Anderlecht

Keď sa v Seville v ročníku 2007/08 udomácnil v základnej zostave, ocitol sa na vrchole želaných posíl v Tottenhame, v Reale Madrid v ňom videli možnú náhradu po odchode Robinha, dostal šancu reprezentovať Španielsko. V ročníku 2009/10 dostával menej príležitostí, na jeho mieste hrával viac Diego Perotti, v ďalšej sezóne absolvoval 27 ligových duelov, z toho 17-krát figuroval v úvodnej jedenástke. V letnom prestupovom termíne roku 2011 prestúpil Diego Capel do Sportingu Lisabon, kde zostal štyri sezóny. Do Anderlechtu prišiel z FC Janov.

Bram Nuytinck síce do roku 2013 zozbieral 23 štartov v holandskej dvadsaťjednotke, no následné účinkovanie v seniorskej reprezentácii to neznamenalo. Do veľkého futbalu ho vytiahol na jar 2009 Mario Been, vtedajší kouč Nijmegenu, ligový debut však zažil až po nástupe Wiljana Vloeta. Vysoký stopér posilnil súčasného zamestnávateľa 31. augusta 2012. V súčasnej ligovej edícii zaznamenal 25 vystúpení.

Získať ho na hosťovanie z Dynama Kyjev bolo skvelým ťahom manažérskeho vedenia. Poliak Lukasz Teodorczyk strieľa góly ako na bežiacom páse. V lige sa v 26 zápasoch strelecky presadil 18-krát. Päťročný kontrakt na Ukrajine podpisoval 27. augusta 2014 po pôsobeniach v Polonii Varšava a v Lechu Poznaň. Na medzinárodnej scéne má bilanciu 11 stretnutí a štyri góly.

Tridsaťšesťročný ľavý obranca Olivier Deschacht debutoval v najúspešnejšom belgickom klube v roku 2001 za trénerských čias Aimeho Anthuenisa. Po odchode Barta Goora prebral v roku 2008 kapitánske povinnosti. S Anderlechtom vybojoval sedem majstrovských titulov. V rokoch 2003 až 2014 odohral 20 zápasov za Belgicko.

Ivan Obradovič patrí k odchovancom Partizanu Belehrad, kde aj v júni 2007 podpísal prvý profesionálny kontrakt. Po absolvovaní premiéry v reprezentácii sa mu otvorili dvere do zahraničia. Vybral si Zaragozu, jeho cenu na futbalovom trhu zvýšila aj účasť na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike. V roku 2013 dostal výpoveď, odvtedy hráva v Belgicku. Pred príchodom do tímu 33-násobného belgického majstra nosil dres Mechelenu.

Odchovanec FC Brašov Alexandru Chipciu posilnil Steauu Bukurešť 21. decembra 2011. Trikrát bol súčasťou tímu, ktorý vybojoval majstrovský titul, no najväčší úspech pravdepodobne dosiahol postupom do skupinovej fázy Európskej 2012/13, kde si Rumuni úspešne zmerali sily so Stuttgartom, FK Mӧlde a FC Kodaň. Ofenzívny univerzál odohral za najslávnejší a najúspešnejší rumunský klub 116 zápasov v lige, dosiahol v nich 24 presných zásahov. Anderlecht si v júli 2016 zabezpečil služby rumunského reprezentanta, účastníka ME 2016,  za tri milióny eur.

Dvadsaťtriročný Nicolae Stanciu je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. V zlom naňho spomínajú fanúšikovia pražskej Sparty, v odvete tretieho predkola Ligy majstrov dvakrát skóroval a tak do ďalších bojov postupovala Steaua. Pred príchodom do Bukurešti odohral 47 ligových zápasov za FC Vaslui. V letnom prestupovom termíne roku 2016 si z množstva ponúk vybral Anderlecht. Dobrú streleckú bilanciu má v rumunskej reprezentácii, kde na päť presných zásahov potreboval iba 11 vystúpení.

Veľkou oporou tímu je Sofiane Hanni, alžírsky reprezentant, kapitán tímu, najlepší futbalista belgickej ligy za sezónu 2015/16. Dvadsaťšesťročný stredopoliar vyrastal v FC Nantes, prvé skúsenosti v profesionálnom futbale získaval v druhej najvyššej súťaži v Turecku, najskôr v  Kayseri Erciyesspor, neskôr v Ankaraspore. Prvou jeho zastávkou v Belgicku bol Mechelen, kde v 74 zápasoch strelil 27 gólov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova