Pred 23. kolom

Senica privíta Sereď. Vojtěch Vorel prebral po Tabordovi pozícii brankárskej jednotky. Dvadsaťtriročný rodák z Prahy je odchovancom Sparty, profesionálom sa stal v roku 2014, v A-mužstve šancu nedostal, do dobrej formy sa rozchytal na hosťovaní vo Vlašime. Aj v Senici hosťuje. Debut vo Fortuna lige zažil 18. mája 2019 v súboji so Zlatými Moravcami. V juniorských národných výberoch Česka zozbieral deväť štartov. Sereď sa dlhodobo spolieha na futbalistov zo zahraničia, jedným z nich je 33-ročný Cleber. Sao Paulo je jeho rodiskom, do Artmedie Petržalka prišiel z FC Mika, ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Slovácko a Corinthians Alagoano. Zviditeľnil sa v Nitre, na 19 presných zásahov potreboval 65 zápasov. V Spartaku Trnava a v Slovane Bratislava nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihirsku sa objavoval pravidelne. Sereď ho kúpila zo Zlatých Moraviec.

Trenčín je v domácom súboji s Pohroním miernym favoritom. Hráč AS Trenčín Ivenzo Comvalius sa môže pochváliť peknou bilanciou v medzištátnom futbale, reprezentuje Surinam, na šesť presných zásahov potreboval rovnaký počet vystúpení. Prvú registračku mu vystavili v rodnej krajine v SV Traansval. V roku 2018 neuspel na skúške v Almere City. Trenčín posilnil pred sezónou 2019/20. Hráva v záložnej formácii. Norbertovi Hrnčárovi bude s najväčšou pravdepodobnosťou chýbať David Depetris. Z FK Pohronie súpera dokonale pozná Peter Mazan, v AS Trenčín si osvojoval futbalovú abecedu, profesionálom sa stal v roku 2009, nastúpil na 112 duelov, nastrieľal 11 gólov. Je hráčom RKS Radomiak Radom, v FK Pohronie je na hosťovaní.

Žilina sa oslabila, chýbať budú najmä pracovitý stredopoliar Miroslav Káčer a obranca Filip Kaša. Zamierili si ho do Viktorie Plzeň, ktorú vedie Adrián Guľa. K aktuálnemu zloženiu kádra sa na oficiálnej internetovej stránke vyjadril Karol Belaník: “Bude to test. Niektorí hráči nemajú s mužským futbalom skúsenosti, niektorí na úrovni II. ligy, kde pôsobí náš B-tím. Nebude to jednoduché, ale v prípade reštartu to pre nich môže byť cenná skúsenosť. Mladíci totiž nebudú vystavení až takému enormnému tlaku, pretože to bude bez divákov. Pre ich vstup do seniorského futbalu to môže byť ľahšie, môže im to pomôcť. Čo sa týka samotného zloženia – máme tam veľa talentovaných hráčov s potenciálom. Do budúcnosti sa kvality v hráčskom kádri neobávam. K tomu sme sa dohodli s Milošom Volešákom, Jakubom Paurom a Vladimírom Majdanom, ktorí prvotne dostali výpovede, ale následne sme sa po vzájomných rozhovoroch dohodli. Prví dvaja menovaní sú skúsenejší hráči a určite by mohli byť prínosom v kabíne i na trávniku.” V 23. kole cestuje do Žiliny Trnava. V základnej časti dvakrát uspela Žilina.

Slovan Bratislava vyzve Ružomberok. Zvláštnu príchuť bude mať súboj pre Erika Daniela, 28-ročného českého krídelníka. Slovan ho získal práve z MFK Ružomberok, dres klubu obliekal v rokoch 2016 až 2018, zaznamenal 80 ligových vystúpení a 10 presných zásahov. Rodák z Bratislavy začínal v Myjave, ešte ako dorastenec prestúpil do Liberca. V A-mužstve sa neuplatnil, odohral iba dve stretnutia najvyššej súťaže Česka, potom sa vrátil do Myjavy na hosťovanie, neskôr tam prestúpil. Rozohral sa do vynikajúcej formy, celkovo absolvoval 110 stretnutí, 13-krát skóroval.

Dunajskú Stredu bude v domácom stretnutí s Michalovcami viesť už Bernd Storck. Päťdesiatsedemročný Nemec má za sebou úspešnú hráčsku kariéru, najlepšie časy zažil v Bochume a v Borussii Dortmund, úspechy dosiahol aj ako tréner, pričinil sa o účasť Maďarska na ME 2016 a o dobré účinkovanie na záverečnom turnaji. „Som šťastný, že môžem v najbližších dvoch rokoch pracovať ako hlavný tréner DAC-u. Od začiatku sme viedli veľmi dobrú a profesionálnu komunikáciu s pánom Oszkárom Világim aj so športovým riadteľom Janom Van Daelem. Veľmi sa teším na to, že spolu s fanúšikmi budeme veľmi úspešní v tomto ambicióznom projekte,“ povedal pre klubový web.

Zlaté Moravce hostia Nitru. Zverenci Karola Praženicu obidva vzájomné zápasy tejto sezóny vyhrali, v obidvoch stretnutiach rozhodol o výsledku jeden gól. K najčastejšie nasadzovaným hráčom Zlatým Moraviec patrí 31-ročný krídelník Jakub Brašeň. Zdobia ho rýchle nohy, nasadenie a bojovnosť. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor. Začínal v rodnej Banskej Bystrici, nastúpil na 122 duelov, deväťkrát sa zapísal do listiny strelcov. V Dunajskej Strede sa o jeho mieste v základnej zostave nepochybovalo, absolvoval 92 duelov, šesťkrát skóroval. Zahraničie si vyskúšal tromi zápasmi odohranými za Mezőkövesd. Po návrate na Slovensko krátky čas pôsobil v Senici. Dres Zlatých Moraviec oblieka od 1. júla 2018.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova