Pred 31. kolom

Napriek tomu, že Slovan je lídrom súťaže a majstrovský titul môže potvrdiť v sobotu v Zlatých Moravciach, niektorí hráči zaostávajú za očakávaniami. V 14 zápasoch ligy sa iba raz zapísal do siete Ezekiel Henty. Útočník z Nigérie si ešte medzištátny futbal nevyskúšal, nereprezentoval ani v juniorských vekových kategóriách. Rodák z Lagosu začínal ako hráč AC Miláno na hosťovaniach v Spezii, v Perugii a v ND Gorica. Aj Ľubľana si ho najprv požičala, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky. Ruskú ligu si vyskúšal v Lokomotive Moskva, v Maďarsku obliekal dresy FC MOL Vidi a Puskás Akadémia. Káder úradujúceho slovenského majstra vystužil 24. januára 2020. Moha nevie nadviazať na výkony z minulej sezóny a vypadol zo základnej zostavy. Maročan je odchovancom klubu Heutor Tajar, v marci 2014 získal prvé európske angažmán, stal sa hráčom Olimpiku Doneck. V 77 vystúpeniach 12-krát skóroval, na hosťovaní v Tarragone sa zoznámil so španielskym futbalom. V Bratislave pôsobí od 25. januára 2018. Na lavičke belasých skončil Darko Milanič.

O priazeň trénera Michala Gašparíka bojuje 33-ročný Ľuboš Kamenár. V tomto ligovom ročníku nastúpil na tri stretnutia. Narodil sa v Trnave, s futbalom začínal v Spartaku. Preslávil sa v Petržalke. Do Bratislavy prišiel vo februári 2005, s Jurajom Čobejom vytvoril spoľahlivý brankársky tandem. Pričinil sa o dva majstrovské tituly, v ročníku 2007/08 dvíhal nad hlavu Slovenský pohár. V Nantes nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval často. V Spartaku Trnava a v ETO Gyӧr robil ďalšie futbalové kroky. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Slask Vroclav, Vasas Budapešť, Mladá Boleslav a Petržalka. Do Trnavy sa vrátil 29. januára 2020. Momentálne sú mu konkurenciou Dobrivoj Rusov a Dominik Takáč. Je dvojnásobným reprezentantom Slovenska. Trnava v 31. kole privíta Žilinu.

Dunajská Streda má s Trenčínom v tejto sezóne dobrú bilanciu, dvakrát vyhrala a raz remizovala. Alternatívou do stredu obrany v DAC je 22-ročný Danylo Beskorovainyi. Zakladá si na dôraze v osobných súbojoch, samozrejmosťou je u neho stopercentné nasadenie. Je odchovancom FC Volyn Lutsk, v roku 2017 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, nastúpil na 12 ligových duelov. V kariére pokračoval v FK Atlantas. Prvé skúsenosti vo Fortuna lige získal v Michalovciach. Pomohol k prvenstvu Ukrajiny na MS 2019 dvadsaťročných.

Dobré služby v Senici odvádza 25-ročný rodák z Nových Zámkov Martin Košťál. Do Trnavy prišiel ešte ako dorastenec z Nitry, hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo. V najvyššej súťaži Slovenska zaznamenal 18 vystúpení. Desiateho júla 2018 posilnil Wislu Krakov. S dvojgólovou bilanciou odohral 23 ligových stretnutí. V rámci Poľska menil klubovú adresu 21. januára 2019, angažovala ho Jagiellonia Bialystok. V 29 stretnutiach sa nedokázal zapísať do listiny strelcov. V Senici je na hosťovaní. Dvakrát reprezentoval Slovensko vo vekovej kategórii do 21 rokov. Tréner Karol Praženica má k dispozícii široký káder, jeho dôležitou súťasťou je 25-ročný útočník Oskar Fotr. V juniorských národných výberoch Česka potreboval na sedem presných zásahov 16 štartov. Narodil sa v Prahe, vyrastal v Slavii, v A-mužstve šancu nedostal, hrával za rezervu. Po hosťovaní vo Varnsdorfe sa dohodol s Vlašimom. V 68 stretnutiach nastrieľal 16 gólov. V Senici hosťuje. Senica si doma zmeria sily s Pohroním.

Nitra uzatvára ligový pelotón, na predposledné Michalovce stráca štyri body. Ak v 31. kole prehrá v Ružomberku, definitívne obsadí posledné miesto. V troch doterajších zápasoch tejto sezóny sa zrodila jedna výhra Nitry, jedna remíza, raz uspel Ružomberok. K najčastejšie nasadzovaným hráčom v tábore FC Nitra patrí Kristián Kolčák. Tridsaťjedenročný rodák z Bratislavy sa najlepšie cíti v strede obrany, použiteľný aj na pozícii defenzívneho stredopoliara. Je odchovancom ŠK Slovan Bratislava, najvyššiu súťaž Slovenska okúsil prvýkrát ešte ako 17-ročný. V belasom drese odohral s päťgólovou bilanciou 99 stretnutí, trikrát vyhral ligu, trikrát pohár, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Dubnici nad Váhom. Ďalším jeho zamestnávateľom bolo Podbeskidzie Bielsko-Biala. Po návrate na Slovensko pôsobil v Ružomberku. Legionárčil v kluboch Gyirmót, Aktobe a Szombathelyi Haladás. Naposledy hrával za Petržalku. V národnom výbere Slovenska dvadsaťjedenročných zaznamenal 13 vystúpení.

V stretnutí Michalovce – Sereď ťažko hľadať favorita. K najlepším hráčom Fortuna ligy nesporne patrí Ľubomír Michalík. V Seredi zúročuje skúsenosti získané v medzištátnych zápasoch, je osemnásobným slovenským reprezentantom. V predbežnej 29-člennej nominácie Vladimíra Weissa na MS 2010 figuroval, do záverečnej sa nedostal. Výkonmi v FC Senec si vypýtal prestup do Boltonu, kde absolvoval 11 duelov, keď hrával za Leeds, nastúpil na 55 stretnutí. Carlisle United a Portsmouth boli jeho ďalšími pôsobiskami v Anglicku, potom obliekal dres FC Kairat, v ročníku 2014 vyhral národný pohár, trénoval ho tu Vladimír Weiss. V Dunajskej Strede potvrdil svoje kvality.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova