Bergamo

Andreas Cornelius odohral prvý zápas v najvyššej dánskej súťaži 9. apríla 2012. Už po jednej sezóne patril v klube v FC Kodaň k najpopulárnejším, predávali sa suveníry s jeho menom, dosahoval solídny priemer gólu na zápas. V letnom prestupovom termíne roku 2013 investovali Cardiffčania do jeho príchodu najviac v histórii klubu s waleským domicilom. Rodák z Kodane sa na Ostrovoch neuplatnil, po návrate do FC Kodaň reštartoval kariéru, od mája 2017 v nej pokračuje v Taliansku. Sedí mu medzištátny futbal, za Dánsko nastrieľal v devätnástich vystúpeniach osem gólov.

Stredopoliar Andre Gomez prispel k štvrtému ligovému miestu z uplynulej sezóny, ktoré znamenalo návrat do pohárovej Európy pod dlhých 26 rokoch, šestnástimi presnými zásahmi. Dvadsaťdeväťročný rodák z Buenos Aires momentálne vykonáva funkciu kapitána. V Argentíne nosil dresy Arsenal Sarandi a San Lorenzo, v rokoch 2010 až 2013 odohral vyše sto zápasov za Cataniu, pred návratom do Talianska legionárčil v Charkove. Vyniká pracovitosťou a užitočnosťou na ihrisku, jeho k jeho prednostiam treba zaradiť aj techniku a streľbu z väčšej a zo strednej vzdialenosti. Od nedávneho nástupu Jorgeho Sampaoliho sa objavuje v reprezentácii Argentíny. V roku 2007 bol súčasťou tímu dvadsaťročných, ktorý uspel na svetovom šampionáte.

Tridsaťjedenročný univerzál defenzívnej formácie Andrea Masiello sa po menej výrazných začiatkoch herne presadil v AS Bari. V roku 2009 prispel k prvenstvu v druhej najvyššej súťaži, po postupe do Serie A našiel miesto v základnej zostave. Keď mužstvo opustili Ranocchia a Bonucci, musel sa viac obracať, no zvládol to. V drese súčasného zamestnávateľa pôsobí od 25. júla 2011.

V bráne sa najčastejšie objavuje Etrit Berisha, momentálna jednotka albánskej reprezentácie. Dvadsaťosemročný rodák z Pristiny pôsobí v Taliansku od roku 2013, v ktorom prestúpil z Kalmar FF do Lazia Rím. Vtedajší tréner Stefano Pioli však medzi troma žrďami uprednostňoval Marchettiho. Do Bergama ho Lazio najprv na rok požičalo s následnou opciou, keď sa uplatnil, menilo sa hosťovanie na trvalý prestup. Patrí k brankárom, ktorí si zakladajú na stopercentnej atletickej pripravenosti. Jeho jediným vzorom je legendárny Edwin van der Sar.

Dvadsaťsedemročný Rafael Toloi získal prepotrebné skúsenosti v rodnej Brazílii v tímoch Goias a v FC Sao Paolo, kde vyhral Copa Sudamericana 2012, 31. januára 2014 zamieril do Európy, aby vyskúšal šťastie v AS Rím. Hosťovanie zahŕňalo opciu na prestup, podľa ktorej by rímsky veľkoklub musel zaplatiť za transfer 5,5 milióna eur. Nakoniec sa dohodol s Atalantou Bergamo, od prestupu, ktorý sa uskutočnil v roku 2015, málokedy chýba v základnej zostave.

Jose Luis Palomino patrí k najdrahším hráčom v kádri, semifinalistu PVP z edície 1987/88 posilnil v ostatnom letnom prestupovom období za štyri milióny. Dvadsaťsedemročný stredný obranca začínal troma sezónami v San Lorenze, pokračoval pôsobením v Argentinos Juniors, bez problémov sa uplatnil vo Francúzsku, kde hrával za FC Méty. V Bulharsku sa veľkou mierou pričinil o ligové prvenstvo 2016/17 mužstva Ludogorec Razgrad.

Stredopoliar Jasmin Kurtič sa zoznámil s medzištátnym futbalom ešte len v roku 2012, no odvtedy už stihol odohrať 43 duelov. Reprezentuje Slovinsko. V januári 2011 využil dobré meno svojich krajanov a prestúpil do Palerma. Keď nedostával na ihrisku dosť priestoru, odišiel na hosťovanie do Varese, pred príchodom do Bergama hrával aj za Sassuolo, FC Turín a Florenciu.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova