Pred 4. kolom

Milan Nemec rozhodol rezignovať na pozíciu hlavného trénera FK Pohronie z osobných a zdravotných dôvodov. Mužstvo povedie Rastislav Urgela, ktorému bude pomáhať Radoslav Vanko. V minulom kole Pohronie vybojovalo na pôde MFK Ružomberok prvé body v slovenskej najvyššej súťaži, nadviazať na tento úspech sa bude snažiť v domácom súboji s Trnavou. Pikantnú príchuť bude mať duel pre Martina Vantrobu. Dvadsaťjedenročný 196 cm vysoký brankár je rodákom z Trnavy, odchovanom FC Spartak. Debutoval 28. júla 2017, odchytal 18 duelov, pričinil sa o ligové prvenstvo zo sezóny 2017/18. V januári 2018 vystužil káder pražskej Slavie. Do zostavy sa zapracovať nedokázal, bol požičaný do Trnavy a do Podbrezovej, v tejto sezóne bude hosťovať v FK Pohronie.

Nitra čaká na prvý bodový zisk, prehrala v Ružomberku, doma so Zlatými Moravcami i v Trnave. Na hre mužstva cítiť najmä nedávne odchody Tomáša Kóňu, Andreja Fábryho a Tomáša Vestenického, chýba i Lukáš Hroššo. Ostal Pavol Farkaš. Zo zranenia sa zotavuje Miloš Šimončič. Pod Zoborom sa v sobotu predstaví Sereď. V zápase ťažko hľadať favorita. Nitrania sa budú snažiť dosiahnuť prvý tohtosezónny ligový gól, proti bude Dejan Iliev. Dvadsaťštyriročný brankár je hráčom Arsenalu Londýn, v Seredi bude hosťovať. Na konte má desať štartov v juniorských výberoch Severného Macedónska.

Žilina posilnila obranu. „O Kubovi Kiwiorovi sme mali informácie už dávnejšie. Už počas jeho pôsobenia v Anderlechte sme na neho dostali tipy, že môže byť do budúcna zaujímavým hráčom. Prestupom do Podbrezovej sme ho sledovali ešte podrobnejšie. Ide o mladého ľavonohého stopéra, ktorý vie byť v osobných súbojoch agresívny. Takýto typ hráča, ktorý by zároveň vedel zdynamizovať našu rozohrávku, sme hľadali do budúcnosti,“ informoval športový manažer Karol Belaník. Po tom, čo trénerské duo David Holoubek, Jiří Jarošík požiadalo vedenie MFK Ružomberok o predčasné uvoľnenie z funkcií a vedenie klubu súhlasilo s ukončením ich pôsobenia v klube ku koncu mája 2019, prebral mužstvo Ján Haspra. Pomáha mu Marek Sapara. Inak, vzájomné zápasy Ružomberka a Žiliny sú ozdobou slovenskej najvyššej súťaže, diváci sa majú na čo tešiť aj v sobotňajšom zápase 4. kola.

Na predsezónnej tlačovej konferencii nevyriekli zástupcovia Zlatých Moraviec žiadne veľkohubé vyhlásenia. Práve naopak, do novej sezóny vstupujú s pokorou. „Vážime si, že sme mohli zostať v lige. Celá jarná časť, ale najmä jej záver, sa niesli vo veľmi dobrom duchu. Ku koncu sa zobudil celý región a bolo to naozaj príjemné. Nielen nám, no i ľuďom v okolí záležalo na tom, aby sme pokračovali v najvyššej súťaži. Nebolo to jednoduché. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa o to zapríčinili. V sezóne 2019/2020 by bolo ideálne, keby sa nám podarí prebojovať do prvej šestky. Nechcem mať ale veľkohubé vyhlásenia. Pobijeme sa o ňu. Ak to nevyjde, samozrejme, budeme sa chcieť zachrániť. V neposlednom rade hrať dobrý futbal, ktorým prilákame fanúšikov na tribúny,“ uviedol predseda predstavenstva Martin Ondrejka. Z prvých troch zápasov vybojoval ViOn šesť bodov, doma nestačil na Dunajskú Stredu, uspel v Nitre a s Michalovcami. V štvrtom kole cestuje na Tehelné pole.

Stále bez bodu a streleného gólu sú futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Úspechom zverencov Antona Šoltisa by bolo aj zotrvanie v súťaži. Z pozície kapitána ich k tomu bude chcieť priviesť Igor Žofčák. Tridsaťšesťročný stredopoliar je rodákom z Michaloviec, kariéru rozbiehal v MFK Ružomberok. V 167 zápasoch slovenskej najvyššej súťaže sa 15-krát strelecky presadil, v sezóne 2005/06 sa pričinil o pohárové i ligové prvenstvo. Uplatnil sa aj v Sparte Praha, pravidelne sa objavoval v zostave najúspešnejšieho českého klubu po návrate z hosťovania v Jablonci. V sezóne 2009/10 vyhral Gambrinus ligu. Ďalšie tri majstrovské tituly oslavoval so Slovanom Bratislava. V 94 ligových dueloch sa 12-krát strelecky presadil. Pôsobil aj v Maďarsku, hrával za Nyíregyháza Spartacus. V Michalovciach má bilanciu 72 zápasov a 14 gólov. V roku 2004 zažil premiéru v slovenskej reprezentácii, na konte má 14 medzištátnych zápasov. Na Zemplíne sa v sobotu predstaví Senica.

V Žiline Trenčín privíta Dunajskú Stredu. Ľubomíra Šatku, člena širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie by mal v DAC nahradiť Dominik Kružliak. „Čo sa týka zázemia, podmienok, prostredia a ďalších vecí, tak Dunajská Streda podľa mňa patrí medzi špičku slovenskej ligy. Rovnako majú aj veľkú základňu fanúšikov, je tu výborný tréner či dobrí hráči. Vnímam to tak, že pre mňa to bude dobrý posun vpred,” vysvetlil svoj odchod z MFK Ružomberok. Kapitán mužstva Zsolt Kalmár je v životnej forme. Dvadsaťštyriročný stredopoliar je odchovancom Gyȍru, profesionálom sa stal v ročníku 2012/13, v 23 ligových dueloch trikrát skóroval. Hrával aj za Lipsko, FSV Frankfurt a Brӧndby. Bol súčasťou mužstva na MS 2015 dvadsaťročných. Najcennejší dres prvýkrát obliekol 22. mája 2014 v súboji s Dánskom, Maďarsko reprezentoval 13-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova