Antverpy

Jelle van Damme dokáže obsadiť prakticky hociktorú pozíciu v defenzíve. Jeho prvým zamestnávateľom bol Germinal Beerschot, na skúške v Ajaxe Amsterdam uspel. Nastúpil na 18 duelov holandskej najvyššej súťaže, po príchode Maxwella vypadol zo zostavy a prestúpil do Southamptonu. Nedokázal sa zapracovať do úvodnej jedenástky, po hosťovaní v Brémach sa vrátil do Belgicka, angažoval do Anderlecht Brusel. V ročníkoch 2006/07 a 2009/10 sa pričinil o ligové prvenstvo, v sezóne 2007/08 dvíhal nad hlavu Belgický pohár, v 112 ligových stretnutiach dosiahol 17 presných zásahov, získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe. Vo Wolverhamptone sa nepresadil, naopak, darilo sa mu v Standarde Liége. Vyskúšal si aj Major League Soccer, pôsobil v Los Angeles Galaxy. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od začiatku sezóny 2017/18. Je 31-násobným reprezentantom Belgicka.

Faris Haroun je držiteľom kapitánskej pásky. Bol súčasťou mužstva na olympiáde 2008, Belgicko reprezentoval šesťkrát, naposledy v roku 2009. Tridsaťtriročný rodák z Bruselu hráva na pozícii defenzívneho stredopoliara. Kariéru rozbiehal v Genku, v 104 zápasoch nastrieľal 16 gólov. Dobré služby odvádzal pre Germinal Beerschot. Osemnásteho augusta 2011 prestúpil do FC Middlesbrough, mužstvo vtedy viedol Tony Mowbray. Odohral 50 súbojov druhej najvyššej anglickej súťaže, šesťkrát sa strelecky presadil. Krátky čas hrával za FC Blackpool, 12. novembra 2014 sa dohodol s Cercle Bruggy, 26. decembra 2016 posilnil Antverpy.

Sinan Bolat je prvou voľbou medzi tri žrde. Je odchovancom Genku, profesionálom sa stal ako 17-ročný, nastúpil na päť duelov ligy. V januári 2009 prestúpil za 0,15 milióna eur do Standardu Liége, odchytal 76 stretnutí belgickej najvyššej súťaže. V FC Porto sa neuplatnil. Antverpy sú jeho pôsobiskom od 17. júla 2017. Je jedenásťnásobným reprezentantom Turecka, debutoval 10. augusta 2011 v súboji s Estónskom.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 24-ročný stredopoliar Ivo Rodrigues. Vyrastal v Porte, za rezervu odohral so 14-gólovou bilanciou 55 duelov, v A-mužstve šancu nedostal, hosťoval v tímoch Arouca a Pacos Ferreira. V drese súčasného zamestnávateľa absolvoval 45 ligových vystúpení, štyrikrát skóroval. V juniorských reprezentačných výberoch Portugalska zozbieral 48 štartov.

V roku 2015 sa Dieumerci Mbokani pričinil o tretie miesto na Africkom pohári národov, na kontinentálnom šampionáte Afriky sa zúčastnil aj v roku 2013. V 40 medzištátnych zápasov odohraných za Kongo nastrieľal 17 gólov. Zviditeľnil sa v TP Mazembe, kde na 67 presných zásahov potreboval iba 72 vystúpení. Elegantne ustál prechod do Európy, za Standard Liége odohral s 39-gólovou bilanciou 87 ligových duelov. V AS Monako sa nepresadil. Hrával aj za Anderlecht Brusel, Dynamo Kyjev, Norwich a Hull, v auguste 2018 posilnil Antverpy.

Stredopoliar Sambou Yatabaré reprezentuje Mali, v 32 zápasoch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. Profesionálom sa stal v Caen, v kariére pokračoval v AS Monaco a v Bastii. Olympiacos Pireus do jeho príchodu investoval 2,2 milióna eur, dres menil 30. augusta 2013. Do úvodnej jedenástky sa zapracovať nedokázal, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach v Bastii, v Guingampe a v Standarde Liége. Podľa predstáv mu nevyšlo ani pôsobenie v Brémach. Hráčom súčasného zamestnávateľa sa stal v marci 2018, predtým bol v klube na hosťovaní.

Daniel Opare sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Tretieho júla 2010 prestúpil z rezervného tímu Realu Madrid do Standardu Liége, kde sa vypracoval na oporu tímu, nastúpil na 88 ligových zápasov. Angažmán v FC Porto mu nevyšiel. Pôsobil aj v Augsburgu a v Lens. Antverpy si jeho služby zabezpečili v júli 2018. Je reprezentantom Ghany, na konte má 20 medzištátnych zápasov, zahral si na svetovom šampionáte v Brazílii.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova