Liptovský Mikuláš – Podbrezová B 1:0 (1:0)

G: 8. D. Andrič, ČK: 90. Haščák, 320 divákov

Tatran: Šavol – Kucharčík, Lišivka, Janec, Ivan Kotora, Papaj, Poremba (88. T. Staš), Očenáš, Laco (64. Otruba), D. Andrič (72. Šimún), Kapláň

Podbrezová: Vavrúš – Fischer, Krivák, Magda, Haščák, Turňa, Gerát (83. Bellay), Káčerík, K. Kuzma, Blahút (62. Mejri), Marčuk (46. Lukáčik)

Jozef Kukulský (Tatran): „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Dali sme rýchly gól po peknej kombinačnej akcii v krídelných priestoroch, čo sme trénovali celý týždeň odkedy som tu. Po tom góle nastal šok. Mužstvo sa zľaklo, že vyhráva 1:0. Mali sme veľa nepresností a problém dva až trikrát po sebe si prihrať. Od tej 25. minúty sme boli hlavne v tej ofenzívnej časti lepší a spresnili sme hru. Mali sme tam niekoľko zakončení a brankár chytil aj čistý gól. Naša obrana fungovala vynikajúco a súper sa v prvom polčase nedostal k strele na bránu.  Druhý polčas bol z našej strany zlý ako keby sme sa báli o výsledok. Chýbala nám aj odvážnosť v súbojoch jeden na jedného. Bol to z našej strany boj, ale som rád, že to bolo organizované, som rád, že chlapci zabojovali o víťazstvo.“

Mário Auxt (Podbrezová B): „Domácim vyšla hneď na začiatku akcia a zápas sa potom z toho odvíjal. Zamerali sa na dobré bránenie, aby nás nepúšťali do vyložených šancí, čo sa im darilo. My sme sa cez to ťažko presadzovali a nedokázali sme s tým výsledkom už nič urobiť. Ja môžem domácim za bojovný výkon už len pogratulovať.“

Spišská Nová Ves – Lokomotíva 1:1 (1:0)

G: 37. Zekucia – 89. Karaš, 1479 divákov

SNV: Huszárik – Kunzo, Sedláček, Adekuoroye, Zekucia, Kubík, Vantroba (74. Vitkaj), L. Kováč (85. Botvinnik), Sirko (62. Šoltés), Vilkovský, Kubus

Košice: Bréda – R. Cicman, Mikuláš Tóth, Dický, Pavúk, Ilinjo, Gáll (72. L. Tóth), Kolek (66. Človečko), Serečin, Karaš, Zajac

Do Spišskej Novej Vsi prišiel v sobotu líder súťaže Lokomotíva Košice a na zápas bola zvedavá návšteva kola. Od dvoch mužstiev s najlepšou formou sa čakalo gala predstavenie druhej najvyššej ligy. Konečný výsledok 1:1 bol podľa priebehu zápasu pre domácich krutý. Líder vyrovnával v 89. minúte, no keďže chcel zvíťaziť, jeho výprava domov necestovala spokojná. Atraktívnemu súboju chýbal skúsenejší arbiter. Andrej Chromý pomerne často kúskoval hru. „Zápas mohol mať oveľa väčšie tempo, ešte lepší náboj. Je to škoda pre futbal, prišla pekná návšteva, ale ako divák by som odchádzal nespokojný,“ poznamenal tréner hostí Albert Rusnák. Prítomní diváci si potleskom zahriali ruky prvýkrát až v 32. minúte. Tvrdá strela Zekuciu z priameho kopu len tesne minula bránu hostí. O päť minút sa však ľavý obranca domácich už nemýlil. Po štandardnej situácii si na hranici šestnástky spracoval loptu a volejom z otočky otvoril skóre duelu. Kamil Zekucia šiestym gólom v sezóne opäť ukázal svoju nenahraditeľnosť pre Spišskú Novú Ves. „Košice majú kvalitu, u nás sa im nedarilo, bol náročný terén. V tomto období je už ťažšie kombinovať, hrá sa v podstate na náhodu. Pre nás je aj bod veľmi dobrý,“ objektívne zhodnotil čoskoro 27-ročný obojnohý obranca. V druhom polčase mali viac loptu na kopačkách hráči Lokomotívy. Domáci ich však účinnou hrou nepúšťali do zakončenia. Práve naopak, Spišiaci si vytvárali lepšie gólové príležitosti. Na čele ich ofenzívy stál Vilkovský, svojou agresivitou poriadne znepríjemňoval hru obrane lídra. Po krídlach mu výborne sekundovali Kubík, Kubus a v strede poľa Kováč. V samom závere Lokomotíva stavila všetko na jednu kartu. Vyrovnávajúci gól sa zrodil po tom, ako domáci defenzívny pilier Nigérijčan Adekuoroye odvrátil zvláštne nariadenú štandardnú situáciu na roh. Ofenzívny tvorca hry Kamil Karaš neskrýval nadšenie z vyrovnania: „Vyplatilo sa nám, že sme hrali až do konca zápasu. Gól som dal so šťastím, lopta sa mi odrazila od ramena. Máme za sebou zápas v náročnom prostredí, ale za druhý polčas sme si zaslúžili minimálne remízu.“ Kormidelník hostí Albert Rusnák však na margo remízy vyhlásil: „Musíme sa naučiť aj proti takýmto herným štýlom. Verím, že aj tento zápas nás posunie dopredu. Chlapci bojovali až do úplného konca, ale musíme sa viac tlačiť do zakončenia, pretože chceme hrať ofenzívne a strieľať góly. Hoci podľa priebehu zápasu sa zdá, že môžeme byť radi aj za bod, odchádzame nespokojní, pretože my chceme vyhrať každý duel.“ Domáci lodivod Branislav Ondráš skonštatoval: „Samozrejme, sme smutní, lebo stratiť body v závere stretnutia je smola. Myslím si, že chlapci odviedli dobrú prácu, urobili na ihrisku maximum a ukázali, že sa dokážu vyrovnať Lokomotíve. S ich prístupom k duelu sme spokojní, škoda toho gólu, ale taký je šport. Pred týždňom v Seredi sme v závere vyrovnali my…“

Zvolen – Sereď 0:0

ČK: 90. Memič, 334 divákov

Zvolen: Jenčo – Igor Kotora, Slovák (73. Bojda), Hrebík, Lazarus, Mádel (58. Makela), Mikinič, Lupčo (66. Dubeň), Jackuliak, Memič, Kmeť

Sereď: Maťašovský – Baša, Djiby Ba, Michalík, Mečiar (39. Pankaričan), Ventúra, Laura, Richnák, Bilas, Mészáros (90. Jankto), Morong

Zvolenčania získali bod za bezgólovú remízu, je to pozoruhodný výsledok, Sereďania majú najlepšiu ofenzívu v súťaži, strelili už 37 gólov a v predchádzajúcich troch kolách zakaždým skórovali trikrát. „Výsledok 0:0 vôbec nezodpovedá priebehu hry. Stále nemôžem uveriť, že v zápase nepadol gól. Oba tímy mali šance, my sme dokonca zahodili pokutový kop, už druhý v tejto sezóne,“ skonštatoval domáci tréner Marián Süttӧ. Zvolenčania zahrávali jedenástku v 60. minúte, no trnavský odchovanec Tomáš Mikinič neprekonal Andreja Maťašovského, ktorý vytiahol výborný zákrok. „Hralo sa na ťažkom teréne, ale v dobrých poveternostných podmienkach. Nazdávam sa, že to bol špičkový druholigový duel, ktorý sme mohli vyhrať,“ zdôraznil 52-ročný kormidelník, ktorému v prvom zápase proti bývalým zverencom chýbali viacerí hráči. „Všetci, ktorí nastúpili namiesto nich, podali nadštandardné výkony a do bodky splnili defenzívne úlohy,“ dodal Süttӧ.

Poprad – Žilina B 1:1 (0:1)

G: 67. Šesták – 12. Gerebenits, 350 divákov

Poprad: Malec – Maťaš, Hric, Palša, Kica, Daško (64. Dubec), Hatok (84. Urbanič), Gallovič, Jančo (46. Medak), Kukoľ, Šesták

Žilina: Holec – Herrera, Moško, Ďuratný, Sluka (79. Lacko), Michlík, Pečovský (71. Václavík), Klec, Bičachčjan (84. Ďuriš), Jankauskas, Gerebenits

Pohronie – Bardejov 1:1 (1:0)

G: 20. Ďungel – 58. Staško, 592 divákov

Pohronie: Urminský – Župa, Nosko, Pittner, Prikryl, Pelegríni, Ďungel, Garaj, Pavúk (84. Sekereš), Paraj, Blahút

Bardejov: Gmitter – Berežný, Grohoľ, Belunek, Gruca (77. Szczepanski), Verčimák, Ivanko Macej (90. Didik), Andraščík, Pangrác-Piter, Hamuľak, Staško

Inter Bratislava – Šamorín 0:0

354 divákov, hrali v Stupave

Inter: Kollár – V. Tóth (79. Špak), A. Štrba, P. Petráš, Labuda, Baldovský, Kochan, M. Klooster (72. Mance), Prekop (61. Fedor), Elvis, Šulc

Šamorín: Rožník – Breno, Horváth, Pončák, Štrbák, Šmehyl (81. Fuják), M. Soares, Juliao, W. Carvalho, J. Pančík (58. Sabler), Neto

Komárno – Nové Mesto nad Váhom 1:2 (0:2)

G: 86. G. Matič – 6. (11m) a 31. Mikuš, 361 divákov

Komárno: Kosťukovič – Morócz, Podlucký, Špak (89. Rodrigues), Huszty (72. M. Sekulič), Bilyk, Kuruc, Bajza, Moďoroši (74. M. Kováč), G. Matič, Militosjan

Nové Mesto: Belic – Múdry, Vlado (84. M. Kosorín), Šupka, Holíček, Mikuš, Bošanský (65. Živčic), Kubrický, Lopušan, Mikeš (77. Ďanovský), Jurica