Astana

Tigran Barseghyan začínal v FC Banants a v FC Gandzasar Kapan, v oboch kluboch hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo. Do dobrej formy sa rozohral v FC Mika, potom sa vrátil do FC Gandzasar Kapan a nastúpil na 21 ligových duelov. V najvyššej súťaži Macedónska patril k najlepším legionárom, pôsobil v FK Vardar, na 20 gólov potreboval 54 štartov, v ročníku 2016/17 pomohol k majstrovskému titulu. Prvým jeho zamestnávateľom v Kazachstane bol Kaisar. Astana Arena je jeho futbalovým domovom od 24. januára 2020. Jerevanský rodák reprezentuje Arménsko, s osemgólovou bilanciou odohral 39 medzištátnych zápasov.

Žarko Tomaševič sa najlepšie cíti v strede obrany. Vyrastal v Partizane Belehrad, ešte ako dorastenec prestúpil do Nacionalu Funchal. Prvý profesionálny zápas absolvoval za trénerských čias Manuela Machada, nastúpil na 29 ligových duelov, získal cenné skúsenosti v Európskej lige, po hosťovaní v Uniao Madeira sa vrátil do Partizanu Belehrad, kde sa neuplatnil. Zviditeľnil sa v Kotrijku, pôsobil tu v rokoch 2013 až 2016, v 102 zápasoch ligy deväťkrát skóroval. Darilo sa mu v Oostende. Astana si jeho služby zabezpečila 3. augusta 2019. Ako 20-ročný debutoval v národnom výbere Čiernej Hory. Reprezentoval 38-krát.

Dmytro Nepohodov je prvou voľbou medzi tri žrde. Narodil sa v Kyjeve, v Dyname si osvojil základy futbalovej abecedy. Olympique Marseille je klub, kde sa stal profesionálom, v lige šancu nedostal. V FC Metalurg Doneck sa pravidelne začal objavovať na ihrisku, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v FC Banants. V drese Poltavy absolvoval 56 ligových štartov. V FC Tobol sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, odchytal 61 duelov ligy. Po prestupe do Astany najprv hosťoval v FC Ordabasy. Trinásťkrát reprezentoval Kazachstan.

Obranca Antonio Rukavina sa pričinil o druhé miesto reprezentácie na ME 2007 dvadsaťjedenročných, dres A-mužstve Srbska obliekol  59-krát, naposledy v roku 2009. Na prvé zahraničné pôsobisko, do Borussie Dortmund, prestupoval v januári 2008 z Partizanu Belehrad. V júni 2009 sa stal súčasťou hráčskej rošády, prišiel do 1860 Mníchov, opačný smer nabral Sven Bender. Do Španielska zamieril pred ročníkom 2012/13 a po odohratí 71 zápasov za Valladolid podpísal 8. júla 2014 dvojročnú spoluprácu s Villarrealom, v 60 stretnutiach ligy nedokázal skórovať. V júli 2018 vystužil káder súčasného zamestnávateľa.

Islambek Kuat je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Kariéru rozbiehal v Astane, na ihrisku sa začal objavovať po návrate z hosťovaní, požičali si ho Okzhetpes a Aktobe, absolvoval 20 ligových vystúpení. Do reprezentácie Kazachstanu sa prepracoval počas pôsobenia v FK Kairat, strávil tu päť sezón, dvakrát dvíhal nad hlavu Kazažský pohár, zaznamenal 133 štartov v lige, v pohárovej Európe dostal šancu 24-krát. V FC Orenburg sa neuplatnil, aj v FC Khimki sa od neho čakalo viac. Do Astany sa vrátil 16. marca 2021. Na konte má 28 medzištátnych zápasov.

Stredopoliar Abzal Beisebekov zozbieral v juniorských reprezentáciách 28 štartov, prvé zo súčasných 33 vystúpení v A-mužstve Kazachstanu zaznamenal v roku 2014. Je odchovancom Kairatu, v roku 2008 podpísal prvú profesionálnu zmluvu. Od roku 2012 patrí medzi kľúčových hráčov Astany. V 214 zápasoch ligy osemkrát skóroval. Vyskúšal si už aj úlohy kapitána. Šesťkrát oslavoval majstrovský titul. V pohárovej Európe sa predstavil 55-krát. V sezóne 2013/14 absolvoval hosťovanie v Korone Kielce.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova