Pohronie – Žilina 2:1 (1:0)

G: 36. Bimenyimana, 61. Fadera – 53. Iľko, 1150 divákov

Pohronie: Jenčo – Badolo, Pavlík, Špiriak, Župa, Chríbik, Weir, Petrák (65. Matič), Blahút, Bimenyimana (41. Abrahám), Fadera (83. Pellegrini)

Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Kiwior, Bernát, Gono (67. Bichakhchyan), Myslovič, Ďuriš (82. Kaprálik), Paur (67. Kurminowski), Iľko (67. Rusnák)

Mikuláš Radványi (Pohronie): “Odohrali sme veľmi kvalitný zápas proti kvalitnému súperovi. Žilina má svoju kvalitu. Takticky sme boli dobre pripravení, vedeli sme, čo máme od súpera očakávať. Čakali sme na chyby hostí pri rozohrávke. Už v prvom polčase sme mali dosť šancí, okrem gólu, po chybách, ktoré spravila Žilina. Mohli sme pridať aj druhý gól. V druhom polčase sme inkasovali po štandardke, kde môj hráč nepokryl súpera. Bolo teda vyrovnané, no išli sme stále za víťazstvom a to sme aj dosiahli. Navyše sme bavili futbalom i divákov, bola to dobrá reklama na futbal. Hralo sa hore – dole, my sme mali sedem či osem striel na bránku, takže môžem byť spokojný.”

Pavol Staňo (Žilina): “Vedeli sme dnes, čo nás tu čaká. V predošlých zápasoch nás zdobila dobrá, kombinačná rýchla hra, ktorá nám prinášala aj úspechy. Dnes sme ale produkovali veľké množstvo strát, čím sa súper dostával na koňa a my sme mali problém reagovať. Súper mal veľké množstvo šancí, rovnako aj my sme sa snažili, snaha nechýbala. Pohronie si však náskok postrážilo, hoci sme mali na konci stopercentnú tutovku. Taký je futbal, bolo to o bojovnosti. Futbalovo sme dnes neboli na top úrovni, a to rozhodlo.”

Nitra – Ružomberok 1:1 (0:0)

G: 87. Faško – 51. Zsigmund, 863 divákov

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Kolčák, Mustafič, Fabiš (84. Magda), Vrábel (60. Adamec), Faško, Záhumenský, Šefčík (77. Hovhannisyan), Chobot (84. Franko)

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva, Kmeť (50. Ďungel), Zsigmund (74. Filinský), Brenkus, Múdry (61. Kochan), Mojžiš, Kružliak (61. Boďa), Gerec (74. Dopater)

Dunajská Streda – Trnava 2:1 (1:1)

G: 25. a 70. Ramirez, – 43. Pačinda, 6297 divákov

DAC: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis, Friede, Schäfer, Kalmár, Balič (90. Malý), Divkovič (90. Nje), Ramirez

Spartak: Rusov – Tumma, Anthony, Mihál, Cabral (80. Turňa), Mikovič, Grič, Vlasko, Yao (85. Václav), Pačinda, Yusuf (66. Johnson-Nsumoh)

Bernd Stork (DAC): „Ďakujem za pekné slová na našu adresu. Súhlasím s tým, že prvý polčas bol vyrovnaný. Dali sme gól z ničoho, u nás sa hovorí, že to je taká nedeľné strela. Ramirez to však v tréningu skúša, dnes mu to vyšlo a zaslúžil si to. Nebol som spokojný v prestávke a do druhého polčasu sme chceli zmeniť štýl hry. Som rád, že sme dokázali hrať naším štýlom, mali sme šance, aj po penalte sme išli za víťazstvom a zaslúžili sme si vyhrať.“

Marián Šarmír (Trnava): „Museli sme do zápasu vstúpili odlišne ako s Pohroním, kde sme hrali laxne. V prvom polčase sme mali dobrú organizáciu hry a robili sme problémy domácim. Ujali sa zalslúžene vedenia, keď mali šance, ale my sme zaslúžene do prestávky vyrovnali. Druhý polčas už tá aktivita z našej strany opadla. Za dnešný výkon, za organizáciu, za bojovnosť musím mojich chlapcov pochváliť. Dunajská Streda má momentálne skvelých hráčov, trénera, je vidieť, že nastal progres a gratulujem jej k výhre. Mikovič hral na netradičnom poste a bola to z núdze cnosť, Mihál odohral prvý zápas, bol to krst ohňom a zhostil sa svojej úlohy dobre.“

Michalovce – Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

G: 15. Phillips, 1162 divákov

Michalovce: Markovič – Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko, Neofytidis, Žofčák, Spoljarič (79. Lukčo), Begala, Phillips (88. Mendez), Trusa

ViOn: Chovan – Čӧgley, Menich, Moško, Chren (46. Čonka), Duga, Grozdanovski (84. Tkáč), Hrnčár, Ďubek, Kovaľ (58. Kyziridis), Balaj

Jozef Majoroš (Michalovce): „Myslím si, že z našej strany je to zaslúžené víťazstvo. Prvý polčas bol veľmi dobrý. Vytvorili sme si dostatok šancí. Škoda, že sme nepridali ešte jeden gól. Napriek tomu, bolo to výborné. Takto nejako by sme sa chceli prezentovať. V druhom dejstve sme neboli tak dominantní ako v prvom. Možno sa pod to podpísala ťarcha predchádzajúcich výsledkov. Chceli sme si veľmi pripísať tri body. Zväzovalo nám to nohy. Výkon nebol ideálny. Napriek tomu, šance na góly sme mali. Stálo pri nás i šťastie, súper si vypracoval dve alebo tri dobré príležitosti. Pre nás sú to veľmi dôležité body. Chlapcom gratulujem.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Po dnešnom zápase si musíme vyhodnotiť veľa vecí. Samozrejme, v tomto momente pracujú stále emócie. Určite nie sme spokojní s prvým polčasom. Nastúpili sme s prílišným rešpektom. Neboli sme to úplne my a z našej strany to nebola hra, ktorou sa chceme prezentovať. Domáci nás potrestali gólom. Po zmene strán sme sa možno dostali viac k nášmu spôsobu, našej ceste. Vytvorili sme si príležitosti, ktoré zostali nepremenené, a preto odchádzame s prehrou.“

Sereď – Trenčín 1:1 (0:1)

G: 62. Djiby Ba – 22. Roguljič, 261 divákov

Sereď: Yakubu – Morong, Djiby Ba, Hučko, Slaninka, Duranski, Iván (90. Mečiar), Potoma (46. Celikovič), Pankaričan (54. Jarovič), Bušnja (73. Jureškin), Špehar

Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen, El Mahdioui, Zubairu, Roguljič, Kadák (68. Corryn), Ghali, Čatakovič (68. Depetris)

Slovan Bratislava – Senica 2:0 (1:0)

G: 19. Holman, 79. Strelec, 982 divákov

Slovan: Greif – Pauschek, Bajrič, Božikov, Vernon, de Kamps, Nono, Čavrič (63. Daniel), Holman (72. Weiss), Moha (63. Ratao), Medved (72. Strelec)

Senica: Fryšták – Kopečný, Addo, Carrillo, Nemec, Šimčák, Piroska, Totka (75. Duda), Gallovič, Yenne (75. Moses), Malec (75. Berisha)

Darko Milanič (Slovan): “Loptu sme posúvali príliš pomaly, pričom Senica bola často postavená s desiatimi hráčmi za loptou, na čo sme nenachádzali správne riešenia. V prvom polčase sme mali niekoľko šancí, rovnako ich mala aj Senica. Dôležitý bol prvý gól. Cez polčas som sa snažil hráčom dodať energiu, zdôrazňoval som, že sa musíme pobiť o tri body. Napokon sa nám to podarilo a tieto tri body sú veľmi dôležité pre ďalší priebeh sezóny.”

Anton Šoltis (Senica): „Podali sme dobrý, taktický výkon. Dobre sme sa pripravili na súpera, vedeli sme, čo chce hrať. Zakryli sme strany ihriska. Škoda prvého gólu, bol to taký ľahký gól. Ak na Slovane prehrávate, je to ťažké, no my sme sa nevzdávali a mali sme tri-štyri šance. Ak z takýchto šancí na Slovane neskórujeme, tak tu nemôžeme uspieť. Dnes sme k tomu boli blízko, najmä v prvom polčase. Druhý polčas bol taktickejší s menším počtom šancí na oboch stranách. Súper vďaka svojej kvalite zvýšil na 2:0. My sme so zápasom chceli po prestávke niečo urobiť, no vpredu sme sa nevedeli presadiť. Boli tam možnosti, no nie nejaké veľké.”