AEL Limassol

Slobodan Medojevič sa najlepšie cíti na pozícii defenzívneho stredopoliara, dokáže zahrať aj v strede obrany. V FK Vojvodina prešiel mládežníckou akadémiou, 2. mája 2007 debutoval v profesionálnom zápase, v 70 ligových stretnutiach sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. V základnej zostave sa usadil v ročníku 2009/10. Dvakrát si vyskúšal atmosféru Európskej ligy. Wolfsburg ho angažoval 2. januára 2012, v 28 dueloch najvyššej súťaže Nemecka sa mu skórovať nepodarilo. V Eintrachte Frankfurt sa mu najprv darilo, potom sa ocitol na vedľajšej koľaji. V januári 2019 prestúpil do Darmstadtu. Osemnásťkrát sa predstavil v srbskej dvadsaťjednotke.

Stopér Kire Ristevski debutoval v reprezentácii Severného Macedónska 5. marca 2014, na konte má 44 medzištátnych zápasov. Kariéru rozbiehal v FK Pelister, v KF Elbasani a v Bylisi Ballsch. Vyskúšal si aj Bulharsko, hrával za Slaviu Sofia, potom pôsobil v KF Tirana, v Rabotnički Skopje, v rokoch 2016 až 2018 bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy v FC Vasas Budapešť, potom ho zamestnával Ujpest.

Útočník Stefan Ščepovič sa zviditeľnil v Sportingu Gijón, kde na 23 presných zásahov potreboval 39 vystúpení. Druhého septembra 2014 ho Celtic Glasgow kúpil za 2,3 milióna libier. Pri ligovom prvenstve v ročníku 2014/15 dosiahol v osemnástich dueloch štyri góly. Potom pôsobil v Getafe a opäť v Sportingu Gijón, MOL Vidi FC posilnil 31. januára 2018. Jagiellonia Biallystok, Machida Zelvia a Malaga boli jeho ďalšími zamestnávateľmi. Výkonmi v drese národného výberu do 21 rokov, kde v dvanástich zápasoch dosiahol sedem gólov, si vypýtal pozvánku do srbského A-mužstva. Reprezentoval osemkrát, naposledy v roku 2014. Marko Ščepovič je jeho brat.

Sito Riera je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. V rezerve Barcelony potreboval na 16 presných zásahov 64 gólov, ďalšie futbalové kroky robil v RCD Espanyol B. V Grécku hrával za Panthrakikos a Panionios. V drese Odesy si vyskúšal najvyššiu súťaž Ukrajiny. V Kazachstane ho zamestnával Kairat, dvakrát dvíhal nad hlavu národný pohár, absolvoval 41 ligových štartov. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Slask Vroclav a Enosis Neon Paralimni. AEL Limassol posilnil 23. júla 2020. Albert Riera, bývalý hráč FC Liverpool, je jeho brat.

Stredný obranca Andre Teixeira vychodil mládežnícku akadémiu v FC Porto, v Belenenses sa stal profesionálom. Nastúpil na štyri ligové stretnutia, požičali si ho Leixoes, Trofense a Mafra. Potom do Leixoes SC prestúpil a absolvoval 42 stretnutí. V lete 2017 sa dohodol s AEL Limassol. Prispel k vybojovaniu národného pohára 2018/19, zaznamenal 89 ligových duelov. V juniorských reprezentáciách Portugalska zozbieral 32 štartov.

Tridsaťpäťročný Vozinha je prvou voľbou medzi tri žrde. Na konte má 24 medzištátnych zápasov, reprezentuje Kapverdy. V FC Butuque mu vystavili prvú registračku, v kariére pokračoval v CS Mindelense a v Progresso do Sambizanga. Dobré služby odvádzal pre Zimbru Kišiňov, zaznamenal 26 štartov, zviditeľnil sa v Gil Vicente. Súčasťou AEL Limassol je od 12. júna 2017.

Gevorg Ghazaryan dokáže obsadiť hociktoré miesto v ofenzíve. Začínal v Pjuniku Jerevan, v 117 zápasoch dosiahol 43 gólov, päťkrát oslavoval majstrovský titul. V júni 2011 prestúpil do Metalurgu Doneck, hrával v základnej zostave. V Olympiakose Pireus a v Kerkyre sa neuplatnil. Kariéru reštartoval v Maritime Funchal, do AEL Limassol prišiel z Chaves. V reprezentácii Arménska debutoval 22. augusta 2007, v 73 zápasoch sa 14-krát zapísal do listiny strelcov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova