Fortuna -31. kolo

Zlaté Moravce – FK Pohronie 1:3 (1:1)

G: 13. Menich – 16. vl., 70. Klabník, 73. Sandal

ViOn: Lukáč – Čögley, Tóth, Menich, Čonka, Mondek (46. Kyziridis), Grozdanovski, Duga (67. Kolesár), Suľa (67. Neofytidis) Ďubek (74. Pintér), Jibril (46. Horák)

FK Pohronie: Le Giang – Sanneh, Pajer, Klabník (85. Štrba), Šimčák, Ožvolda, Hašek (64. Sandal), Blahút, Chrien (82. Šmatlák), Steinhübel (64. Bangala), Lačný (82. Prachar)

Ján Kocian (ViOn): „Gratulujem súperovi k výhre. Blok v hlavách našich hráčov je silnejší, než som si predstavoval. Čaká nás ešte pred barážou veľa roboty, chceme sa zachrániť športovo, nečakáme na žiadne zákulisné ťahy.“

Peter Lérant (FK Pohronie): „Sme veľmi radi, že sme získali tri body, ktoré sme už veľmi potrebovali. Stretnutie bolo vcelku vyrovnané, dnes sa k nám priklonilo konečne aj to futbalové šťastie.“

Sereď -  Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

G: 34. a 65. Barseghjan, 78. Mráz,133 divákov

Sereď: Chudý – Ljubičič, Dias (46. Haša), Šulek, Morong, Iglesias (78. Mateus), Potoma, Jureškin, Fábry (46. Todoroski), Cobnan (73. Sanusi), Yao (46. Košťál)

Slovan: Hrdina – Pauschek, Abena, Lovat, Vojtko (80. Medveděv), Agbo, Mustafič (83. Schlossár), Barseghjan (70. Zmrhal), Holman (70. Hrnčár), Green, Adler (70. Mráz)

Juraj Jarábek (Sereď): „Gratulujem Vladovi k zisku titulu, majú najlepší tím a hrajú výborný futbal, k čomu je Slovan samozrejme predurčený kvalitou, finančnými prostriedkami a zázemím. Čo sa týka nás, tak musím dať klobúk dole pred chalanmi za celú sezónu. Dnes sme sa dozvedeli, že hráme doma play-off so Žilinou, no sám sa obávam, ako to celé bude. V klube pretrvávajú problémy a je strašne ťažké hráčov motivovať. Dnes to vyvrcholilo katastrofálnym prvým polčasom, takto by prístup hráčov nemal vyzerať. Na druhej strane to chápem, končia im zmluvy a nevedia, čo bude. Každý súboj bol prehratý, nedostupovali sme, bolo to bez emócie.“

Vladimír Weiss  (Slovan): “Som spokojný s výsledkom, boli sme lepším mužstvom. V prvom polčase sme mohli rozhodnúť skôr, mali sme tam tri-štyri vyložené šance, ktoré pri väčšej kvalite musíme využiť. Po prestávke mala Sereď dobrý vstup, vypracovala si jednu šancu a trafila žrď, my sme naopak prestali hrať a prehrávali sme stred poľa. Po striedaniach sa to trošku vylepšilo, prešli sme na 4-3-3 a zahustili sme stred, vytvorili sme si ďalšie príležitosti a Samuel Mráz to uzavrel na 3:0. Som spokojný aj s prístupom. Po tom dá sa povedať nešťastnom finále našlo mužstvo morálnu silu, chcelo vyhrať. Bolo tam veľa našich šancí a dve nepozornosti, ktoré súper nepotrestal.“

Žilina  – Trnava 1:2 (1:1)

G: 25. Iľko – 10. Bukata, 71. Olejník, 1136 divákov

Žilina: Petráš – Kopásek, Kopas, Nemčík, Bari, Mráz (65. Myslovič), Stojchevski, Slebodník (78. Jambor), Kaprálik, Iľko, Ďuriš

Spartak: Takáč – Koštrna, Tumma, Koša, Kozak, Bukata, Procházka, Vlasko (77. Mikovič), de Azevedo, Olejník (86. Ristovski), Iván (65. Yusuf)

Ivan Belák (Žilina): “Nemôžeme byť dnes spokojní, i keď náš výkon nebol vyslovene zlý. Chýbajú tomu ale body. Chalani bojovali, v ofenzíve sme to skúšali z viacerých pozícií, a keby niečo z toho skončilo v sieti, mohlo to vyzerať úplne inak. Oproti zápasu v Ružomberku to bolo z našej strany ale omnoho lepšie. Ku kvalite zápasu však prispeli obe družstvá aj diváci, keďže sa hralo hore-dole a ľudia sa mali na čo pozerať. Cez polčas sme chalanov nabádali, aby sme viac podržali loptu v strede ihriska, no prišiel opak, a my sme sa nechali zatlačiť do obrany. Reagovali sme na to striedaním, chceli sme sa z toho čím skôr dostať, no bohužiaľ, podarilo sa nám to až po inkasovanom góle. Mrzí nás, že v závere nám to nepadlo aspoň po peknej individuálnej akcii Jambora. Veril som, že to premení, no opäť nám nebolo dopriate. Nastúpili sme síce s tromi dorastencami, v základe bol premiérovo Kiko Bari po zranení a viacero hráčov nám chýbalo, no na to sa už nemôžeme vyhovárať. Všetci z nich odovzdali na ihrisku maximum, ale musíme rešpektovať aj silu súpera. Škoda, aj bod by bol pre nás odmenou za predvedený výkon.”

Michal Gašparík (Trnava): “Dnes ma chalani veľmi potešili, pretože po viacdňových oslavách mali výborný prístup. Mali sme ofenzívne ladenú zostavu a boli sme kvalitní v ofenzíve, škoda, že sme sa v prvom počase nedostali do dvojgólového vedenia, to by sa nám potom hralo ľahšie. Aj Žilina, aj my sme prispeli k dobrému futbalu. Na počudovanie, aj fyzické parametre na GPS sme mali jedny z najlepších v sezóne, takže oslavy na chalanoch nezanechali stopy. Som rád, že sme zvíťazili a že stále živíme nádej na druhé miesto.”

Michalovce  – Liptovský Mikuláš 1:2 (1:2)

6. vlastný – 10. (11m) Andrič, 27. J. Švec, 403 divákov

Michalovce: Száraz – Vaško, Ranko, Volanakis, Žofčák (46. Popovits, 78. Petrík), Begala, Oshima (86. Ntotis), Peňa (62. Shimamura), Méndez, Marcin, Kanu (62. Záhradník)

Tatran: Luksch – A. Krčík, Šindelář, Filinský, F. Pavúk, Gerát, Václavik (77. Bielák), Kačerík (90. Matoš), T. Staš (77. Flak), J. Švec (77. Pinte), Andrič (86. Voško)

Norbert Hrnčár (Michalovce): “Po takomto zápase nemôžeme byť spokojní. Mali sme dobrý úvod do stretnutia, dostali sme sa do vedenia po peknom góle. Potom sme však súperovi dovolili vrátiť sa do zápasu a otočiť skóre. Našim hráčom nemôžem vytknúť snahu, ale chýbala nám kvalita. Tento zápas bol pre mňa veľmi poučný smerom do nasledujúcich týždňov. Dali sme priestor aj mladým hráčom Zoranovi Záhradníkovi a Dávidovi Petríkovi, ktorých sme chceli vidieť v majstrovskom zápase. Už myslíme na to, čo nás čaká v lete a v budúcej sezóne.”

Marek Petruš (Liptovský Mikuláš): “Mňa, samozrejme, tešia víťazstvo proti kvalitnému súperovi a aj výkon nášho mužstva. Už sme síce zachránení, ale prístup hráčov bol na maximálnej úrovni. Inkasovali sme v úvodných minútach, naše mužstvo však dokázalo odpovedať. V druhom polčase sme hrali zo zabezpečenej obrany a na protiútoky. Domácich sme v ňom nepustili do vyloženej šance a sami sme mohli dať aj tretí gól.”

Senica – Trenčín 0:3 (0:3)

G: 37. Tučný, 40. Kupusovič, 45. Azango, 323 divákov

Senica: Chropovský – Koprna, Mašulovič (71. Ladislav), Mihal, Totka, Bíly, Halabrín, J. Buchel, Duda (20. Vrablic), Kudláč (61. Škodáček),  Macho (51. Bogdalík)

Trenčín: Iliev – Yem, Pirinen, Stojsavljevič, Madu (81. Kozlovský), Hollý (46. Kmeť), Bainovič, Lavrinčík (74. Kadák), Tučný (63. Gaži), Kupusovič (63. Ikoba), Azango

Juraj Ančič (Trenčín): “Pripravali sme sa, že budeme hrať do hlbokého bloku, mladí hráči súpera tam dobre vykrývali priestor, tou snaživosťou sme to nakoniec prelomili. Bola to skvelá príprava, na náš dominantný, ofenzívny futbal, ktorý  chceme hrať.”

Jiří Pecha (Senica): “Musíme hrať defenzívne, máme mladé mužstvo, ktoré sa stále učí, potrebovali sme to čo najdlhšie prežiť bez inkasovanéhogólu. Bola to veľmi dobrá škola, som spokojný.”

Dunajská Streda – Ružomberok  2:3 (1:3)

G: 2. Dimun, 84. Krstovič – 6. Regáli, 20.  Mojžiš, 76. Bobček, 5068

DAC: Veszelinov – Blackman, Kružliak, Brunetti, Davis, Njie (46. Ciganiks), Dimun (76. Andrezinho), Moumou (72. Verlinden), Nebyla, Andzouana (58. Balogh), Sharani (46. Krstovič)

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák, Luterán (89. Múdry), Lichý, Regáli (61. Gerec), Domonkos, Rymarenko (66. Ďungel), Bobček

Joao Janeiro (DAC): „Gratulujem Ružomberku k druhému miestu. Mužstvo, ktoré strelí viac gólov, si zaslúži vyhrať. Ružomberok potvrdil, že má silné štandardné situácie a viac nechcem dodať, pretože nechcem dostať trest.“

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova