Pred 1. kolom

V AS Trenčín prebral trénerské povinnosti 42-ročný Peter Hlinka. Prvé kroky futbalovej kariéry robil v Tatrane Prešov, zaznamenal 75 ligových štartov. V Rakúsku hrával za Sturm Graz, SW Bregenz a Rapid Viedeň. Po pôsobení v Augsburgu sa opäť dohodol so Sturmom Graz, v 60 ligových stretnutiach dosiahol sedem presných zásahov. V Austrii Viedeň sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nediskutovalo, nastúpil na 60 duelov najvyššej súťaže Rakúska. Ďalšími jeho pôsobiskami boli SC Wiener Neustadt a Wacker Innsbruck, úspešnú kariéru zavŕšil v rezervnom tíme Rapidu Viedeň. Slovensko reprezentoval 28-krát. S trénovaním začal ako asistent v SC Wiener Neustadt, v rokoch 2018 až 2020 viedol First Vienna FC. Trenčín vyzve Zlaté Moravce.

Favoritom na ligové prvenstvo je Slovan, prvý krok k tomu bude chcieť urobiť na pôde Liptovského Mikuláša. Hrá sa v Poprade. Obrovskou posilou úradujúceho majstra by mal byť defenzívny stredopoliar Jaba Kankava. V 96 medzištátnych zápasoch 10-krát skóroval, reprezentuje Gruzínsko. Keď Gia Geguchadze začal stavať na mladých hráčoch, dostal v Diname Tbilisi prvé šance. V kariére pokračoval v Alanii Vladikavkaz a v Arsenale Kyjev. V FC Dnipro nemal isté miesto v základnej zostave, no hrával pravidelne, v ročníku 2014/15 sa pričinil o postup do finále Európskej ligy. V rokoch 2015 až 2017 patril medzi opory v Reims. Od 22. novembra 2018 ho zamestnával FC Tobol, 16. januára 2021 posilnil Valenciennes.

V Seredi sa uskutočnila trénerská rošáda, odchádza Gergely Geri, prichádza Juraj Jarábek, syn Stanislava Jarábka. Päťdesiatosemročný rodák z Trnavy má za sebou dlhoročnú kariéru futbalového profesionála, najlepšie roky strávil v Trnave, zamestnávali ho aj Sereď, Banská Bystrica, Senica, St Pӧlten a Slavia Kromeříž. Ako tréner začínal v Jaslovských Bohuniciach. Zviditeľnil sa v Zlatých Moravciach, v ročníku 2009/10 vyhral druhú najvyššiu súťaž Slovenska. V rokoch 2013 až 2015 kormidloval Spartak Trnava. V sezóne 2015/16 sa stal s Dinamom Tbilisi gruzínskym majstrom. V Zlatých Moravciach strávil potom dve sezóny, viedol aj Karvinú.

Káder FK Pohronie vystužil Timotej Záhumenský. Najlepšie sa cíti na ľavom kraji obrany. Jeho rodiskom je Žiar nad Hronom, profesionálom sa stal v Slovane Bratislava, nastúpil na päť ligových duelov. Dobré služby odvádzal pre Skalicu a pre Šamorín, darilo sa mu v Zlatých Moravciach. V Dunajskej Strede nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval pravidelne, zaznamenal 19 ligových vystúpení, požičali si ho Karviná a Spartak Trnava. Pôsobil aj v Nitre a v Zbrojovke Brno. Pohronie sa pokúsi v 1. kole Fortuna ligy prekvapiť v Trnave.

Michalovce privítajú Dunajskú Stredu. DAC sa citeľne oslabil, Eric Ramirez prestúpil do FC Rubin Kazaň. Lídrom tímu zo Žitného ostrova by mal byť naďalej Zsolt Kalmár. Je držiteľom kapitánskej pásky. Dvadsaťšesťročný stredopoliar je odchovancom Gyӧru, profesionálom sa stal v ročníku 2012/13, v 23 ligových dueloch trikrát skóroval. Hrával aj za Lipsko, FSV Frankfurt a Brӧndby. Dres Dunajskej Stredy oblieka od 10. augusta 2017. Bol súčasťou mužstva na MS 2015 dvadsaťročných. Najcennejší dres prvýkrát obliekol 22. mája 2014 v súboji s Dánskom, Maďarsko reprezentoval 24-krát.

Domáci duel so Senicou odkoučuje pre MFK Ružomberok Peter Struhár, 37-ročný rodák z Bratislavy nahradil na trénerskej stoličke Jána Haspru. Predtým v klube pomáhal v rezervnom tíme Ladislavovi Peckovi. Hrával na poste stopéra. Do ŠK Slovan Bratislava, kde sa stal profesionálom, prišiel z Turčianskej Štiavničky. Cenné skúsenosti získal v Petržalke a v 1. FC Slovácko. Nyiregyhaza Spartacus je klub, kde si prvýkrát vyskúšal legionárčenie. Po pôsobení v Dunajskej Strede sa do zahraničia vrátil, v Kapfenbergu sa však neuplatnil. V FC Nitra patril medzi opory. Kariéru končil v Papai FC a v Dunajskej Strede.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova