Pred 4. kolom

Na Tehelnom poli sa predstavia Michalovce, favoritom sú belasí. Pikantnú príchuť bude mať duel pre Vernona. Prvým jeho pôsobiskom na Slovensku bol MFK Zemplín, veľkou mierou sa podieľal na triumfe v druhej lige 2014/15. Nastúpil na 94 stretnutí, nastrieľal 14 gólov. Začínal v Clube Esportiu Constancia. Na hosťovaní v Slovane Bratislava sa uplatnil, potom podpísal prestupové lístky, celkovo v 58 dueloch Fortuna ligy dosiahol sedem presných zásahov. Cenné skúsenosti získal, keď si ho požičal Lech Poznaň. Narodil sa v Argentíne, v máji 2021 mu udelili občianstvo Slovenska. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany, použiteľný je aj na poste stopéra.

Zlaté Moravce nevstúpili do súťaže najlepšie, dvakrát prehrali a raz remizovali. V štvrtom kole cestujú do Trnavy. Zdá sa, že bude ťažké nahradiť odchody Filipa Balaja a Davida Hrnčára. Pokúsi sa o to 25-ročný útočník Kubilay Yilmaz, Rakúšan s tureckými koreňmi. Ako dorastenec hrával za Rapid Viedeň, profesionálom sa stal v Znojme. V januári 2017 si jeho služby zabezpečil trnavský Spartak, do tímu vhodne zapadol, na 15 gólov potreboval 54 duelov Fortuna ligy. Pomohol k majstrovskému titulu v sezóne 2017/18, v ďalšom ročníku dvíhal nad hlavu Slovenský pohár. Yeni Malatyaspor, Boluspor, Menemenspor a Korona Kielce boli jeho ďalšími pôsobiskami. Spartak Trnava dokonale pozná aj 34-ročný stredopoliar Anton Sloboda, pôsobil tu v rokoch 2016 až 2019, v 58 ligových stretnutiach sa päťkrát strelecky presadil. Vybojoval Fortuna ligu 2017/18 a Slovenský pohár 2018/19. Jeho rodiskom je Považská Bystrica, v mládežníckej akadémii MFK Ružomberok strávil šesť rokov, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2008, absolvoval 49 vystúpení v najvyššej súťaži Slovenska. Viktoria Žižkov a Podbeskidzie Bielsko-Biala sú kluby, kde legionárčil.

V Poprade Liptovský Mikuláš privíta Žilinu. História MFK Tatran siaha do roku 1934, prezidentom je Milan Mikušiak, tréner Milan Petruš má za sebou úspešnú kariéru profesionálneho hráča, najlepšie roky strávil v Tatrane Prešov, hrával aj za Slovan Bratislava. Viedol aj Poprad. V dobrej forme je Dragan Andrič, 31-ročný srbský útočník. V FK Jedinsko Paracin mu vystavili prvú registračku, Bardejov ho získal z TJ Rozvoj Pušovce. Potom ho zamestnával SC-ESV Parndorf. Počas prvého pôsobenia v MFK Tatran potreboval na 20 gólov 50 štartov. Darilo sa mu v Poprade, na Liptov sa vrátil 7. februára 2021.

Do AS Trenčín sa vracia 25-ročný Kingsley Madu. Bol súčasťou mužstva, ktoré vybojovalo bronz na olympiáde 2016, v A-mužstve Nigérie sa predstavil trikrát, naposledy reprezentoval v roku 2016. Do AS Trenčín prišiel prvýkrát z El-Kanemi Warriors, na ľavej strane obrany sa udomácnil v základnej zostave, dvakrát vyhral ligu, dvakrát pohár. Tridsiateho augusta 2016 sa dohodol s Waregemom. Najvyššiu súťaž Belgicka okúsil 15-krát, vyhral Belgický pohár 2016/17, hosťoval v KSV Roeselare. V Odense sa nepresadil. Je už štvrtým futbalistom z Nigérie v AS Trenčín, v kádri figurujú aj Abdul Zubairu, Philip Azango a Reuben Yem. Trenčania v štvrtom ligovom kole privítajú Ružomberok.

V stretnutí FK Pohronie – Sereď bude mať motiváciu navyše tréner domácich 44-ročný Gergely Geri, jeho predchádzajúcim pôsobiskom bol práve tábor súpera. Ako obranca dosiahol pomerne úspešnú kariéru. Začínal v Slavoji Trebišov, strávil tam prvých päť rokov, požičali si ho Rimavská Sobota a Humenné, neskôr do Humenného prestúpil. V Maďarsku ho zamestnával Spartacus Nyíregyháza. V rokoch 2005 až 2015 obliekal dres Rimavskej Soboty, tu aj začal s robotou trénera. V Lokomotíve Zvolen bol asistentom. Dva roky strávil v Podbrezovej, viedol A-mužstvo, rezervu i juniorov, pomáhal hlavnému trénerovi. Darilo sa mu v Nitre, kormidloval aj Diósgyӧr.

V FK Senica sa v lete toho veľa zmenilo. Na lavičku usadol Pavol Šustr, ktorý v rokoch 2018 až 2019 trénoval Zbrojovku Brno. Prebudoval sa káder, najvýraznejšou posilou by mal byť stopér Petr Pavlík, ktorý herne prerástol rozmery Fortuna ligy. Prišiel aj Kris Twardek, 24-ročný krídelník. Rodák z Toronta debutoval 29. septembra 2017 v národnom výbere Kanady. Vychoval ho Millwall, v druhej anglickej lige dostal šancu dvakrát, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach. Keď hrával za Sligo Rovers, bol stabilnou súčasťou základnej zostavy. V novembri 2019 menil v rámci Írska klubovú adresu, dohodol sa s Bohemians. Vyskúšal si poľskú ligu, pôsobil v Jagiellonii Bialystok. Senica hostí Dunajskú Stredu.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova