Pred 31. kolom

V stretnutí Senica – Trenčín sú favoritom zverenci Juraja Ančica. Predvádzajú atraktívny ofenzívny futbal, už sedem ligových stretnutí neokúsili trpkosť prehry. Už to s nimi  nevyzeralo najlepšie, nesplnili cieľ,  ktorým bol  postup do lepšej polovice a vážne sa zranil najskúsenejší hráč Erik Jendrišek. Mužstvo to nepoložilo, naopak naštartovalo a výsledky sa dostavili. Hviezdou mužstva je Philip Azango, 24-ročný krídelník. GBS Academy je miesto, kde dostal futbalové základy. Nasarawa United a Plateau  United  ho zamestnávali v rodnej Nigérii. Keď prvýkrát obliekal trenčiansky dres, s trojgólovou  bilanciou odohral 26 stretnutí ligy. V Gente sa nepresadil, 1. júla 2021 sa vrátil  do AS  Trenčín.

V Zlatých  Moravciach sa uskutočnila trénerská rošáda, skončil Ľuboš Benkovský, prichádza Ján Kocian. Je rodákom zo Zlatých Moraviec, hrával v strede obrany, väčšinu  kariéry  prežil v Banskej  Bystrici, vyšlo mu legionárčenie v FC St. Pauli. Vo  vynikajúcej forme ho zastihol svetový šampionát 1990, reprezentoval 26-kát. V národnom  výbere Československa isté miesto v základnej zostave nemal, prednosťdostávali Josef Chovanec a František Straka. Trénerskú kariéru rozbiehal v reprezentácii Slovenska, ako asistent, potom viedol  Duklu  Banská Bystrica a VSS Košice. V Eintrachte Frankfurt a v Kolíne pomáhal hlavnému koučovi. Slovensko viedol  v  rokoch 2006 až 2008. V Číne ho zamestnávali Jiangsu Sainty a South China, v Poľsku Ruch Chorzow, Pogoň Štetín a Podbeskidzie. Dobré služby odvádzal pre Yemen.

Trnavský Spartak bude chcieť triumf v Slovnaft Cupe umocniť víťazstvom na pôde Žiliny. Pod Dubňom  už čakajú na fortunaligové víťazstvo deväť kôl. Iba v novembri prišiel do kabíny A-tímu ako nový asistent trénera Petra Černáka, prešlo päť mesiacov a Ivan Belák povedie futbalový klub MŠK Žilina minimálne do konca sezóny z pozície hlavného trénera. V poradí 75. tréner žilinskej futbalovej histórie sa tak stane od Stanislava Grigu, ktorý trénoval Šošonov ešte v ročníku 1995/1996, prvým kormidelníkom, ktorý hral za Šošonov a následne zasadol aj na lavičku. Žilinčania nedokázali nadviazať na úspešnú minulú sezónu, odišli Jakub Kiwior, Vahan Bichakhchyan, Ján Bernát a Dawid Kurminowski, mužstvo ich odchod neustálo.

V súboji už zachránených mužstiev Michalove privítajú Liptovský Mikuláš. Hoci  MFK Zemplín bol dlho horúcim ašpirantom  na zostup, nakoniec príslušnosť medzi fortunaligovou elitou ustál a to odišli Matúš Vojtko a Matej Trusa. Mužstvo zdobila  obrovská  bojovnosť. Aj keď Miroslav Nemec odviedol dobrú robotu, výsledky sa dostavili  najmä, keď  na trénerskú lavičku usadol Norbert Hrnčár. Zo šiestich zápasov  vybojoval štyri výhry.

Aj keď Sereď zastihla táto sezóna vo fantastickj forme, so Slovanom zverenci Juraja Jarábeka nebodovali. Ďalšiu príležitosť budú mať v sobotu v Trnave. Slovan s prehľadom potvrdil majstrovské ambície, siedmimi gólmi v 19 dueloch Fortuna ligy k tomu prispel Vladimír Weiss. Tridsaťdvaročný krídelník je  podľa  väčšiny odborníkov najlepší hráč najvyššej súťaže Slovenska. V reprezentácii dosiahol v 74 zápasoch sedemgólový  nástrel.

V súboji sľubujúcom futbal tej najvyššej kvality Dunajská Streda privíta Ružomberok. Tréner Peter Struhár dokázal, že hrať sá dá aj iba s futbalistami zo Slovenska. Jasnou  brankárskou jednotkou je 21-ročný Ivan Krajčírik, pilierom a organizátorom  obrany je 36-ročný Ján Maslo, výkonnostne  napredujú Alexander Mojžiš a Matej Madleňák. Góly strieľajú Martin Regáli, Martin Boďa a Matej Kochan.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova