Betis Sevilla

Joel Robles začínal v Atleticu Madrid. Za C-mužstvo odchytal 39 zápasov, za rezervu 28. Po odchodoch Sergia Asenja a Davida de Geu dostával šance aj v prvom mužstve, až kým mužstvo posilnil Thibaut Courtois. Na hosťovaní vo Wigane sa dobre uviedol, keď potom Roberto Martinez prebral Everton, angažoval ho. V Premier League nastúpil na 42 stretnutí. Figuroval v kádri španielskej dvadsaťjednotky, ktorá sa stal v roku 2013 európskym šampiónom.

Cristian Tello bol súčasťou olympijského tímu Španielska v Londýne a víťazného tímu ME 2013 dvadsaťjedenročných. Prvé futbalové kroky robil v Barcelone, v rezerve dosiahol v 39 zápasoch deväť presných zásahov, v A-mužstve odohral s jedenásťgólovou bilanciou 59 duelov španielskej ligy. Na hosťovaní v Porte nastúpil na 36 ligových duelov, 13-krát sa objavil na ihrisku v zápase pohárovej Európy. Dobré služby odvádzal aj keď ho Barcelona požičala Florencii. Súčasného zamestnávateľa vyšiel jeho príchod na štyri milióny.

Marc Bartra zozbieral v juniorských reprezentáciách 37 štartov, prvý z trinástich zápasov za Španielsko odohral 8. septembra 2014 pri víťazstve 5:1 s Macedónskom v kvalifikácii ME. Najčastejšie nastupuje na pozícii stopéra, vie zahrať aj na pravom kraji defenzívnej formácie. Kariéru rozbiehal v FC Barcelona B, v druhej najvyššej španielskej súťaži. Pri triumfe katalánskeho veľkoklubu v Lige majstrov 2014/15 absolvoval šesť vystúpení, celkovo odohral 59 zápasov najvyššej súťaže, 22-krát sa dostal na ihrisko v Lige majstrov. Od 3. júna 2016 do 30. januára 2018 pôsobil v Borussii Dortmund.

Joaquin zahájil svoje druhé pôsobenie v Betise Sevilla 31. augusta 2015, odohral počas neho 93 ligových duelov, osemkrát skóroval. Vyrastal tu, v rokoch 2000 až 2006 s 31-gólovou bilanciou nastúpil na 218 zápasov ligy. V ročníku 2004/05 dvíhal nad hlavu Španielsky pohár, rovnakej pocty sa mu dostalo aj v sezóne 2007/08, keď nosil dres Valencie. Legionárčenie si vyskúšal vo Florencii. V španielskom národnom výbere absolvoval 51 duelov, naposledy reprezentoval v roku 2007. V základnej zostave odohral MS 2002. Vyniká ťahom na bránu, schopnosťou podržať loptu, dobrý je v hre jeden na jedného, vzorne si plní aj defenzívne povinnosti.

Najnovšou akvizíciou je Sergio Canales. Rodák zo Santanderu je európskym šampiónom z roku 2013 v kategórii dvadsaťjedenročných. Z Racingu Santander prestupoval do Madridu za 4,5 milióna eur, prvýkrát obliekol dres Realu 29. augusta 2010 pri bezgólovej remíze v lige s RCD Mallorca. Od augusta 2011 hosťoval vo Valencii, od roku 2014 bol oporou Realu Sociedad San Sebastián. V 134 zápasoch dosiahol desať presných zásahov. Zdobí ho dobrá práca s loptou, cit pre prihrávku, schopnosť ísť do kombinácie.

Antonio Sanabria v minulej sezóne dokázal, že by mohol plniť úlohy kanoniera. V sedemnástich ligových vystúpeniach zaznamenal osem gólov. Dvadsaťdvaročný talent sa v Španielsku dobre uviedol počas pôsobenia v Sportingu Gijón, kde bol na hosťovaní v AS Rím. V 30 zápasoch sa 11-krát strelecky presadil. Figuruje v širšom kádri reprezentácie Paraguaja, prvý z deviatich medzištátnych zápasov absolvoval 14. augusta 2013 pri remíze s Nemeckom.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova