Pred 20. kolom

Nitra vstupuje do odvetnej časti Fortuna ligy výrazne oslabená, Andrej Ivančík nedávno podstúpil operáciu. ,,Bol mi zistený defekt na chrupavke a ten mi spôsoboval bolesti. Mal som problém aj s banálnymi vecami, nevedel som si ani kvoknúť. Teraz mi spravili plastiku, vďaka ktorej by sa mali moje problémy vyriešiť a mal by som sa vrátiť do bežného života. Idem do Košíc na kontrolu a tam sa zistí, v akom som momentálnom zdravotnom stave. Dúfam, že už nebudem potrebovať barle a pomaly by som mal začať našľapovať.“ Jednu podobnú operáciu má už za sebou a tak presne vie, ako má naložiť s množstvom voľného času. ,,Každý deň rehabilitujem, napínam svalstvo, pomaly by som mal začať chodiť na elektroliečbu, aby mi svaly na nohe neochabovali. Jednu plastiku kolena som už absolvoval a teda približne viem, čo treba robiť. V nemocnici mi pri odchode dali plán ako a aké cviky mám cvičiť a koľkokrát za deň.“ V kabíne bude Andy ešte nejakú dobu chýbať, ale so svojimi spoluhráčmi neustále komunikuje, dokonca mu neunikli ani pikošky zo sústredenia. ,,S chalanmi som v kontakte. Máme spoločnú skupinu kam mi posielajú fotky, videá a všetko podstatné. Informujú ma aj o prestavbe štadióna. Sledoval som aj vystúpenie našej devätnástky v Lige Majstrov. Keby som bol mobilný, tak určite sa prídem na nich pozrieť,“ uviedol stredopoliar, ktorý v sedemnástich jesenných ligových vystúpeniach dosiahol tri presné zásahy. Nitra vykročí do jarnej časti v domácom prostredí, no v Zlatých Moravciach, súbojom s Trenčínom. Pôjde o súboj najlepšej defenzívy s najlepšou ofenzívou. Nitra inkasovala v devätnástich jesenných kolách iba 12-krát, Trenčín dosiahol v doterajšom priebehu súťaže 47 presných zásahov. Zápas bude mať zvláštnu príchuť pre trénera Nitry Ivana Galáda, v Trenčíne sedel na trénerskej stoličke v rokoch 2008 až 2009 a vybudoval tu skvelé mužstvo, ktoré si v ročníku 2010/11 zabezpečilo postup do najvyššej súťaže. V prvom vzájomnom zápase, v 9. kole, sa radovali z víťazstva 2:1 hráči AS Trenčín.

Vedenie MFK Ružomberok sa dohodlo s predstaviteľmi FC ViOn Zlaté Moravce na prestupe Róberta Gešnábela. Jesenný líder ofenzívy Zlatých Moraviec podpísal v centre dolného Liptova trojročný kontrakt. Začiatok kariéry 26-ročného ofenzívneho hráča, ktorý sa najlepšie cíti v útoku, sa spája s Bánovcami nad Bebravou, odkiaľ odišiel na hosťovanie do Trenčína. Jeho ďalšie kroky smerovali do Topoľčian, Šale a od začiatku roku 2016 pôsobil v FC ViOn, kde zaujal najmä počas jesennej časti prebiehajúcej sezóny, kedy zaznamenal deväť ligových gólov, pričom dvomi presnými zásahmi zaťažil aj konto Ružomberčanov. V tabuľke strelcov Fortuna ligy mu patrí priebežné tretie miesto, o ktoré sa delí so Samuelom Mrázom zo Žiliny, mal by vytvoriť strelecky disponovanú dvojicu s Nerminom Haskičom, ktorý figuruje v širšom kádri reprezentácie Bosny a Hercegoviny. Ten sa v najcennejšom drese objavil zatiaľ raz, 16. decembra 2011 v prípravnom meraní síl s Poľskom. Cez víkend bude mať 28-ročný zakončovateľ v zápase motiváciu navyše, Ružomberok sa stretne so Žilinou, kde pôsobil v rokoch 2015 až 2017 a práve z miestneho MŠK prišiel pod Čebrať. Prvým jeho slovenským zamestnávateľom boli Košice, kde potreboval na 17 presných zásahov 64 vystúpení, pred príchodom na Slovensko nosil dresy klubov Budučnost Banoviči, NK Sarajevo a FK Voždovac. V Ružomberku zatiaľ napĺňa očakávania, ktoré sa doňho vkladali po odchode kanoniera Jakuba Mareša. V kádri Žiliny momentálne nefiguruje Yusuf Otubanjo. Nigérijský útočník odchádza na hosťovanie do SC Rheindorf Altach, ak sa uplatní, môže do rakúskeho prvoligového klubu odísť na riadny prestup. Pod Dubeň prišiel práve z Rakúska, z BW Linz, za Žilinu odohral 42 duelov, strelil 23 gólov, no po zranení sa v poslednom čase nedokázal vrátiť do niekdajšej formy. Športový riaditeľ MŠK Žilina sa k tomu vyjadril nasledovne: „Yusuf je rovnaký prípad ako ostatní legionári. Ihneď po príchode do nášho tímu ukazoval vysoké parametre, kvalitnú hru, dával góly a bol obľúbený u fanúšikov. Po zranení členka sa však nevedel dostať do formy, nemal miesto v zostave a krivka jeho výkonnosti išla rapídne dole. Následne nám chýbala jeho zaangažovanosť v zápasoch, boli sme sklamaní z jeho vývoja v ostatnom období, aj preto bol preradený do B-mužstva. S Yusufovým agentom sme hľadali možnosti, kam by sme ho mohli umiestniť. Agenti nakoniec našli riešenie na hosťovaní v Rakúsku, kde, veríme, že sa dostane znova do optimálnej športovej formy.“ Žilinčania budú chcieť súperovi odplatiť prehru z prvého vzájomného duelu tejto sezóny.

Dobrou správou pre fanúšikov ŠK Slovan je, že Joeri de Kamps sa po dlhšom zranení vracia. „Cítim sa dobre a každým dňom lepšie. Na tréningoch robím všetky cvičenia s loptou spoločne s mužstvom a idem naplno. Cez víkend som odohral deväťdesiat minút za juniorku a zvládol som to bez nejakých problémov. Samozrejme, chce to čas, aby som sa dostal do stopercentnej formy. Neustále však robím maximum, aby sa mi to čím skôr podarilo.“ V Turecku odohral polčas proti Ujpestu, jedenásť minút so Zenitom a celý zápas proti Veres Rivne. O tom, či pocestuje na prvé jarné kolo do Michaloviec, je ešte priskoro hovoriť. „Záleží na tom, ako sa aktuálne budem cítiť a ako rozhodnú tréneri. Predsa len, som po dlhšom zranení a netreba to zbytočne uponáhľať. Ako som spomínal, potrebujem čas, aby som sa dostal späť do formy.“ Dvadsaťšesťročný Holanďan patrí momentálne k najlepším stredopoliarom Fortuna ligy. Z futbalovej abecedy vie prakticky všetko. Dokonale ovláda loptu, vyniká taktickou disciplínou, vykazuje vysokú úspešnosť v defenzívnom súboji. V januári ubehli dva roky od okamihu, keď odchovanec Ajaxu Amsterdam posilnil súčasného zamestnávateľa. „Rozmýšľal som nad tým, že som tu už dva roky. Tieto dva roky vo mne zanechali krásne spomienky, i keď samozrejme, sú tu aj zlé spomienky na prehry či nevydarené zápasy. Taký je však futbal, má dve strany – šťastnú a smutnú. Som šťastný, že som sa v Slovane adaptoval a že sa teraz po zranení dostávam späť na ihrisko.“ Kabína je po viacerých zimných príchodoch čoraz súdržnejšia. „Atmosféra je výborná. Boli sme mesiac v Turecku, tento čas nám prospel hernej stránke i z hľadiska utuženia partie. Noví chalani zapadli do mužstva a ja verím, že na jar vytvoríme silný kolektív.“

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova