AS Rím

Bruno Peres hosťuje v tíme z FC Turín, ak sa uplatní, môžu ho Rimania kúpiť za 12 miliónov. Ofenzívny dynamický bek je typickým predstaviteľom brazílskej futbalovej školy. Patrí k najčastejšie strieľajúcim obrancom. V žiadnom prípade loptu bezhlavo neodkopáva, vždy hľadá konštruktívne riešenie. Jeho odchod z FC Santos urýchlil aj nákup Cicinha, ktorý hráva na rovnakom poste.

Hoci na medzinárodnej scéne mohol nastupovať aj za Sierru Leone, odkiaľ je jeho matka, rozhodol sa počkať na šancu reprezentovať Nemecko. Tá prišla 13. mája 2014 v zápase s Poľskom, momentálne má na konte 11 stretnutí. Hoci figuroval v záverečnej nominácii na ME 2016, o turnaj o obralo zranené koleno. Dvadsaťtriročný stopér Antonio Rüdiger pred príchodom do Talianska absolvoval 66 vystúpení za VfB Stuttgart. Rímsky veľkoklub investoval do jeho príchodu 9 miliónov eur.

Je známy ako holandský Roy Keane, s írskou legendou ho porovnávajú vzhľadom na nekompromisný štýl hry. Kevin Strootman na ihrisku vždy nechá všetko, vyniká v nasadení a v úspešnosti v defenzívnych osobných súbojoch. Po účinkovaniach v Sparte Rotterdam a Utrechte zamieril do PSV Eindhoven, kde sa prepracoval do holandského národného výberu. Tam má bilanciu 32 zápasov a tri góly. V roku 2014 laboroval so zranením osem mesiacov a tak nestihol svetový šampionát, kde Holandsko získalo bronzové medaily.

Alisson čaká v tejto sezóne na premiéru v lige, naopak, v Európskej lige ešte nevynechal ani jedno stretnutie. V Internacionale Porto Alegre najprv bol druhou voľbou trénera medzi tri žrde po Didovi, pravidelne chytávať začal v októbri 2014. Štyrikrát sa podieľal na prvenstve v súťaži Campeonato Gaucho. Prvé z doterajších štrnástich vystúpení v brazílskom reprezentačnom tíme zaznamenal 13. októbra 2015. Do Talianska prišiel 4. februára 2016.

Stephen El Shaarawy striedal v Miláne lepšie okamihy s horšími, napríklad v ročníku 2012/13 sa v šestnástich prípadoch ocitol v listine strelcov v lige, kým v sezóne 2014/15 dosiahol iba tri góly, na hosťovaní v Monaku v pätnástich zápasoch dokonca nedokázal skórovať. V prestupe do Ríma videl väčšiu možnosť vybojovať si miestenku na minuloročné ME, čo sa mu aj podarilo, no vo Francúzsku odohral iba duel s Belgickom. Dokáže obsadiť hociktoré miesto v ofenzíve.

Federico Fazio by sa rád vrátil do národného výberu Argentíny, kde má na konte zatiaľ tri štarty, je držiteľom zlatej olympijskej medaily z roku 2008. V Tottenhame bol nadbytočný, preto prišiel do Ríma na hosťovanie a momentálne patrí k najlepším stopérom v talianskej lige. Ak by ho chcel trojnásobný taliansky majster získať natrvalo, musel by z peňaženky vytiahnuť 3,2 milióna eur. Ako chutí triumf v Európskej lige si vyskúšal v Seville, kde absolvoval 148 zápasov v najvyššej španielskej súťaži.

Alessandro Florenzi s výnimkou hosťovania v Crotone v ročníku 2011/12 strávil celú kariéru v drese AS Rím. V 152 ligových zápasoch dosiahol na defenzívneho futbalistu solídnych 21 presných zásahov, dvakrát sa pričinil o druhé miesto v lige, v pohárovej Európe absolvoval 21 duelov. Napriek subtílnej postave býva efektívny v hlavičkových súbojoch, je špecialistom na zahrávanie štandardných situácií, kazí málo prihrávok. Za Taliansko odohral 24 stretnutí.

Bazilej sa intenzívne o hráča SC El Mokawloon zaujímal, preto aj zorganizoval 16. marca prípravný zápas s egyptskou reprezentáciou do 23 rokov. Hoci Mohamed Salah odohral iba jeden polčas, dvakrát sa zapísal do streleckej listiny. Čoskoro sa podpisovala štvorročná spolupráca. Keď egyptský útočník prerástol rozmery švajčiarskej ligy, prestúpil na Stamford Bridge, kde je doma FC Chelsea. Polepšil si aj švajčiarsky klub, ktorý získal finančnú kompenzáciu 12 miliónov libier. Približne rovnakú sumu do jeho príchodu investoval 3. augusta 2012 aj AS Rím.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova