomberok pri našej bráne nebol. Zápas sme potom otvárali, už to bolo hore-dolu. Tlak sme mali celozápasový, ale svedčal by tomu gól, ktorý by otvoril Ružomberok a potom by futbal lepšie vyzeral, možno by bol zaujímavejší pre ľudí. Takto to bolo bez gólov a s remízou sme spokojní nie sme.“

Peter Struhár (Ružomberok): „Vedeli sme, čo nás v Trnave čaká. Od začiatku to bol bojovný zápas, s množstvom súbojov, korunovaný deviatimi kartami. Až tak tej futbalovosti tam toľko nebolo. Bolo to o prvom góle, pritom my sme mali tú prvú stopercentnú šancu, ktorú sme nepremenili. Nato mal Spartak zaujímavé veci z krajných vertikál, kde sa dostával po našich stratách a následne to prudko centrovali do pokutového územia. Musím pochváliť chalanov, že odblokovali hráčov a nenechali ich zakončovať. V niektorých prípadoch sme mali aj šťastie, že sa tam nedostali. Myslím, že s tým s akými hráčmi a problémami sme išli do zápasu, musíme byť spokojní s bodom. Ku koncu zápasu mal Lichý dve pekné strely, z ktorých sme mohli streliť Trnave gól.“

Liptovský Mikuláš – Pohronie 1:0 (0:0)

G: 67. Flak

Tatran: Sváček – Gerát, Václavík (90. Bielák), Staš (57. Flak), Švec (75. Voško), Šindelář, Pinte (80. Diviš), Andrić (75. Kačerík), Krčík, Nagy, Pavúk

Pohronie: Lé Giang – Štrba, Klabník, Kapor (79. Prachar), Šimčák, Šmatlák (46. Pajer), Ožvolda (86. Sandal), Malle (46. Chrien), Mihalík, Blahút, Lačný