Pred 2. kolom

Druhé kolo štartuje už v piatok, Sereď v Trnave privíta Ružomberok. Novou tvárou v ŠKF Sereď je Roman Haša, 28-ročný útočník. Slovácko je klub, kde sa stal profesionálom, absolvoval 16 ligových duelov, keď si ho požičal Třinec, získal cenné skúsenosti. V Komárne potreboval na 24 presných zásahov 30 štartov. Tri dobré sezóny odohral v Skalici, zaznamenal 77 vystúpení a 45 gólov. Dres Karvinej obliekol 25-krát, dvakrát skóroval. Do Serede sa vracia Nikola Gatarič, stredopoliar, ktorý je mimoriadne platný v ofenzíve, svoje miesto si zastane aj pri bránení. Počas prvého pôsobenia dosiahol v 17 zápasoch sedem gólov. Ďalšie futbalové kroky robil v Nitre, potom legionárčil na Cypre, hrával za Ermis Aradippou.

Zlaté Moravce sa budú chcieť rehabilitovať za prehru v Trenčíne v domácom súboji so Žilinou. Oporou FC ViOn by mal byť aj naďalej Matúš Čonka. Rodák z Košíc hráva na ľavej strane obrany. V januári 2012 prestúpil z MFK Košice do Slavie Praha. Nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často, zaznamenal 37 ligových vystúpení. Spartaku Trnava pomohol k majstrovskému titulu 2017/18, v ročníku 2018/19 dvíhal nad hlavu Slovenský pohár. Odohral 125 duelov najvyššej súťaže Slovenska, trikrát skóroval. Dobré služby odvádzal pre Karvinú. V juniorských reprezentáciách Slovenska zozbieral 26 štartov. Zakladá si na dôslednej defenzíve, má dobrú kopaciu techniku.

Dunajská Streda privíta Liptovský Mikuláš. Favoritom je vicemajster. Jediným cieľom nováčika je udržanie sa v najvyššej súťaži Slovenska. Lídrom MFK Tatran je Richard Bartoš, 29-ročný stredopoliar s nosom na góly. Vychoval ho Ružomberok, prvý zápas profesionálnej kariéry absolvoval 1. septembra 2012. Nastúpil na 32 ligových duelov, požičali si ho Dolný Kubín a Sereď, neskôr do Serede prestúpil. V Liptovskom Mikuláši bol najprv na hosťovaní, v 27 zápasoch nastrieľal 10 gólov, potom podpísal prestupové lístky. Je bývalým juniorským reprezentantom Slovenska.

Michalovce získali niekoľko zaujímavých posíl. Krídelník Milan Kvocera je členom dvadsaťjednotky Slovenska. Ešte ako dorastenec prestúpil z FK Púchov do AS Trenčín. Najvyššiu súťaž prvýkrát okúsil 24. septembra 2016, v 36 dueloch sa dvakrát zapísal do listiny strelcov. Počas prvého pôsobenia v MFK Zemplín odohral s dvojgólovou bilanciou 16 stretnutí. Legionárčil v RKS Radomiak Rakow. Darilo sa mu v Dukle Banská Bystrica. Miroslav Nemec, ktorý na trénerskej lavičke nahradil Antona Šoltisa, bude mať k dispozícii aj 25-ročného Juraja Kotulu. Bratislavý rodák sa najlepšie cíti na pravej strane obrany, vychoval ho Slovan, v A-mužstve absolvoval 24 ligových duelov, hosťoval v Zlatých Moravciach a v Senici. V Zbrojovke Brno nastúpil na 11 stretnutí. Raz dostal šancu v slovenskej dvadsaťjednotke. Michalovce sa predstavia na pôde Pohronia.

Magnetom kola bude súboj Slovan Bratislava – Trenčín. Pikantnú príchuť bude mať pre Adriána Chovana, brankára belasých. Rodák z Partizánskeho sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii AS Trenčín, v A-mužstve odchytal 14 stretnutí, debutoval 13. mája 2016. Hosťoval v Novom Meste nad Váhom. Zviditeľnil sa v Zlatých Moravciach, kde absolvoval 33 stretnutí Fortuna ligy. V národnom výbere dvadsaťjedenročných Slovenska dostal šancu 11-krát. V ŠK Slovan by mal nahradiť Dominika Greifa. Konkurovať mu bude Michal Šulla.

Senica si zmeria sily s Trnavou. Milan Ristovski sa stal hráčom FC Spartak, predtým bol v klube na hosťovaní. V Rabotnički Skopje podpísal prvú profesionálnu zmluvu, debut v najvyššej súťaži Severného Macedónska absolvoval už ako 16-ročný, v 29 dueloch strelil jeden gól. Ďalším jeho zamestnávateľom bola Rijeka, odohral sedem ligových duelov. Hosťoval v NK Krško. Keď si ho požičala Nitra, patril k najlepším útočníkom Fortuna ligy, na 11 gólov potreboval 27 štartov. Štvrtého júna 2021 prvýkrát reprezentoval Severné Macedónsko. Stefan Ristovski je jeho brat.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova