Pred 11. kolom

V súboji Senica – Michalovce je ťažké hľadať favorita. Jednou z nových tvárí v MFK Zemplín je Pablo Gallego. Dvadsaťosemročný krídelník dostáva prvé pozvánky do reprezentácie Nikaraguy. Prvú registračku mu vystavili v AD Almudevar, v Heusce sa nepresadil, odohral jediné stretnutie. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Sarinena, Cacareno a Lealtad. Cenné skúsenosti nadobudol na Cypre, zamestnávala ho Larissa. Keď hrával za Real Esteli, potreboval na sedem presných zásahov 14 štartov. V drese KS Kastrioti si vyskúšal albánsku ligu. Zviditeľnil sa v Manague. V ročníku 2019 vybojoval národný pohár, v najvyššej súťaži Nikaraguy dosiahol v 67 zápasoch 29 gólov.

V Žiline sa uskutočnila trénerská rošáda, odišiel Pavol Staňo, prišiel Peter Černák. Štyridsaťpäťročný rodák z Handlovej doteraz viedol rezervný tím MŠK Žilina. S trénerstvom začínal v Baníku Horná Nitra, v roku 2016 pôsobil v FK Pohronie. Najlepšie sa cítil v stredovej formácii. Výkonmi v Novákoch si vypýtal prestup do Trnavy, kde odohral so sedemgólovou bilanciou 41 duelov najvyššej súťaže Slovenska. Najlepšie roky prežil v Zlatých Moravciach. V ročníku 2006/07 dvíhal nad hlavu Slovenský pohár. V 72 stretnutiach sa 20-krát strelecky presadil. V Slovane Bratislava mal pevné miesto v úvodnej jedenástke, absolvoval 51 ligových duelov. Legionárčil v Dyname České Budějovice. Kariéru uzavrel v Baníku Horná Nitra. Žilina doma privíta Dunajskú Stredu.

V Poprade Liptovský Mikuláš vyzve Trenčín. Peter Hlinka má k dispozícii široký káder. Držiteľom kapitánskej pásky je 20-ročný stredopoliar Jakub Kadák. Prišiel z OŠK Trenčianske Stankovce, 10. marca 2018 zažil premiéru v lige. V 63 zápasoch 11-krát skóroval. Je 13-násobným juniorským reprezentantom Slovenska. Peknú futbalovú budúcnosť môže mať pred sebou 21-ročný krídelník Ahmad Ghali. Vyrastal v Lagose, v klube Mountain of Fire and Miracles. V slovenskej lige debutoval 13. júna 2020. Nastúpil na 36 zápasoch, päťkrát sa radoval z gólu. Reuben Yem bojuje o miesto na pravej strane obrany. Začínal v Gente, profesionálom sa stal v FK Inter Bratislava. Keď prvýkrát obliekal dres AS Trenčín, zaznamenal 24 vystúpení v najvyššej súťaži Slovenska. Po neúspešnej snahe presadiť sa v KAA Gent sa opäť dohodol s Trenčínom.

Magnetom kola bude súboj Trnava – Slovan Bratislava. V zápase európskych pohárových súťaží na pôde PAOK Solún Andy Green dokázal, že by mohol byť výraznou posilou. Dvadsaťtriročný krídelník prešiel v Aston Ville mládežníckou akadémiou, v A-mužstve nastúpil na 40 stretnutí, požičali si ho Portsmouth, Preston North End a Charlton Athletic. V januári 2021 si jeho služby zabezpečil Sheffield Wednesday. Vypadnutiu z druhej anglickej ligy zabrániť nedokázal. Dvadsaťkrát sa predstavil v juniorských národných výberoch Anglicka.

Stretnutie Zlaté Moravce – Sereď bude mať zvláštnu príchuť pre Juraja Jarábka, ViOn viedol v rokoch 2009 až 2013, pričinil sa o druhuligový triumf 2009/10. Na trénerskej stoličke sedel aj v rokoch 2016 až 2018. Jeho prvou voľbou medzi tri žrde je 26-ročný Dejan Iliev. Rodák zo Strumice vyrastal v FK Belasica, v roku 2012 ho získal Arsenal. Vychodil mládežnícku akadémiu. Keď prvýkrát hosťoval v Seredi, odchytal 18 stretnutí. Potom si ho požičali Jagiellonia Bialystok a Shrewsbury Town. V Seredi je opäť na hosťovaní. V dvadsaťjednotke Severného Macedónska dostal šancu päťkrát.

V FK Pohronie prebral trénerské povinnosti Pablo Villar. Premiéru zažije v domácom meraní síl s Ružomberkom. V strede obrany v tábore víťaza druhej najvyššej súťaže Slovenska zo sezóny sa snaží zapracovať do základnej zostavy 20-ročný Stelios Kokovas. V Anagennisi Kalochoriou dostal futbalové základy, ešte ako dorastenec prestúpil do VfL Bochum. Absolvoval šesť druholigových duelov. Počas pôsobenia v MFK Karviná sa dostal na ihrisko trikrát. Deväťkrát reprezentoval Grécko v juniorských vekových kategóriách. S Liborom Hrdličkom bojuje o miesto v bráne Adrián Slančík. Vyrastal vo Zvolene a v Banskej Bystrici, prvú profesionálnu zmlvu podpísal v Tatrane Prešov. Zaznamenal 10 vystúpení. Ďalšie futbalové kroky robil ako hráč Dunajskej Stredy na hosťovaní v ŠTK Šamorín. V Senici šancu nedostal. V juniorských reprezentáciách Slovenska zozbieral dva štarty.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova