Pred 25. kolom

Štadión pod Čebraťom bude dejiskom zápasu Ružomberok – Žilina. Liptáci sa momentálne spoliehajú najmä na futbalistov z domácich zdrojov, vhodne ich dopĺňajú legionári, z ktorých hrá momentálne v najlepšej forme Tihomir Kostadinov. Dvadsaťštyriročný stredopoliar figuruje v širšom kádri národného výberu Severného Macedónska, na konte má dva medzištátne zápasy, debutoval v novembri 2019 v súboji s Rakúskom. Moravac Mrštane je klub, v ktorom mu vystavili prvú registračku, do Dukly Banská Bystrica prišiel z Teteksu Tetovo, v 25 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Ďalším jeho zamestnávateľom bol ViOn Zlaté Moravce. V Ružomberku má bilanciu 72 zápasov a osem presných zásahov. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, zakladá si najmä na stopercentnej defenzíve, pomôže aj pri útočení.

V Zlatých Moravciach Sereď privíta Nitru. Ako aj u jeho predchodcov, aj u Petra Léranta má isté miesto v základnej zostave Dino Špehar. Výkonmi v Osijeku si vybojoval prestup do Dinama Záhreb, kde sa nedokázal však presadiť. Pri majstrovských tituloch 2011/12 a 2012/13 absolvoval iba dve ligové vystúpenia. Hosťoval v Lokomotive Záhreb a v NK Istra. Ďalším jeho zamestnávateľom bol RNK Split. V CFR Kluž šancu nedostal. Vyskúšal si futbal v Albánsku, hrával za Kukesi. V juniorských národných výberoch Chorvátska zozbieral 26 štartov. Dres Serede oblieka od 29. januára 2019. Nitra v obidvoch doterajších vzájomných zápasoch tejto sezóny triumfovala.

Magnetom kola bude súboj Dunajská Streda – Slovan. Bratislavčania môžu hrať uvoľnene, majstrovský titul majú už v suchu. Dunajská Streda by rada zabojovala o druhé miesto tabuľky, na Žilinu stráca štyri body. V doterajších dvoch vzájomných zápasoch sezóny 2019/20 raz vyhrala Dunajská Streda, raz Slovan. Lídrom tímu zo Žitného ostrova je Zsolt Kalmár. Je držiteľom kapitánskej pásky. Dvadsaťpäťročný stredopoliar je odchovancom Gyȍru, profesionálom sa stal v ročníku 2012/13, v 23 ligových dueloch trikrát skóroval. Hrával aj za Lipsko, FSV Frankfurt a Brӧndby. Bol súčasťou mužstva na MS 2015 dvadsaťročných. Najcennejší dres prvýkrát obliekol 22. mája 2014 v súboji s Dánskom, Maďarsko reprezentoval 13-krát.

Pohronie doma vyzve Zlaté Moravce. FC ViOn už má istotu zotrvania v najvyššej súťaži Slovenska, pričinil sa o to aj Peter Čӧgley. Bývalý slovenský juniorský reprezentant je odchovancom AS Trenčín, profesionálom sa stal v roku 2007, v 176 zápasoch sa mu nepodarilo zapísať sa do listiny strelcov. Pričinil sa o víťazstvo v druhej lige 2010/11. V ročníku 2014/15 dvíhal nad hlavu Slovenský pohár a oslavoval aj majstrovský titul. Bohemians Praha je klub, kde si vyskúšal legionárčenie, nastúpil na 12 stretnutí. Sezónu 2016/17 strávil v Spartaku Trnava. Prvého septembra 2017 sa vrátil do AS Trenčín. Zlaté Moravce si zabezpečili jeho služby 1. augusta 2018. Pre mužstvo je najcennejší na pravej strane obrany. Zdobí ho taktická disciplína, vyniká úspešnosťou v defenzívnom súboji.

Trenčín je momentálne v dobrej forme, posledné dva zápasy vyhral. Favoritom je aj v súboji na pôde FK Senica. Najlepším strelcom mužstva je deväťgólový Osman Bukari. Vyrastal v Accra Lions, na hosťovaní v rezerve Anderlechtu Brusel potreboval na sedem presných zásahov 15 štartov. Dres AS Trenčín prvýkrát obliekol 29. júla 2018 v ligovom súboji s Ružomberkom. Najlepšie sa cíti na pravom krídle. V troch zápasoch odohraných za národný výber Ghany dvadsaťtriročných sa trikrát strelecky presadil. Obidva tohtosezónne vzájomné zápasy patrili Senici. Záhoráci sa spoliehajú na mladých hráčov, od 7. marca 2020 vedie mužstvo Ján Bíreš. Predtým pôsobil ako asistent trénera Ivana Gálada v Nitre, kde bol od januára 2017 do mája 2018. Rovnakú funkciu zastával aj v Ružomberku, taktiež s trénerom Ivanom Galádom bol pri A-mužstve od novembra 2014 do júna 2016. Okrem toho pracoval pri mládeži v Trnave, v Žiline a v Podbrezovej.

V Spartaku Trnava sa uskutočnila trénerská rošáda. „V prvom rade by som chcel poďakovať za možnosť byť súčasťou spartakovskej rodiny. Bolo mi potešením a zároveň vášňou byť v tejto sezóne trénerom tohto tímu. Je pravdou, že táto sezóna bola odlišná ako tie predošlé, kvôli všetkým veciam, ktoré sa udiali a veľa zmenili. Najdôležitejšou vecou však ostáva práca, ktorú sme počas sezóny odviedli. Ani pre klub to nebola jednoduchá sezóna, keďže sa zmenilo veľa vecí. Každopádne, je to klub s obrovským potenciálom, s úžasnými fanúšikmi, na ktorých nikdy nezabudnem. Rovnako, ako na niektoré zápasy, ako napríklad tie v Európskej lige, či Slovanom alebo aj tie, ktoré sme nevyhrali, ale fanúšikovia nás neúnavne povzbudzovali a boli s nami. Sme si vedomí toho, že sme boli pod tlakom, ale ja tlak vnímam pozitívne a pre mňa to bola veľmi dobrá skúsenosť. Teraz odchádzam, ale Spartak ostane v mojom srdci a budem mu držať palce. Snažil som sa každý deň a v každom zápase urobiť maximum. Dúfam, že klub v budúcnosti dosiahne výborné výsledky a bude bojovať o trofeje. Toto mesto a fanúšikovia si to zaslúžia,” uviedol na internetovej stránke klubu odchádzajúci Ricardo Chéu. Na lavičku si usadol Marián Šarmír. Trnava v 25. kole cestuje do Michaloviec. V zápase ťažko hľadať favorita.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova