Apollon Limassol

Giorgi Papunashvili je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. V Diname Tbilisi prešiel mládežníckou akadémiou, v A-mužstve potreboval v lige na 26 gólov 64 vystúpení, dvakrát vybojoval pohár, raz ligu, hosťoval v rezervnom tíme Werderu Brémy. V júni 2017 prestúpil do Zaragozy. V 53 dueloch druhej najvyššej súťaže Španielska dosiahol deväť presných zásahov, cenné skúsenosti získal, keď si ho požičal Santander. Apollon Limassol ho zamestnáva od 24. decembra 2020. Gruzínsko reprezentoval s trojgólovou bilanciou 14-krát.

Pilierom defenzívy je 34-ročný stopér Valentin Roberge. Začínal v rezervných tímoch Guingampu a PSG, keď hrával za Aris Solún, zviditeľnil sa. V Maritime Funchal mal prakticky isté miesto v úvodnej jedenástke, nastúpil na 77 stretnutí najvyššej súťaže Portugalska, deväťkrát sa predstavil v pohárovej Európe. V drese Sunderlandu nastúpil na 10 duelov Premier League, hosťoval v Reims. Apollon Limassol si jeho služby zabezpečil 1. júla 2016.

Donald Guerrier je použiteľný na ľavej strane obrany i na ľavom krídle. Reprezentuje Haiti, v 54 zápasoch nastrieľal 17 gólov. Začínal vo Violette AC, strelecky sa mu darilo v America de Cayes. Uplatnil sa vo Wisle Krakow, v lige zaznamenal 75 štartov a 20 presných zásahov. Keď obliekal dres Alanyasporu, dosiahol v 24 zápasoch 14 gólov. Počas prvého pôsobenia v FK Karabach odohral so sedemgólovou bilanciou 35 ligových duelov, po ročnom účinkovaní v Neftci PFK sa do FK Karabach v júni 2020 vrátil. S Apollonom Limassol sa dohodol 31. januára 2021.

Charis Mavrias dokáže zahrať na pravej strane obrany i zálohy. Vychoval ho Panathinaikos, debutoval 20. októbra 2010, ako mladý hráč získal cenné skúsenosti v lige i v pohárovej Európe. Hoci Sunderland do jeho príchodu investoval dva milióny libier, nepresadil sa tu, nastúpil iba na štyri stretnutia Premier League, požičali si ho Panathinaikos a Fortuna Düsseldorf. Dobré služby odvádzal pre Karlsruhe, pôsobenia v Rijeke a v FC Hibernian sa mu príliš nevydarili. Bol súčasťou partie, ktorá pre Omoniu Nikózia vybojovala ligový titul 2020/21. Jedenásteho júna 2021 posilnil Apollon Limassol. Dvanásťkrát reprezentoval Grécko.

Aleksandar Jovanovič je alternatívou medzi tri žrde. Dva zápasy odchytal za národný výber dvadsaťročných, raz sa predstavil v A-mužstve Srbska. Radnički Niš, Rad Belehrad a Palič sú kluby, kde robil prvé futbalové kroky. V lete 2016 ho kúpil Aarhus. Udomácnil sa v základnej zostave, nastúpil na 68 ligových zápasov. Huescu posilnil 28. augusta 2018. V najvyššej súťaži Španielska zaznamenal 12 štartov, na hosťovaní v Deportive La Coruna šancu nedostal. Na Cyprus prišiel 15. septembra 2020.

Najnovšou akvizíciou je 28-ročný stredný záložník Mustafa Amini. Začínal v Central Coast Mariners, v Borussii Dortmund stačili jeho kvality iba na rezervný tím, v 57 zápasoch strelil tri góly. Vyšlo mu legionárčenie v Dánsku, dobré služby odvádzal pre Randers FC a pre Aarhus. Dvadsiateho novembra 2018 sa prvýkrát predstavil v národnom výbere Austrálie, reprezentoval osemkrát.

Tridsaťročný útočník Nicolas Diguiny dosiahol v tejto ligovej sezóne 17 presných zásahov. Začínal vo Vannes, s 20-gólovou bilanciou odohral 133 duelov, v kariére pokračoval vo Le Poiré-sur-Vie. Pantrakikos je klub, kde odštartoval legionárčenie, v 55 dueloch ligy osemkrát skóroval, v Grécku pôsobil aj v Atromitose a v Aris FC. Apollon Limassol ho zamestnáva od 24. júna 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova