Pred 24. kolom

Súboj Michaloviec so Sereďou by sa pred začiatkom tohto ročníka očakával skôr v skupine o udržanie sa. Výkony oboch mužstiev sú najpríjemnejším tohtosezónnym prekvapením. Sereď navyše nehráva na domácom štadióne, ale v Nitre a na Myjave. Karel Stromšík pokračuje v dobrej robote, ktorú začal v tíme nováčika súťaže Michal Gašparík. Keď sa udiala trénerská rošáda, mužstvo figurovalo na 8. mieste ligovej tabuľky, v siedmich kolách zozbieralo sedem bodov, teraz je na 6. priečke s 31-bodovým ziskom, Michalovce vybojovali o jeden bod viac.

Slovan stále nespoznal premožiteľa, 19 zápasov vyhral, štyri remizoval, má nielen suverénne najlepší útok i najpevnejšiu obranu, pevne kráča za majstrovským titulom. V šlágri 24. kola privíta Dunajskú Stredu. V obidvoch vzájomných súbojoch tohto ligového ročníka uspeli belasí, tieto stretnutia patrili k najlepším. Mužstvo zo Žitného ostrova v zimnom prestupovom termíne utrpelo citeľnú stratu, odišiel Vakoun Issouf Bayo, najlepší strelec i hráč. Tréner Peter Hyballa zatiaľ rovnocennú náhradu za útočníka z Pobrežia Slonoviny nenašiel. Ak by Slovan vyhral, mal by pred Dunajskou Stredou už 19-bodový náskok. Slovanista Marin Ljubičič bude mať motiváciu navyše. Tridsaťročný defenzívny stredopoliar bol pred príchodom na súčasné pôsobisku jednou z najväčších opôr Dunajskej Stredy, nastúpil na 100 stretnutí, osemkrát skóroval.

Senica uzatvára ligový pelotón, v minulom kole nezvládla z pohľadu záchranárskych prác šesťbodový súboj v Zlatých Moravciach, v domácom meraní síl s Podbrezovou však šancu získať nejaký ten bod určite má. Železiari vystužili káder Filipom Hlohovským. Tridsaťročný rodák z Handlovej dvakrát reprezentoval Slovensko. Vyrastal v Trenčíne, profesionálom sa stal v roku 2007, v 149 zápasoch dosiahol 31 presných zásahov. V máji 2012 sa upísal na štyri roky pre Slovan, v Bratislave však odohral iba dve sezóny, v 43 zápasoch desaťkrát skóroval. Darilo sa mu v Senici, so Žilinou oslavoval majstrovský titul 2016/17. Naposledy pôsobil v Ázii. Návrat do Fortuna ligy si spestril gólom. Pri remíze s Nitrou 1:1 bol jediným strelcom domácich. „Sadlo mi to dobre, som rád, že to tam padlo. Škoda, že mi tam ešte nepadla jedna strela spoza šestnástky. So svojim výkonom nie som veľmi spokojný. Rok som nehral a je to cítiť. Jedna vec je trénovať sám, tvrdo makať. Na druhej strane s mužstvom je to trošku iné a viem na čom mám popracovať. Mám dva týždne poriadne sa do toho oprieť a verím, že už ďalší zápas dám mužstvu viac energie, viac šancí pripravím a možno sa do nich dostanem aj ja,“ uviedol na internetovej stránke klubu.

Napriek tomu, že Trnava zaostáva v tomto ročníku výrazne za svojimi možnosťami, je v súboji so Zlatými Moravcami favoritom. Rok 2018 je pre trnavský futbal poriadne turbulentný. Na konci jari obrovský ošiaľ po zisku titulu po dlhých 45 rokoch, v závere jesene odstúpenie majiteľa klubu Vladimíra Poóra, prezidenta Dušana Keketiho i generálneho manažéra Pavla Hoftycha a oznámenie, že klub bude vo zvyšnej časti sezóny fungovať v úspornom režime. Hoci sa prebojoval do Európskej ligy, skončil Radoslav Látal, začiatkom januára tohto roku prebral jeho povinnosti Michal Ščasný.

V FC Nitra vypísali dovolenku Ivanovi Galádovi, mužstvo dočasne povedie jeho doterajší asistent Michal Kuruc. Nitra vstupovala do odvetnej časti súťaže s dobrými šancami kvalifikovať sa do skupiny mužstiev bojujúcich o titul, no nepochodila. Doma nestačila na Podbrezovú i Sereď, zatiaľ na jar nevyhrala, v pohárovej súťaži vypadla so Senicou. Odišli Lukáš Hroššo, Andrej Fábry a Abdulrahman Taiwo, na hernom prejave mužstva je to cítiť. AS Trenčín povedie do konca sezóny nemecký kormidelník Matthias Kohler. V pozícii asistentov trénera budú naďalej Richard Slezák a Gideon van der Wee, trénerom brankárov zostáva Tomáš Belic. „Už po stretnutí proti Zlatým Moravciam som ponúkol svoju abdikáciu, ktorú vedenie klubu neprijalo. Po zápase proti Trnave som opäť požiadal o uvoľnenie z pozície hlavného trénera,“ povedal pre klubový web Vladimír Cifranič a dodal: „Mužstvo potrebuje impulz. Ten mu asi už neviem dať. Sám cítim, že nemám energiu, ktorá by dostala viac z nášho tímu. Preto som sa definitívne rozhodol skončiť. Som si vedomý svojej zodpovednosti.“

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova