BATE Borisov

Mikalay Signevich sa podieľal na posledných štyroch majstrovských tituloch. Predtým nastupoval na Dynamo Brest, kde v 45 zápasoch v lige dosiahol 11 presných zásahov. Dvadsaťpäťročný vysoký útočník v tomto kalendárnom roku absolvoval hosťovanie v gréckom klube Platanias, na súčasnom pôsobisku má ligovú bilanciu 75 stretnutí a 23 gólov. Prvý z dvanástich medzištátnych zápasov odohral 15. novembra 2014, v kvalifikačnom zápase európskeho šampionátu na pôde Španielska.

Momentálne ide o jeho druhé pôsobenie v BATE Borisov, v roku 2011 sa pričinil o ligové prvenstvo, potom sa vrátil v roku 2014, odvtedy v štyroch prípadoch oslavoval majstrovský titul. Dvadsaťosemročný stredopoliar Mikhail Gordeichuk sa na stredopoliara veľmi často objavuje v listine strelcov, na 47 gólov v bieloruskej najvyššej súťaži potreboval iba 105 vystúpení. Bol súčasťou olympijského tímu svojej krajiny v roku 2012. V seniorskej reprezentácii odohral so štvorgólovou bilanciou 25 duelov. V poslednej ligovej sezóne bol strelecky úspešný v osemnástich prípadoch.

Z dvanástich majstrovských titulov, ktoré BATE vybojoval v posledných dvanástich sezónach, sa Ihar Stasevich zaslúžil o tie v rokoch 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2015, 2016 a 2017. Keď nefiguroval v kádri päťnásobného účastníka Ligy majstrov, nosil dresy klubov Volga Nizhny Novgorod, Gomel a Dinamo Minsk. Počas pôsobenia v FK Gomel dvíhal v edícii 2010/11 nad hlavu Bieloruský pohár. Reprezentuje od roku 2007, momentálne má na konte 34 štartov.

Aleksander Volodko je použiteľný na postoch defenzívneho stredopoliara a stopéra. Futbalové začiatky strávil v Diname Brest, v roku 2008 posilnil súčasného zamestnávateľa. V roku 2009 bol súčasťou reprezentačného výberu dvadsaťjedenročných, ktorý sa zúčastnil na európskom šampionáte. Famóznym výkonom umocneným gólom sa pričinil o vôbec prvé víťazstvo BATE v Lige majstrov, 19. septembra 2012 Borisov zdolal po výsledku 3:1 Lille. Najcennejší dres obliekal v rokoch 2012 až 2014, absolvoval v ňom deväť vystúpení. Tridsaťjedenročný stredopoliar patrí k najskúsenejším hráčom v kádri, v najvyššej bieloruskej súťaži už odohral 274 zápasov.

Jeho úlohou je v 34 rokoch odovzdávať na ihrisku i v tréningovom procese skúsenosti mladším. Vitali Rodionov odštartoval kariéru v Lokomotive Vitebsk, pokračoval v Torpede Zhodino, do FC BATE zamieril v roku 2006. Čoskoro po príchode na súčasné pôsobisko dostal prvú šancu v reprezentácii, kde skóroval desaťkrát, odohral 48 duelov. Momentálne je najlepším bieloruským strelcov v pohárovej Európe, presne sa trafil 20-krát. Patrí mu aj honor najlepšieho ligového strelca FC BATE, zaznamenal už 120 presných zásahov.

Prvou voľbou medzi tri žrde je 21-ročný Denis Scherbitsky. Takmer dvojmetrový gólman reprezentuje Bielorusko v kategórii do 21 rokov, v A-mužstve ešte neštartoval. Pričinil sa o posledné dva majstrovské tituly. Konkurenciou sú mu Anton Chichkan a Syarhey Vyeramko.

Dzyanis Polyakow sa podieľal na treťom mieste z ME 2011 dvadsaťjedenročných, zúčastnil sa na olympiáde v Londýne. V kvalifikácii MS 2014 patril k najlepším Bielorusom, v reprezentácii nastúpil celkovo na 28 duelov. Do FC BATE prestúpil zo Shakhtyaru Soligorsk. Vyniká v defenzívnom súboji, v bojovnosti, v nasadení, príkladom ide v prístupe k zápasom. Momentálne asi najcennejší obranca v kádri Alyaksandra Yermakovicha.

Borisov sa dlhodobo spolieha na futbalistov z domácich zdrojov, je to tak aj v súčasnom období. Mirko Ivanič je výnimkou, pochádza z Čiernej Hory, za ktorú absolvoval päť medzištátnych zápasov, všetky v tomto kalendárnom roku. Vyrastal vo Vojvodine, kde prvý profesionálny zápas absolvoval v roku 2012, rozohrať sa na začiatok futbalovej kariéry išiel do tímu Proletar Novi Sad. Ofenzívny stredopoliar vo Vojvodine dosiahol v 56 zápasoch 20 gólov, čo znamenalo ponuku od súčasného zamestnávateľa, okrem neho sa o jeho služby v tých časoch intenzívne zaujímali aj CZ Belehrad a Partizan Belehrad. Do Bieloruska prišiel 2. februára 2016.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova