Slovan – Žilina 2:2 (1:2)

45. Barseghjan, 71. Green – 4. Iľko, 35. Ďuriš, 5617 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Abena, Božikov, Lovat (46. Čavrič), Agbo, Mustafič (83. Weiss), Barseghjan, Holman (46. Green), Zmrhal (83. Pauschek), Mráz (63. Adler)

Žilina: Belko – Kopásek (76. Aremeyaw), Anang, Kopas, Nemčík, Ďuriš, Mráz, Myslovič (86. Stojčevski), Rusnák (62. Owusu), Kaprálik (86. Jambor), Iľko (76. Slebodník)

Vladimír Weiss (Slovan): „Myslím si, že pre diváka to bol veľmi atraktívny futbal. Už pred zápasom som cítil, že padne viac gólov. Samozrejme, chceli sme vyhrať posledný duel sezóny, žiaľ, nepodarilo sa. Z našej strany to bol veľmi slabý prvý polčas, naopak, veľmi dobrý druhý polčas. Ako sme mohli v závere vyhrať, tak sme mohli aj prehrať. Celkovo hodnotím zápas pozitívne, bola to rozlúčka so sezónou s dobrým futbalom a pred slušnou kulisou. Dnes sa Slovan raduje, takto nejako by to malo byť. Som rád, že sme neprehrali, oslavy by tým boli pokazené. Mužstvo sa po prestávke vzchopilo a predviedlo tú lepšiu stránku. V prvom polčase ukázalo tú horšiu, nekoncentrovanú. Ku koncu ročníka sa už motivácia ťažko nahrádza povzbudzovaním či taktickým myslením. Ligu sme vyhrali už skôr, čo vplývalo na výkony. V prípade víťazstve sme mohli urobiť bodový rekord, nevyšlo to, napokon sme sezónu uzavreli s 11-bodovým náskokom.”

Ivan Belák (Žilina): „Myslím si, že bod u majstra berieme. Aj keď v prvom polčase sme siahali aj po troch bodoch, mali sme tam neuznaný gól a tyčku. Celkovo bol prvý polčas v našom podaní veľmi dobrý, Slovan sme nepúšťali do vážnejších situácií. Mal tam možno 2-3 šance. Po prestávke prichádzali z lavičky striedajúci hráči súpera, ktorí priniesli kvalitu. Dostávali sme sa pod väčší tlak. Škoda, že sme pred vyrovnávajúcim gólom nemali priestor prestriedať, chceli sme ešte vystužiť obranu. Nestihli sme to a inkasovali sme na 2:2. V závere sme mohli po brejkoch strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no mohli sme aj prehrať po šanciach domácich, pri ktorých sme mali kúsok šťastia.”

Ružémberok -  Sereď 3:1 (3:1)

G: 6. a 10. Gerec, 43. Regáli – 36. (11m) Fábry, ČK: 56.  Osmanovic, 2011

Frühwald – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák, Luterán (73. Úradník), F. Lichý, Gerec (85. Selecký), Domonkos, Regáli (85. Macejko), Bobček (53. Rymarenko)

Sereď: M. Chudý – Todoroski, Dias, Osmanovic, Popović (65. Potoma), Iglesias (82. Matheus), Morong (65. Ridwan), Haša (65. Katunský), Fábry, P. Yao, Cobnan (82. Tahrič)

Peter Struhár (Ružomberok): „Chcel by som sa poďakovať hlavne trénerovi. Krásne to zhrnul. Mali sme fakt fantastickú sezónu a som veľmi šťastný, že sa nám to podarilo potvrdiť aj v tomto poslednom zápase. Išli sme do neho s tým, že chceme vyhrať, aby sme si mohli tie oslavy všetci užiť. Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom, všetkým ľuďom, ktorí robia v klube, realizačnému tímu. Hlavne by som sa chcel poďakovať hráčom, lebo odmakali to celú sezónu. Boli veľmi dobre mentálne pripravení do každého zápasu a myslím si, že sme zaslúžene získali druhé miesto. Dnešný zápas sme začali veľmi dobre. Mali sme veľmi dobrý vstup. Dali sme dva góly. Potom by som povedal, že súper využil nejakú tú eufóriu, že niektorí chlapci chceli ísť do ofenzívy a prepadávali sme hlavne v strede ihriska, kde Sereď hrala veľmi dobre. Dostávala sa do streleckých príležitostí hlavne z centrálnej vertikály. Chvalabohu dobré zákroky mal náš novic Frühwald. Takže nás aj podržal a potom aj z tých niektorých útokovSerede, ktorá sa snažila buď po centroch alebo pomocou striel sa dostávať k našej bráne, sme po individuálnej chybe inkasovali na 2:1. Som ale rád, že po krásnej akcii s otočením ťažiska hry a dobrým prebratím v podstate aj Regáliho sme dali pekný gól. Potom jasná vec, že ten druhý polčas sme mali niečo nahraté a čakali sme, že nám vyjde nejaká rýchla akcia. To sa aj potvrdilo, keď súperov hráč stiahol nášho hráča. Nasledovala červená karta. Tým pádom bol zápas v podstate rozhodnutý. Potom to bolo o tom, či sa naši mladíci, ktorí sa zjavili na fortunaligových trávnikoch, či už Úradník alebo Macejko, dokážu strelecky presadiť. Asi by ich čakala nejaká odmena. Pišta Gerec by to hneď zinkasoval od nich a možno by sme mali dnes večer krajšiu zábavu.“

Juraj Jarábek (Sereď): „V prvom rade musím zablahoželať Peťovi a celému Ružomberku k fantastickej sezóne s chlapcami zo Slovenska. Takto by to malo vyzerať. Škoda, myslel som, že príde viac divákov, lebo zaslúžili by si aspoň päťtisícovú kulisu, ale klobúk dole, že prišlo dvetisíc. Ďakujem tým ľuďom, že prišli na záver sezóny. V druhom rade chcem naozaj poďakovať môjmu tímu, pretože tí chlapci dosiahli piate miesto v lige a vlastne sme celé štyri roky boli bezdomovci. Chcem sa poďakovať celej Seredi, tomu tímu, pánom majiteľom, ktorí naozaj urobili kopec roboty. Nechcem tu rozoberať nejaké veci čo sa týka mesta a tak ďalej, ale bohužiaľ dopadlo to tak. Zápas sme chceli odohrať dôstojne, lebo nás prenasledovali problémy. Ďakujem všetkým, ktorí v Seredi dohrali túto sezónu. Bol to úplne fajn pohodový zápas. Ružomberok mal výborný vstup, to čo ich celú sezónu zdobilo, absolútna efektivita. Potom sme sa im trošku vyrovnali. V tejto situácii nemám chlapcom čo vytknúť. Úplne zaslúžené víťazstvo Ružomberka. Myslím, že futbal bol dobrý. Sereď nesklamala, chcela hrať futbal, ale tam už sú nejaké vedľajšie veci, ktoré neovplyvníme. Z toho pohľadu si myslím, že pekná rozlúčka. Ďakujem všetkým ružomberským fanúšikom, že naozaj to bolo dôstojné, krásne a gratulujem Ružomberku.“

Trnava – Dunajská Streda 1:0 (0:0)

G: 82. Yusuf, 8037divákov

Takáč – Koštrna, Škrtel (37. Ujlaky), Kóša (59. Kozak), Prochádzka, de Azevedo (59. Iván), Vlasko (70. Boateng), Savvidis, Bukata, Mikovič, Olejník (46. Yusuf)

DAC: Veszelinov – Blackman (46. Andzouana), Muhamedbegovic, Brunetti (85. Zuberu), Malý, Davis, Njie, Dimun (46. Szánthó), Andrezinho (70. Veselovský), Moumou, Balogh (46. Nebyla)

Michal Gašparík: „Ja si myslím, že zaslúžené víťazstvo, lebo sme mali v prvom polčase nejaké dve šance, v druhom dve, potom sme dali aj ten vytúžený rozhodujúci gól. Dunajskú Stredu sme do ničoho nepustili, takže o ten jeden gól sme si to víťazstvo zaslúžili, aj keď dnes ani tak nešlo o ten výsledok. Nikomu to v tej tabuľke nič neriešilo a hlavne to bolo o tých emóciách, o tej rozlúčke s Martinom.“

Liptovský Mikuláš – Vion 0:2 (0:1)

G: 25. Horák, 87. Kyziridis, 487 divákov

Tatran: Luksch – Kačerík (46. Pinte), Gerát, Václavík (71. Matoš), Staš (46. Flak), Švec (71. Bielák), Šindelář, Andrič (46. Voško), Krčík, Pavúk, Filinský

Vion: Lukáč – Horák (63. Grozdanovski), Sloboda, Duga, Kolesár (77. Haspra), Suľa, Ďubek (88. Jibril), Menich (77. Chren), Bednár, Kyziridis, Čonka

AS Trenčín  – Michalovce 2:2 (1:1)

G: 25. Kupusovič, 71. Soares – 41. Marcin, 50. Volanakis, Č: 90. Kožuchar, 471

AS Trenčín: Iliev – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský, Kadák (72. Kmeť), Bainovič (84. Zubairu), Ibrahim (46. Lavrinčík), Azango, Kupusović (62. Ikoba), Tučný (63. Soares)

Michalovce: Kožuchar – Magda, Ranko (46. Vaško), Volanakis, Kotula, Shimamura (90. Záhradník), Oshima (90. Ntosis, 90. Száraz), M. Begala, Mendez, Yilmaz (68. Žofčák), Marcin

JurajAnčic (Trenčín):”Náš herne najhorší zápas v  jarnej časti, boli  sme  jaloví, chýbal tam pohyb, moment prekvapenia, prvý polčas veľmi zle, potom lepšie, maximálne to mohlo stačiť na bod.”

Norbert Hrnčár (Michalovce): “Malisme súpera dokonale prečítaného, nepustili sme hodo jeho silných vecí.Druhý polčas  sme sa  dostávali aj do šancí, mali sme na víťazstvo.”

FK Pohronie – Senica  1:0 (1:0)

G: 3. Lačný, 247 divákov

Le Giang – Sanneh (61. F. Hašek), Pajer, Klabník (46. Štrba), Šimčák (46. Kokovas). Blahút, Ožvolda, Bangala, Sandal, Lačný (46. Prachar), Steinhübel (46. Šmatlák)

FK Senica: Odráška – Stachovič, Mihál, Mašulovič, Jurka, Škodáček (61. Chlupík), D. Duda, Halcin, Totka, Surový, Hegyi (85. Keznikl)

Peter Lérant (Pohronie): „Skorý gól nám viac ublížil ako pomohol, pretože sme sa príliš skoro upokojili. Prispôsobili sme sa tempu a úrovni zápasu, keďže sme videli v akom mladom zložení prišla Senica. Nerobili sme veci, na ktorých sme sa dohodli. Dobrou vecou bolo, že sme mali asi desať šancí, ale v koncovke to škrípalo. Bohužiaľ, zápas nemal takú úroveň, ako sme si želali. Bolo ťažké chlapcov namotivovať po tom, čo dúfali v nejakú baráž. Zapísali sme si napokon víťazstvo a musíme sa už pozerať dopredu. Zhrnúť si, ktorí hráči tu môžu zostať a vytvoriť tím, ktorý  bude mať aj výsledkovú kvalitu. Čakáme ešte na to, že ak Senica nedostane licenciu, aké potom padne rozhodnutie, teda ktorý z tímov bude môcť účinkovať miesto nej vo Fortuna lige.“

Jiří Pecha (Senica): „Mali sme problém so zostavou, pretože devätnástka hrá zajtra dôležitý zápas o zachovanie prvej ligy a chceli sme nechať kľúčových hráčov z tejto kategórie pripravených na nedeľný duel. Do Žiaru sme vyslali širší káder sedemnástky a devätnástky a boli sme viac ako vyrovnaným súperom v druhom polčase. V tom prvom si mužstvo postupne sadlo, hrali sme z hlbšieho bloku. Po prestávke sme už išli do otvorenejšej partie, škoda nevyužitých našich príležitostí. Uvidíme, čo sa bude diať. Máme indície, že finančné pohľadávky budú uhradené, že sa všetko narovná a klub bude ďalej žiť, verím že aj s Fortuna ligovou licenciou.“