Fortuna – 9. kolo

Trnava – Nitra 0:2 (0:1)

G: 45. Adamec, 66. Chobot

Spartak: Rusov – Turňa (71. Tumma), Anthony, Grič, Tsaousis, Yao (71. Konstantinidis), Bukata, Savvidis, Cabral (71. Olejník), Mikovič, Yusuf (46. Vlasko)

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Kolčák, Magda, Franko (82. Vrábel), Mustafič, Faško, Záhumenský (90. Fabiš), Adamec, Gatarič (63. Chobot)

Norbert Hrnčár (Trnava): „Prvý polčas sme mali pod kontrolou až do toho nadstaveného času, keď sme inkasovali. Tam sa skôr pýtal náš gól a mali sme nakloniť zápas na našu stranu. Gól z priameho kopu bol zlomový moment celého zápasu. Druhý polčas sme sa príliš nervózne a s veľkým chcením snažili zlomiť zápas, ale bolo tam príliš veľa ľahkých strát a keď dal súper na 2:0, tak bolo náročné to otáčať. Pre mňa to bol veľmi poučný zápas do ďalších dní.“

Gergely Geri (Nitra): „Prvý polčas sme prežili mierny tlak domácich a pomohol nám gól Adamca, ktorý nám dodal silu do druhého polčasu a v správny čas prišiel aj druhý gól Chobota. Som rád za chalanov, že odvádzajú dobrú robotu a tá Nitra je troška vyššie v lige. Naša spolupráca s trénerom Galádom prináša ovocie.“

Žilina – Dunajská Streda 4:1 (3:1)

G: 10. Iľko, 23. Kurminowski, 34. Bichakhchyan, 70. vlastný – 33. Balič

Žilina: Petráš – Anang, Minárik, Kiwior, Sluka, Gono, Fazlagič (68. Ďuriš), Bichakhchyan (63. Myslovič), Rusnák (63. Kopas), Kurminowski (77. Bernát), Iľko (77. Gamboš)

DAC: Jedlička – Blackman, Müller (82. Beskorovainyi), Kružliak, Davis, Fábry (46. Andzouana), Schäfer (82. Njie), Balič (75. Friede), Divkovič (65. Nicolaescu), Ramirez, Kalmár

Pavol Staňo (Žilina): “Dnes chcem v prvom rade poďakovať a pogratulovať hráčom k dobrému prístupu k zápasu. Vedeli, čo ich to bude stáť síl, no úlohy zodpovedne plnili. To nám v dnešnom súboji dalo šancu Dunajskú Stredu poraziť. Využili sme to, čo sme si povedali pred zápasom. Všetko si sadlo a mali sme aj trochu šťastia. Obidve fázy hry musia byť vyrovnané, hráči to odmakali vzadu, vpredu prišli šance a našťastie sme ich využili. V defenzíve sme na konci už vplyvom zdravotných problémov ostali tak hlboko.”

Bernd Storck (DAC): “Gratulujem Žiline, ktorá hrala dobre a agresívne. Vedeli sme, že musíme byť pripravení, ale rýchlo sme inkasovali po dvoch chybách dva góly. Žilina mala lepší deň a vyhrala zaslúžene. Futbal bol pekný, ale my nemôžeme prehrať zápas, v ktorom máme také držanie lopty. Súper nás prevyšoval v súbojoch jeden na jedného a my sme urobili veľa chýb.”

Sereď – Michalovce 1:1 (0:1)

G: 53. (11m) Iván – 20. (11m) Žofčák, ČK: 51. Popovits, 68. Phillips

Sereď: Yakubu – Morong, Čelikovič, Djiby Ba (46. Slaninka), Hučko, Duranski (79. Mečiar), Šumský, Iván, Bušnja, Jureškin (71. Potoma), Špehar (34. Pankaričan)

Michalovce: Markovič – M. Kolesár, Soler, Vaško, Mendez, Neofytidis, Phillips, Žofčák (90. Kountouriotis), Špoljarič, Popovits, Trusa (76. Siopis)

Peter Léránt (Sereď): „Veľké sklamanie. V dobrom prvom polčase sme mali rozhodnúť zápas v náš prospech. Podľa mňa červené karty sedeli, akurát, že nám to viac uškodilo ako pomohlo. Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutia. Súper vyťažil z minima maximum.“

Jozef Majoroš (Michalovce): „Musím chlapcov pochváliť za veľmi dobrý taktický výkon. Škoda, že sme nedokázali zvýšiť na 2:0, mohli sme brať aj tri body. Pokiaľ však nebudeme premieňať šance, ťažko budeme naplno bodovať. Situácia pred penaltou bola ruka domáceho hráča. V oslabení sme už ťažko vpredu mohli niečo vymyslieť.

Ružomberok – Zlaté Moravce 2:1 (1:0)

G: 35. Almási, 47. Kmeť – 90. Čӧgley, ČK: 59. Sloboda

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva, Kmeť, Takáč, Kochan (80. Kostadinov), Múdry (62. Filinský), Madleňák (80. Kojnok), Almási, Gerec (73. Regáli)

ViOn: Chovan – Čӧgley, Moško, Menich, Chren, Duga, Sloboda, Hrnčár, Ďubek (90. Šmatlák), Kovaľ (65. Kyziridis), Balaj

Ján Haspra (Ružomberok): „Na dnešný duel sme sa tešili, pretože v Ružomberku máme všetci Zlaté Moravce veľmi radi. Stretnutie bolo v prvých minútach veľmi vyrovnané. Prakticky to tak zostalo počas celého prvého polčasu. Misky váh na našu stranu naklonil strelecky prebudený Almási gólom na 1:0. V druhom dejstve sme krátko po nástupe zvýšili na 2:0 a zápas sa začal vyvíjať v náš prospech. Prišla červená karta na súperovej strane. Škoda, že sme súboj neukončili tretím gólom. Vypracovali sme si k tomu situácie, ktoré sme nedokončili buď v predfinálnej fáze alebo sme váhali vo finálnej. V závere prišlo k zdramatizovaniu, keď hostia znížili na 1:2. Celkovo sme z môjho pohľadu zvíťazili vďaka inteligentnému výkonu.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Na zápas sme boli pripravení. Veci, ktoré sme mali pripravené – hrali sme disciplinovane, viac-menej sme súpera držali na jeho polovici a snažili sa pripravovať postupný útok. Chceli sme sa dostávať čo najčastejšie k bráne. Síce nám to vychádzalo, ale v obrannej fáze sme sa snažili okamžite eliminovať nejaké protiútoky domácich. Nastal sled zlých rozhodnutí, aj hráčov, možno niečoho iného a inkasovali sme. Po zmene strán sme pripravili zmeny, aby sme boli úspešnejší smerom dopredu. Prehrali sme dva súboje a dostali gól na 0:2. Od tohto momentu to bol iba boj. Futbal nebol taký, ako sme si naplánovali.“

Pohronie – Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

G: 40. Blahút – 27. a 59. Ratao

Pohronie: Jenčo – Badolo, Pavlík, Špiriak, Župa, Chríbik (72. Obročník), Blahút, Weir, Mazan, Fadera, Bimenyimana (86. K. Matič)

Slovan: Greif – Pauschek, Bajrič, Božikov, Vernon, de Kamps, Nono (90. Lovat), Daniel (86. Čavrič), Holman (78. Weiss), Ratao (86. Abena), Strelec (78. Medved)

Mikuláš Radványi (Pohronie): „Proti veľmi kvalitnému súperovi sme odohrali po taktickej stránke dobrý zápas. Škoda, že sme ľahko dvakrát inkasovali, Slovanu sme veľmi pomohli pred prvým aj druhým gólom. Už neviem koľko týždňov hráčom hovorím, že štandardná situácia sa skočí tým, že buď máme loptu my, náš brankár, alebo je v aute. My sme odvrátili loptu a nechali sme tam voľného hráča. Musím hráčov pochváliť za bojovnosť, odmakali 90 minút a ak budeme v takomto nasadení pokračovať, mali by sme opäť získavať body. Dnes môžem hráčov pochváliť a súperovi gratulujem.“

Darko Milanič (Slovan): „Myslím si, že to bol veľmi dynamický zápas, v ktorom sme si zaslúžili zvíťaziť. Čelili sme však dobre hrajúcemu súperovi. Získali sme tri body a sme bližšie k prvému miestu, liga je však ešte dlhá. Nechcem rozmýšľať o výsledkoch Dunajskej Stredy, myslím na svoj tím a na to, aby sme hrali čo najlepšie.”

Trenčín – Senica 0:1 (0:0)

G: 67. Yenne

Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen, El Mahdioui, Kadák (81. Ikoba), Corryn (68. Tučný), Roguljič, Čatakovič (75. Depetris), Ghali (75. Comvalius)

Senica: Fryšták – Addo, Carrillo, Nemec, Kopečný, Košťál (14. Yenne), Gallovič, Totka, Moses (78. Šimčák), Piroska, Malec (90. Berisha)

Stijn Vreven (Trenčín): “V prvom rade musíme pogratulovať trénerovi hostí k víťazstvu. Som veľmi sklamaný, prvýkrát nie som skutočne spokojný so svojím tímom. V prvom polčase to nebolo ideálne, no bolo to ešte ok. Tieto zápasy nie sú iba o držaní lopty, je to aj o bojovnosti a behaní. Stále musím hľadať rovnováhu medzi držaním lopty a futbalovosťou. Chlapci musia na ihrisku nechať srdce. Z druhého polčasu som výrazne sklamaný, chýbala nám bojovnosť. Nachádzame sa v pozícii, ktorá nie je dobrá.”

Anton Šoltis (Senica): “Odohrali sme dnes veľmi dobrý zápas, čo sa týka defenzívnej časti. Vedeli sme, čo nás tu čaká, prvých dvadsať minút sme mali trochu problémy po zisku lopty. Od dvadsiatej minúty sme však začali hrať to, čo sme chceli – vyrážať do brejkov prípadne podržať loptu. Druhý polčas sme boli oveľa lepší a nebezpečnejší. Vytvorili sme si viac šancí, škoda, že sme využili iba jednu. Chlapcov musím za obetavý výkon pochváliť, išli na dno síl, bolo vidieť, že do toho dali všetko. Dnes sme vyhrali zaslúžene.”

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova