II. liga

Skaličania pretrhli úspešnú štvorzápasovú víťaznú sériu. Sereď zasa ťahala trojzápasovú víťaznú šnúru (doma Trebišov 1:0, v Komárne 6:1, doma Nové Mesto nad Váhom 7:0), takže vzájomný súboj týchto súperov sľuboval zaujímavú konfrontáciu. „Vedeli sme o víťaznej sérii Serede, tiež aj o tom, že v posledných dvoch zápasoch nastrieľala až 13 gólov. Preto sme nečakali ľahký zápas, so Sereďou také súboje ani nebývajú. Zodpovedne sme sa pripravovali, naším cieľom bolo opäť zabodovať naplno,“ prezradil predzápasové plány skalický útočník Daniel Šebesta. Krátko pred stretnutím sa v Skalici „čerti ženili“ a z čierňavy nad štadiónom sa spustil prudký lejak a hoci na niektorých miestach v oboch šestnástkach zastavovali pohyb lopty kaluže vody, rozhodcovia napokon uznali stav hracej plochy za spôsobilý. „V Skalici je výborné ihrisko, takže s alternatívou, že by sa zápas neodohral, sme vôbec nerátali. Je pravda, že na začiatku stála v šestnástke voda, ale tá zakrátko vsiakla,“ povedal Šebesta o podmienkach, ktoré však boli pre oboch súperov rovnaké. Skaličania nezačali zďaleka podľa predstáv, už v 10. minúte inkasovali po krížnej strele Loduhu. „Sereď nás v úvode zaskočila, jej vedúci gól nás trochu rozhodil, ale s pribúdajúcimi minútami sme sa z toho dostali.“ Domáci prebrali iniciatívu až po prvej dvadsaťminútovke, v čase, keď už dážď ustal. Zvyšné úsilie korunovali osem minút pred polčasovou prestávkou vyrovnávajúcim gólom Šebestu, pre ktorého to bol už štvrtý presný zásah v prebiehajúcej sezóne. „Pri vzdialenejšej žrdi na mňa protihráči akosi zabudli, našiel ma tam center Liptáka a loptu som dobre trafil. Gól do šatne nás veľmi povzbudil a nakopol.“ Skaličania okamžite po zmene strán dokonali výsledkový obrat gólom Hrušku. „Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že na súpera hneď po prestávke vybehneme. Chceli sme čo najskôr streliť druhý gól, čo sa nám podarilo naozaj expresne rýchlo. V ďalšom priebehu sme mali aj ďalšie príležitosti na zvýšenie skóre, no nepremenili sme ich. Súper po zmene strán už nebol taký nebezpečný, takže víťazstvo sme si v pohode ustrážili.“ V skalickej zostave stále chýba pilier obrany Pavol Majerník. „Je stále zranený, chystá sa na operáciu, takže na trávnik sa tak skoro nevráti,“ povedal Šebesta. Naopak, po vypršaní si päťzápasového trestu si už mohol na lavičku sadnúť hlavný tréner Jozef Kostelník. „Samozrejme, aj pre nás hráčov je lepšie, ak tréner sedí priamo na lavičke a nie na tribúne. Jeho neprítomnosť na lavičke nám v predchádzajúcich zápasoch veľmi chýbala,“ skonštatoval Šebesta. Skaličania opäť nasadli na víťaznú vlnu. Už v najbližšom kole pocestujú na trávnik košickej Lokomotívy, ktorá je doma zatiaľ stopercentná (Zvolen 2:1, Inter 2:0, Komárno 4:1). Pôjde o súboj dvoch pätnásťbodových mužstiev. „V minulej sezóne sme na pôde Lokomotívy prehrávali už 0:2, no zápas sme napokon dotiahli do remízového konca. Na východe republiky by sme ho chceli opäť zvládnuť k našej spokojnosti,“ povedal Daniel Šebesta.

Podbrezová B – Zvolen 1:3 (1:2)

G: 11. vlastný – 25. Kmeť, 38. Hrebík, 88. Mikinič, 150 divákov

Podbrezová: Vavrúš – Lipčák (57. Lukáčik), Magda, Bilič, Fischer, Migala, Káčerík (72. Hric), Garaj, Weiss, Jedinák, Marčuk

Zvolen: Jenčo – Dubeň, Včelka, Kotora, Hrebík, Bojda (59. Slovák, 78. Makela), Jackuliak, Mikinič (88. Mádel), Lupčo, Kmeť, Sombat

Trebišov – Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0)

G: 4. Turík, 68. Bragin – 60. Andrič, 650 divákov

Trebišov: Giertl – Starosta, Kolbas, P. Kolesár (90. Mujkovič), Kražel, Ruskovský (90. Vojtek), Vajs (66. Lopez Junior), M. Kolesár, Peter Šuľák, Bragin, Turík

L. Mikuláš: Šavol – Ondrek, Lišivka, Staš (76. Laco), Thomka, Kotora, Papaj, Očenáš, S. Andrič (81. Poremba), D. Andrič, Otruba (85. Kapláň)

Šamorín – Žilina B 2:3 (2:0)

G: 35. (11m), 41. (11m) Juliao – 53. Michlík, 58. Boženík, 63. Martinček, 565 divákov

Šamorín: Hajdúch – Horváth, Štrbák, Fuják (70. Vávra), Marič-Bjekič, Juliao, Mezovský, M. Soares, Pančík (70. B. dos Santos), Šmehyl (61. Auban), Neto

Žilina: Holec – Vallo (75. Herrera), Šušolík, Ďuratný, Sluka, Michlík, Klec, Majštinik (46. Boženík), Martinček (88. Petrák), Gerebenits, Jánošík

Nové Mesto nad Váhom – Lokomotíva 0:3 (0:2)

G: 11. Cicman, 40. Zajac, 61. Karaš, 411 divákov

Nové Mesto: Belic – Múdry, Šupka, Vlado, Jurica, Mikuš, Holíček, Beňo (85. Ďanovský), M. Kosorín (78. Bošanský), Kubrický, Živčic (46. Lopušan)

Košice: Bréda – Cicman, Dický, Horváth, Pavúk, Kolek (70. Kuľha), Ilinjo, Gáll (82. Beli), Karaš, Zajac (88. Ristovski), Harvila