Pred 28. kolom

Slovan napriek prehre s Trnavou v 27. kole má blízko k majstrovskému titulu. Významne sa o to pričinil 25-ročný Rafael Ratao. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Sao Paulo FC, Ponte Preta je klub, kde sa stal profesionálom. Nastúpil na 13 ligových duelov, chodil po hosťovaniach. Do dobrej formy sa rozohral, keď pôsobil v kórejskom Chungju Hummel. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Atletico Tubarao, Luverdense a Novorizontino. V drese Luhansku si vyskúšal najvyššiu súťaž na Ukrajine. Druhého februára 2019 prišiel do Bratislavy na hosťovanie, to sa na prestup prepísalo 7. januára 2020, celkovo odohral 33 stretnutí, 19-krát skóroval. Vyniká v práci s loptou, je dobrý v hre jeden na jedného. Svoje miesto si zastane aj pri bránení. Slovan sa predstaví v Žiline.

Dunajská Streda cestuje do Zlatých Moraviec. Dobré služby pre DAC odvádza 23-ročný Martin Jedlička. V tejto ligovej sezóne ešte nepustil svojich konkurentov do brány. Jeho rodiskom je Příbram, s profesionálnym futbalom začínal v Mladej Boleslavi, debutoval 3. decembra 2017, bolo to jeho jediné vystúpenie v lige. Šestnásteho februára 2018 prikývol na ponuku hosťovania v Dunajskej Strede, uplatnil sa, 2. júla 2019 podpísal prestupové lístky. V juniorských národných výberoch Česka zozbieral 50 štartov.

V Michalovciach sa uskutočnila trénerská rošáda, odišiel Jozef Majoroš, vracia sa Anton Šoltís. Štyridsaťpäťročný košický rodák bol ofenzívny stredopoliar, v národnom výbere Slovenska zaznamenal tri vystúpenia. Vyrastal v Lokomotíve Košice, v metropole východného Slovenska zažil najlepšie hráčske časy, pôsobil aj v MFK Košice. Darilo sa mu v Prešove. V Slavii Praha sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal. V rokoch 2001 až 2006 obliekal dres Petržalky, na 19 presných zásahov potreboval 133 štartov. Hlavným trénerom sa prvýkrát stal v roku 2015 v MFK Liptovský Mikuláš. Zviditeľnil sa v Michalovciach, pôsobil tu tri roky. Nedávno skončil na lavičke FK Senica. V 28. kole hrajú Michalovce v Senici.

Nitra sa momentálne spolieha na hráčov z Nemecka. Dvadsaťosemročný Benjamin Kindsvater sa najlepšie cíti na ľavej strane zálohy. Vyrastal v SV Wacker Burghausen, do A-mužstva ho preradili v roku 2013, na 19 presných zásahov potreboval 94 štartov. V TSV Mníchov robil ďalšie futbalové kroky, strávil tam tri sezóny. Yanni Regäsel hráva na pravej strane obrany. V Herthe Berlín hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo, 1. februára 2016 sa dohodol s Eintrachtom Frankfurt, zaznamenal 10 ligových vystúpení. V MSV Duisburg sa do základnej zostavy prebojovať nedokázal. Je 11-násobným juniorským reprezentantom Slovenska. Sinan Kurt odohral v juniorských reprezentáciách Nemecka so šesťgólovou bilanciou 29 stretnutí. Je odchovancom Borussie Mӧnchengladbach, kariéru rozbiehal v B-mužstvách Bayernu Mníchov a Herthy Berlín. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli WSG Wattens a SV 19 Straelen. Ekin Celebi nastupuje na ľavej strane obrany. Narodil sa v Norimbergu, jeho predkovia pochádzajú z Turecka. V mládežníckej akadémii 1. FC Norimberg dostal futbalové základy, v rezerve odohral šesť stretnutí. Devätnásťročný Oliver Bias je použiteľný najmä na krídle. Vyrastal v RB Leipzig, pod Zobor prišiel z FSV Optik Rathenow. V juniorských národných výberoch Nemecka zozbieral deväť štartov. Ole Käuper dokáže najlepší výkon odovzdať v strede zálohy. V Brémach prešiel mládežníckou akadémiou, v B-mužstve absolvoval 60 zápasov, štyrikrát skóroval. Na hosťovaní v Carl Zeiss Jena získal cenné skúsenosti. Nitra hrá v 28. kole na pôde FK Pohronie.

Trnava privíta Trenčín. Spartaku prospieva príchod Michala Gašparíka. Výborne sa do mužstva zapracoval 25-ročný defenzívny stredopoliar Kyriakos Savvidis, trojnásobný juniorský reprezentant Grécka. Jeho rodiskom je Solún, vyrastal v PAOK, nastúpil na deväť ligových duelov, na hosťovaní v OFI Crete šancu nedostal, požičali si ho aj Michalovce. Počas pôsobenia v Panionios FC patril do úvodnej jedenástky, v lige dostal šancu 46-krát. Do Michaloviec sa vrátil 8. augusta 2019. V 22 dueloch Fortuna ligy sa mu skórovať nepodarilo.

Sereď v tejto ligovej sezóne ešte s Ružomberkom neprehrala, bodovať by chcela aj v sobotu, hrá sa na Liptove. Tréner Gergely Geri má k dispozícii dostatočne široký káder, jeho dôležitou súťasťou sú aj futbalisti z Česka. Stredopoliar Ondřej Machuča dostal päťkrát šancu v českej reprezentácii do 23 rokov. Profesionálom sa stal v Liberci, nastúpil na 12 stretnutí ligy, požičali si ho Zlaté Moravce, Znojmo a Jihlava. Dobré služby odvádzal pre Baník Sokolov. Dres Serede oblieka od 1. januára 2021. Nicolas Šumský sa narodil v Hradci Králové, futbalovú abecedu si osvojil v Argentíne, v River Plate a v Argentinos Juniors. Výkonmi v Bohemianse Praha si vypýtal prestup do Parmy, kde sa nepresadil, kariéru reštartoval v Dukle Banská Bystrica. V Hamiltone Academical nedal o sebe výraznejšie počuť. Darilo sa mu v MFK Frýdek-Místek. V Seredi patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova