Anderlecht Brusel

Andy Najar považoval účasť na olympiáde 2012 za veľkú poctu. Ešte predtým zažil premiéru v seniorskej reprezentácii, najcennejší dres prvýkrát obliekol 3. septembra 2011. Prvý zo štyroch presných zásahov v reprezentácii dosiahol 21. júla 2013 na šampionáte Gold Cup v súboji s Kostarikou. Za Honduras odohral 35 zápasov. Vyrastal vo Washingtone, kde aj v D. C. United získal štatút profesionála. Súčasného zamestnávateľa vyšiel jeho príchod na tri milióny dolárov. Použiteľný je na pravej strane obrany a na pravej strane záložnej formácie.

Antonio Milič je produktom mládežníckej akadémie Hajduku Split. V profesionálnom futbale viedol jeho prvé kroky Krasimir Balakov. Debutoval ešte pred dovŕšením plnoletosti, v základnej zostave sa udomácnil v ročníku 2012/13, keď mužstvo trénoval Mišo Krstičevič. Zohral významnú úlohu pri víťazstve na pôde Interu Miláno v Európskej lige 2012/13. Prvou trofejou, ktorú získal, bol Chorvátsky pohár 2012/13. Po nástupe Igora Tudora na trénerskú lavičku sa ocitol na vedľajšej koľaji, čo sa rozhodol riešiť prestupom do Oostende. Odohral tu skvelé tri sezóny, po ktorých zamieril na súčasné pôsobisko. Nedávno absolvoval prvý štart v chorvátskom národnom tíme.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar Ryota Morioka má na konte päť vystúpení v japonskom národnom tíme. Je odchovancom Visselu Kobe, na 17 presných zásahov potreboval 131 ligových vystúpení. V januári 2016 posilnil Slask Vroclav. V poľskej najvyššej súťaži absolvoval s 15-gólovou bilanciou 51 stretnutí. V júli 2017 sa stal najdrahším hráčom, ktorý prišiel do klubu Waasland-Beveren.

V prvej línii neostal oproti minulej sezóne kameň na kameni. Odišli Lukasz Teodorczyk a Henry Onyekuru, náhradou by mal byť Ivan Santini. Prišiel za tri milióny z SM Caen. V prvých šiestich ligových vystúpeniach sa sedemkrát strelecky presadil. Anderlecht nie je jeho prvým belgickým zamestnávateľom, v Kortrijku potreboval na 30 gólov 69 štartov, v Standarde Liége strelil v 28 zápasoch 12 gólov. Dvadsaťdeväťročný rodák zo Zadaru štyrikrát reprezentoval Chorvátsko.

Landry Dimata v najúspešnejšom belgickom klube hosťuje z Wolfsburgu. Uviedol sa fantasticky, v prvých šiestich zápasoch sa päťkrát strelecky presadil. Futbalovej abecede sa priučil v juniorských tímoch Standardu Liége. Jeho prvým zamestnávateľom bolo Oostende, v 29 dueloch belgickej lige sa prezentoval 12-gólovým nástrelom. Wolfsburg pred sezónou 2017/18 vyšiel jeho príchod na desať miliónov. V belgickej reprezentácii do 21 rokov má bilanciu 10 stretnutí a päť presných zásahov.

Obranca Ivan Obradovič vyrastal v mládežníckej akadémii FK Partizan Belehrad, v A-mužstve debutoval pod trénerským vedením Miroslava Djukiča, 22. apríla 2007. Po hosťovaní v Teleoptiku sa v ďalších dvoch sezónach sa udomácnil v základnej zostave a pričinil sa o dominanciu svojho zamestnávateľa v lige i v národnom pohári v ročníkoch 2007/08 a 2008/09. V Zaragoze strávil štyri sezóny, absolvoval 47 vystúpení v lige, často jeho štarty limitovalo zranené koleno. Herne sa v Belgicku našiel, po dobrých službách v Mechelene prestúpil pred ročníkom 2015/16 do Anderlechtu. V sezóne 2016/17 prispel k majstrovským oslavám. V reprezentácii sa na ihrisku objavil 27-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova