Pred 25. kolom

Magnetom 25. kola bude súboj Slovan – Sereď. Aj keď obidva tímy ešte na jar neprehrali, favorita treba hľadať v Bratislavčanoch. Majú kvalitnejší káder, v ktorom je viac reprezentantov. Jedným z nich Dávid Holman. V národnom výbere Maďarska nastúpil na päť stretnutí. Rodák z Budapešti sa vracia, trápili ho zdravotné problémy. Najlepšie sa cíti na pozícii ofenzívneho stredného záložníka. Keď hrával za Ferencvaros, zviditeľnil sa, v 27 ligových stretnutiach strelil tri góly, hosťoval v Lechu Poznaň. Ďalším jeho pôsobiskom bol Debrecín. Slovan si zabezpečil jeho služby 15. augusta 2017. Na 26 ligových gólov potreboval 93 vystúpení.

V stretnutí Ružomberok – Trnava ťažko hľadať favorita. Kristán Koštrna bojuje o miesto na pravej strane obrany. V tomto ročníku absolvoval osem ligových stretnutí. Vyrastal v Spartaku Trnava, štyri roky strávil v mládežníckej akadémii Wolverhamptonu. Výkonmi v Parndorfe si vyslúžil pozornosť zo zahraničia, angažoval ho Pirin Blagoevgrad. Nastúpil na 31 duelov. V Dunajskej Strede patril do základnej zostavy, na Žitnom ostrove strávil dve sezóny. V Diname Bukurešť sa do základnej zostavy zabudovať nedokázal. Prvého januára 2021 sa vrátil do Trnavy. Je trojnásobným juniorským reprezentantom Slovenska.

Pod Dubňom sa predstaví Dunajská Streda. Peter Černák, tréner Žiliny, má k dispozícii mladý káder, po Milošovi Volešákovi a Jakubovi Paurovi je tretím najstarším hráčom Lukáš Jánošík, 28-ročný krídelník. Začínal v žilinskom B-mužstve, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach, požičali si ho Rimavská Sobota a Liptovský Mikuláš, potom dostal šancu v A-mužstve, podieľal sa na majstrovskom titule v sezóne 2016/17. V 66 zápasoch sa 11-krát strelecky presadil. Legionárčil v Dyname České Budějovice.

V súboji tabuľkových susedov Michalovce vyzvú Zlaté Moravce. Oba doterajšie tohtosezónne súboje patrili Michalovciam. ViOn zozbieral po 24. kole o štyri body menej ako sobotňajší súper. O miesto v útoku MFK Zemplín bojuje Matúš Marcin, 27-ročný prešovský rodák. Vyrastal v Tatrane Prešov, v roku 2012 bol preradený k profesionálom, výkonmi v 34 zápasoch si vyslúžil prestup do Jihlavy, tam sa do základnej zostavy prepracovať nedokázal, do formy sa vracal, keď si ho požičala Banská Bystrica. Sokol Ľubotice, Železiarne Podbrezová a Elana Toruň boli jeho ďalšími zamestnávateľmi. Pravidelne dostával šancu v juniorských reprezentáciách Slovenska.

Príchod nových hráčov do FK Pohronie neznamenal želaný efekt, klub s domicilom v Žiari nad Hronom na jar ešte nebodoval, z piatich duelov prehral päť, čiernu sériu môže ukončiť v domácom súboji s Liptovským Mikulášom. Na slovenské ligové trávniky sa vracia Milovan Kapor. Tridsaťročný rodák s Toronta je schopný nastúpiť v strede obrany i na pozícii defenzívneho stredopoliara. Baltimore Academics a Baltimore Bohemians sú kluby, kde rozbiehal kariéru. Keď ho zamestnával Cádiz, šancu nedostal. Na Slovensku boli jeho pôsobiskami Dukla Banská Bystrica, Železiarne Podbrezová a ViOn Zlaté Moravce. Dobré služby odvádzal pre Gomel, Buxoro a Atletico Ottawa.

Trenčín si doma zmeria sily so Senicou. Záhoráci v tejto sezóne dokázali, že to na Trenčín vedia, vonku remizovali, doma vyhrali. Novou tvárou v Senici je 20-ročný krídelník Witan Sulaeman. Reprezentuje Indonéziu, v 15 medzištátnych zápasoch dosiahol štyri presné zásahy. Je hráčom Lechie Gdaňsk, v Senici hosťuje. Začínal v PSIM Yogyakarta, v Radniku Surdulica pokračoval v kariére. Strednú Afriku reprezentuje Cyriaque Mayounga. Dokáže zahrať na stopérovi i na ľavej strane obrany. V mládežníckej akadémii Lyonu strávil sedem rokov, v B-mužstve dostal šancu štyrikrát. Vo Wolverhamptone stačili jeho schopnosti tiež iba na rezervu. Jedenásteho februára 2022 posilnil Senicu. O miesto stopéra bojuje 21-ročný Mário Mihál. Jeho rodiskom je Borský Mikuláš, v Senici vychodil mládežnícku akadémiu, v lige zaznamenal päť vystúpení. Ďalšie futbalové kroky robil v Spartaku Trnava, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na možnosť hosťovania v FC Petržalka. V poslednom prestupovom období sa vrátil do Senice.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova