Fortuna – 9. kolo

Pohronie – Trenčín 2:2 (0:0)

G: 54. Záhumenský, 60. (11m) Mazan – 70. a 90. (11m) Jendrišek, 359 divákov

Pohronie: Hrdlička – Blahút, A. Štrba, Čmovš, Kokovas, Mazan, Pajer, Badolo (87. Adamec), Scislak (75. Mallé), Záhumenský (87. Paluszek), Lačný

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu, Kadák (86. Ikoba), Lavrinčík, Zubairu (64. Ibrahim), Demitra (30. Ghali, 86. Tučný), Jendrišek, Azango

Štefan Zaťko (Pohronie): „Myslím si, že sme videli zaujímavé stretnutie. Oba tímy sa snažili hrať ofenzívne. My sme vychádzali z dobre zabezpečenej a organizovanej obrany. Chcel by som sa poďakovať hráčom za predvedený výkon. Siahli až na dno svojich síl. A nie vždy to platí, že za dobre odvedenú prácu bývate odmenení plnohodnotnou mzdou. My sme prišli v samom závere o dva body. To nás veľmi mrzí, lebo hráči si zaslúžili tento zápas vyhrať.”

Peter Hlinka (Trenčín): „Zápas bol z môjho pohľadu od začiatku ťažký. Vstúpili sme do neho solídne, ale postupne sme začali strácať loptu, nevyhrávali sme súboje. Súper sa trošku dostal do hry, ale polčas bol bez šancí, my sme mali dve pološance, inak výkon bol z našej strany bez energie, nasadenia. V druhom polčase sme podcenili dve situácie, nezareagovali sme adekvátne a domáci nám dali dva góly. My sme sa potom trošku zobudili, začali hrať aktívnejšie, mali sme niekoľko príležitostí a vyústilo to napokon do remízy. Nezaslúžili sme si ju však za ten náš prístup, výkon či vynaloženú energiu.“

Žilina – Ružomberok 0:2 (0:2)

G: 14. a 38. (11m) Kochan, 891 divákov

Žilina: Petráš – Anang, Minárik, Nemčík, Sluka, Gono (63. Slebodník), Bichakhchyan (87. Myslovič), Mráz, Rusnák (63. Kaprálik), Jambor (74. Jibril), Ďuriš (63. Iľko)

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák, Luterán (69. Zsigmund), Kochan, Rymarenko (89. Bobček), Takáč (61. Brenkus), Regáli (89. Tancík), Gerec (61. Kostadinov)

Pavol Staňo (Žilina): “Myslím si, že sme začali dobre a do inkasovaného gólu sme robili veci, ktoré sme chceli a ktoré nám fungovali. Boli sme dominantní na lopte, dostávali sme sa aj do útočnej zóny, ale tam chýbala presná prihrávka či zakončenie. Škoda situácie Tima Jambora, kedy sme mohli vyrovnať. Prvý gól sme dostali v podstate z ničoho, odvrátený rohový kop, ktorý sme si neustrážili a po teči sme nešťastne inkasovali. Penalta vzápätí na to nám už skomplikovala zápas. Myslím si, že v druhom polčase sme zareagovali celkom slušne, dostali sme do niekoľkých sľubných šancí, no nedokázali sme sa presadiť. Treba vyzdvihnúť, že sme hrali do dobre organizovanej obrany súpera, Ružomberok mal kvalitu a nikdy nie je ľahké hrať do bloku.”

Peter Struhár (Ružomberok): “Musím pochváliť moje mužstvo, v tomto zápase sme mali nejaký zámer a splnili ho do bodky, i keď začiatok nebol jednoduchý. Žilina bola prvých 15 minút lepšia, chalani si museli zvyknúť na rýchlejšie presuny, aby sa vyrovnali agresivite, aby sme získavali lopty v priestoroch, v ktorých sme chceli, a z toho sme vyrážali do rýchlych útokov. Teší ma, že sme hrali po zisku lopty kombinačne a zapájali sme sa aj obrancami. Z tých striel, ktoré boli na bránku, sme boli efektívni, mali sme veľa nebezpečných útokov.”

Senica – Slovan Bratislava 0:3 (0:3)

G: 2. Dražič, 26. a 35. Mráz, 1114 divákov

Senica: Ravas – Twardek, Pavlík, Gáč, Šimčák, Halabrín (65. Vikri), Duda (46. Niarchos), Oršula (65. Kučera), Jurdík (46. Mašulovič), Šumbera, Sukisa (86. J. Buchel)

Slovan: Chovan – Medveděv, Kashia (90. Mustafič), Božikov, Vernon, Kankava (68. Lichý), de Kamps, Dražič (81. Rabiu), Adler da Silva, Green (81. Hrnčár), Mráz (68. Henty)

Pavel Šustr (Senica): „Ak chce niekto pomýšľať, že uhrá so Slovanom dobrý výsledok alebo vyrovnaný zápas, musí sa vyrovnať v rýchlosti, práci s loptu, a vyvarovať sa naivných chýb. A taktiež musí mať veľké srdce a odvahu. Toto nám v prvom polčase chýbalo, boli sme málo odvážni, rýchlo sme sa podriadili tej rýchlej hre Slovana. Urobili sme dve chyby, a inkasovali sme góly. Oceňujem, že hráči v druhom polčase nezložili zbrane, bolo poznať, že ešte chcú so zápasom niečo urobiť, i keď nádej bola veľmi malá.“

Vladimír Weiss (Slovan): „Toto víťazstvo sme po nie dobrých výsledkoch potrebovali ako soľ. Prvý polčas sme hrali dobre, aktívne smerom dopredu, to, čo sme chceli aj v Ružomberku, ale dnes sme mali diametrálne lepší pohyb. Súper sa snažil, no dali sme rýchly gól, po ich chybe druhý gól. Snaha Senice bola obrovská, vedeli sme, že sú nebezpeční z krídelných priestorov, centrovaných lôpt či štandardiek, na to sme sa celkom dobre pripravili. Som spokojný s výkonom i tromi bodmi. Mali sme ešte niekoľko šancí, či už Ezekiel Henty v druhom polčase alebo Samuel Mráz v prvom, ale je to dobrý výsledok.”

Sereď – Michalovce 0:1 (0:0)

G: 80. Popovits, 153 divákov

Sereď: Iliev – Popovič (90. Iglesias), Ljubičič, Dias, Jureškin, Potoma, Machuča (46. Karrica), A. Kadlec, Gatarič (90. Kříž), Yao, Haša (90. Radič)

Michalovce: Száraz – Artabe, Ranko, Vaško, Kotula, Begala, Oshima, Magda, Trusa (66. Popovits), Kanu (76. Mendez, 90. Šuľa), Žofčák (46. Casado)

Juraj Jarábek (Sereď): „Predstavovali sme si iný vstup do stretnutia, už sa nám to stalo tretíkrát odkedy hráme v Trnave. Chceli sme hrať aktívne a opak je pravdou. Súper bol kombinačne lepší, šance si však nevytvoril. Cez polčas som spustil na hráčov poriadny fén, za Sereď sa hrá inak. V prvom polčase mi chýbala agresivita a pohyb, v druhom polčase to bolo lepšie, futbal nám ukázal horšiu tvár. Súper z minima vyťažil gól, po veľkej chybe gólmana, ale také veci sa stávajú, výsledok si Michalovce už postrážili.“

Miroslav Nemec (Michalovce): „Počítali sme s tým, že Sereď na nás v úvode vybehne, hrali sme celkom dobre, vytvorili sme si aj šance. Po vystriedaní sme sa zamerali na defenzívu a čakali na svoje šance. Strelili sme šťastný gól, Sereď nás následne pritlačila, dostala sa do šancí a som rád, že sme to ubránili.“

Zl. Moravce – L. Mikuláš 2:2 (1:0)

G: 40. Mondek, 53. Švec – 56. Staš, 85. Voško, 657 divákov

ViOn: Lukáč – Čögley, Tóth, Menich, Čonka, Mondek, Kolesár (79. Ďubek), Gamboš, Bednár, Kyziridis, M. Švec (69. Chren)

Tatran: Luksch – A. Krčík, Hranáč, Pintér, Janec (80. Flak), D. Krčík (64. Gerát), Staš, J. Švec (90. Kotora), Bartoš, Laura (80. Voško), Pinte (90. Kačerík)

Ľuboš Benkovský (ViOn): “Akási nervozita nám miestami zväzuje nohy. Vieme hrať futbal. Vieme byť rýchli a nebezpeční smerom dopredu. Miestami strácame sebavedomie. Z toho pramenia chyby, ktorými sa dostávame do psychologickej nevýhody. Napriek tomu sme vyhrávali 2:0. Snažili sme sa to stabilizovať, pretože súper si vytváral tlak. Reagovali sme trojobrancovým systémom, čím sme chceli zabrániť hosťom streliť ďalší gól. V tom momente sme mohli rozhodnúť. Nastrelili sme žrď a následne sme sa snažili získavať lopty v stredovej zóne. Prišiel jeden center a inkasovali sme gól na 2:2. Negatívom je nervozita, pre ktorú nedokážeme dotiahnuť zápas do úspešného konca. To musíme výrazne zmeniť. Máme dosť dobrých hráčov, ale chyby urobíme a inkasujeme.”

Branislav Benko (Tatran): “Z môjho pohľadu sme videli veľmi zaujímavý zápas. Najmä preto, že padali góly. Futbal je práve o góloch. Do Zlatých Moraviec sme prichádzali skromne, s cieľom získať aspoň bod. Podarilo sa. V priebehu duelu sme si vypracovali dostatok šancí, aby sme si pripísali všetky tri.”

Dunajská Streda – Trnava 0:3 (0:2)

G: 4. Cabral, 42. a 66. Ristovski, 7030 divákov

DAC: Jedlička – Vera (60. Blackman), Muhamedbegovic, Beskorovainyi (81. Malý), Davis, Ciganiks (46. Hahn), Dimun, Njie, Schäfer, Lamkel Ze, Fábry (60. Verlinden), Sharani (60. Krstovič)

Trnava: Takáč – Procházka (75. Čurma), Škrtel, Kóša, Twardzik, Savvidis (70. Vlasko), Bukata, Grič, Cabral (84. Iván), Ristovski (70. Boateng), Yusuf (70. Jones)

Antal Németh (DAC): „Po tomto náročnom zápase a výsledku 0:3 sa nedá ísť do analýzy taktických a herných elementov v tomto stretnutí. Je veľmi ťažké hodnotiť zápas, výsledok totiž hovorí za všetko a nám nezostáva nič iné, len sa ospravedlniť fanúšikom a začať sa pripravovať na piatkový duel.“

Michal Gašparík (Trnava): „My sme dnes chceli hrať z organizovanej obrany s rýchlym prechodom do ofenzívy. K tomu nám výrazne dopomohol rýchly prvý gól. Zápas sa potom vyvíjal podľa našich plánov. Chalani podali veľmi dobrý, behavý výkon. Počas celého zápasu sme boli organizovaní. Neskôr, keď súper už musel otvoriť, tak prišli ďalšie góly, s ktorými sme definitívne rozhodli. Máme za sebou veľmi dobrý výsledok, ktorý si vážime a sme spokojní.“

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova