Bodö/Glimt

Dvadsaťjedenročný útočník Erik Botheim sa pravidelne zapisuje do listiny strelcov. Jeho rodiskom je Oslo, profesionálom sa stal v Lyn. V 18 dueloch štyrikrát skóroval. V júli 2016 ho angažoval Rosenborg. Strávil tu štyri sezóny, v 19 dueloch ligy sa štyrikrát tešil z gólu, dvakrát pomohol k majstrovskému titulu, sedemkrát okúsil atmosféru pohárovej Európy, keď si ho požičal Stabaek, absolvoval 15 stretnutí. V juniorských reprezentáciách Nórska zaznamenal 44 štartov a 13 gólov.

Nikita Kaikin, päťnásobný juniorský reprezentant Ruska, je prvou voľbou medzi tri žrde. Na prvom pôsobisku, v CD Nacional Funchal sa nepresadil, šancu nedostal ani v FC Marbella. Potom ho zamestnávali Mordovia Saransk a Kuban Krasnodar, nedal tam o sebe výraznejšie počuť. Keď chytával za Bnei Yehuda Tel Aviv, odchytal dva zápasy. Do Nórska prišiel z FC Hapoel Kfar Saba.

Ulrik Saltneas je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Je držiteľom kapitánskej pásky. V Brönnöysunde mu vystavili prvú registračku. Dres súčasného zamestnávateľa prvýkrát obliekol 15. apríla 2012. Na 46 presných zásahov potreboval 202 štartov. V 13 dueloch pohárovej Európy dosiahol štyri góly.

Dôležitou súčasťou mužstva je defenzívny stredopoliar Patrik Berg. Futbalový talent zdedil, jeho otec Orjan Berg 19-krát reprezentoval Nórsko. Celú profesionálnu kariéru prežil v FK Bodö/Glimt, debutoval 12. júla 2014. V 132 zápasoch ligy sa osemkrát strelecky presadil. V juniorských národných výberoch zozbieral 20 štartov, v A-mužstve Nórska sa prvýkrát predstavil 24. marca 2021, na konte má deväť medzištátnych zápasov.

Alternatívou do záložnej formácie je Matthias Käit. V FC Fulham prešiel mládežníckou akadémiou, v júli 2015 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, v A-mužstve šancu nedostal, na hosťovaní v Ross County FC nadobudol cenné skúsenosti. Zviditeľnil sa v NK Domžale. Do FK Bodö/Glimt prišiel 16. septembra 2021. V národnom výbere Estónska zažil premiéru 6. januára 2016 pri remíze so Švédskom. V 39 zápasoch strelil osem gólov.

K obrancom európskeho formátu patrí Alfons Sampsted. Zakladá si na stopercentnej defenzíve, zdobia ho nasadenie a bojovnosť. Vychoval ho Breidablik, jeho dobrú formu si všimol IFK Norrköping, transfer sa uskutočnil v januári 2017. Silnú konkurenciu nezvládol, odohral iba dva ligové duely, požičali si ho IF Sylvia, Landskrona BoIS a Breidablik. Vo februári 2020 si zabezpečil jeho služby FK Bodö/Glimt. Prepracoval sa do reprezentácie Islandu, odohral šesť medzištátnych zápasov.

Marius Lode bojuje o miesto na ľavej strane obrany. V marci 2021 v súboji s Gibraltárom prvýkrát reprezentoval Nórsko. Začínal v Bryne FK, 9. apríla 2012 odohral prvý zápas profesionálnej kariéry. V 117 dueloch druhej najvyššej súťaže Nórska skórovať nedokázal. Pred ročníkom 2017 ho angažoval FK Bodö/Glimt. Odohral 110 ligových stretnutí, 14-krát dostal šancu v zápase pohárovej Európy.

Dvadsaťsedemročný Gilbert Koomson raz reprezentoval Ghanu. Je použiteľný na krídle i v útoku. Zdokonaľoval sa v BEC Tero Sasana. Sognal si ho najprv požičal, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky, celkovo v 63 dueloch nórskej ligy zaznamenal 10-gólovú bilanciu. Keď hrával za Brann Bergen, dosiahol 72 štartov a 11 gólov, v Kasimpase sa mu 22 ligových dueloch trafiť sa do siete nepodarilo. Aspmyra Stadion je jeho futbalovým domovom od 29. augusta 2021.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova