AC Miláno

Tridsaťročný Luca Antonelli patrí síce k odchovancom klubu, no pri svojich začiatkoch sa v A-mužstve nepresadil. Prvú šancu pravidelne hrávať dostal na hosťovaní v Bari. V júni 2008 ho Miláno predalo za 750000 eur do Parmy. Tam sa prebojoval do reprezentácie, momentálne má na konte 13 medzištátnych zápasov. Vo februári 2015 sa do AC Miláno vrátil, po štyroch vydarených sezónach v FC Janov.

Keď vo veku 16 rokov a 242 dní debutoval v talianskej najvyššej súťaži, prepisoval historické štatistiky, stal sa druhým najmladším brankárom. Je držiteľom rekordu v talianskej reprezentácii do 21 rokov, najmladším hráčom v jej drese sa stal ako 17-ročný v marci 2016. V osemnástich rokoch už má Gianluigi Donnarumma na konte štyri štarty v prvom mužstve Talianska. Mimochodom, jeho konkurenciou v klube na brankárskom poste je jeho 27-ročný brat Antonio Donnarumma.

Dvadsaťjedenročný Andre Silva by mohol priniesť do ofenzívy dynamiku. V tomto prestupovom období ho milánsky veľkoklub získal za 38 miliónov eur. Peknou bilanciou sa môže pochváliť v portugalskej reprezentácii, kde na osem gólov potreboval iba 13 vystúpení. Prichádza z Porta, kde v 41 ligových dueloch dosiahol 17-krát skóroval, v pohárovej Európe strelil v desiatich stretnutiach päť gólov.

Gustavo Gomez je neprekonateľný v defenzívnych súbojoch. Počas prvých futbalových krokov v Clube Libertad dostal nálepku jedného z najväčších talentov paraguajského futbalu. Lanús ho predal súčasnému zamestnávateľovi 5. augusta 2016 za 8,5 milióna eur. Je prvým paraguajským futbalistom v AC Miláno. Reprezentoval 21-krát.

Cristian Zapata sa v dobrom svetle predstavil na Copa America 2011 a najmä na MS 2014. Odchovanec Deportiva Cali získal prvé európske angažmán v Udinese Calcio, nastúpil tam na 168 duelov talianskej najvyššej súťaže. Dôrazný a pracovitý stredný obranca má skúsenosti aj zo Španielska, za Villarreal odohral 28 ligových zápasov. So súčasným zamestnávateľom sa 48-násobný reprezentant Kolumbie dohodol v auguste 2012.

Alessio Romagnoli začínal v AS Rím, do A-mužstva ho povolal Zdeněk Zeman. Solídnu hernú minutáž dostával za čias Rudiho Garciu v druhej polovici sezóny 2013/14. Do dobrej formy sa rozohral na hosťovaní v Sampdorii Janov, kde nastúpil na 30 ligových duelov. Dvadsaťdvaročný stopér stál súčasného zamestnávateľa 25 miliónov eur. Prvý zápas za červeno-čiernych odohral 18. augusta 2015. Momentálne figuruje v širšom kádri talianskeho národného výberu, reprezentoval päťkrát.

V tomto prestupovom termíne rozšíril obranné rady Andrea Conte. Prvé futbalové kroky robil v Atalante Bergamo. Na hosťovaní v Perugii v ročníku 2013/14 odohral 14 zápasov, pričinil sa o postup do druhej najvyššej talianskej súťaže, ďalšie cenné skúsenosti nadobudol vo Virtuse Lanciano, kde sa bol rozohrať v ročníku 2015/16. V minulej sezóne dosiahol ako obranca osem presných zásahov. Štartoval na tohtoročnom európskom šampionáte dvadsaťjedenročných.

Stopér Gabriel Paletta sa blysol v drese argentínskej dvadsiatky na víťaznom svetovom šampionáte 2005, po ňom prestúpil z Banfieldu do Liverpoolu, kde sa však nepresadil. Dobré služby odvádzal pre Bocu Juniors a pre Parmu. V roku 2014 akceptoval pozvánku do talianskej reprezentácie, odohral za ňu tri zápasy, zúčastnil sa na MS 2014. AC Miláno posilnil 2. februára 2015, ročník 2015/16 strávil na hosťovaní v Atalante Bergamo.

K 17. narodeninám dostal ako darček profesionálny kontrakt s FC Liverpool. Za tradičný anglický klub hrával Suso iba v sezóne 2012/13, v ktorej absolvoval 20 majstrovských zápasov. Svoje herné ako skvelá práca s loptou, prehľad v hre či schopnosť obísť protihráča naplno rozvinul na hosťovaní v Almerii. K jeho silným futbalovým stránkam patrí aj zahrávanie štandardných situácií a streľba zo strednej vzdialenosti. Španielsko ešte nereprezentoval.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova