Bordeaux

Stredopoliar Jaroslav Plašil figuruje na štvrtom mieste v historických tabuľkách v počte vystúpení v reprezentácii. Za Česko nastúpil na 103 duelov, lepší sú len Petr Čech, Tomáš Rosický a Karel Poborský. Po ME 2016 sa rozhodol sústrediť na povinnosti v klubovom futbale. Je odchovancom Hradca Králové, v profesionálnom futbale začínal v Monaku, do základnej zostavy sa prepracoval v ročníku 2003/04, kedy pri postupe do finále Ligy majstrov nastúpil na desať duelov. Do Osasuny Pamplona prestúpil 25. augusta 2007, odohral tam 66 ligových stretnutí. So súčasným zamestnávateľom sa dohodol 9. júna 2009, v 267 dueloch francúzskej najvyššej súťaže zaknihoval 16 gólov. V ročníku 2013/14 hosťoval v Catanii. Patrí mu kapitánska páska.

Dvadsaťsedemročný Jonathan Cafu sa najlepšie cíti na pravom krídle. Pred ročníkom 2015/16 prestupoval z FC Sao Paulo do Razgradu za 2,2 milióna eur, išlo o najväčší príchod do klubu vôbec. Veľkou mierou prispel k postupe cez CZ Belehrad v treťom predkole Ligy majstrov 2016/17, v oboch ročníkoch v tíme sa tešil z majstrovského titulu. Za rok 2016 preberal ocenenie pre najlepšieho cudzinca v bulharskej lige. Bordeaux doňho investovalo 7,5 milióna eur. Silný je v ovládaní lopty a v hre jeden na jedného.

Youssouf Sabaly je použiteľný na oboch krajoch obrany. Dvadsaťpäťročný rodák z francúzskeho Le Chesnay figuruje v kádri senegalskej reprezentácie, v medzištátnom futbale debutoval 10. novembra 2017 pri víťazstve nad JAR v kvalifikácii MS 2018, zozbieral osem vystúpení. Začínal v rezerve PSG, vo francúzskej najvyššej súťaži sa prvýkrát predstavil počas pôsobenia v Eviane. Cenné skúsenosti získal v FC Nantes. Zdobí ho nadštandardný fyzický fond, úspešnosť v defenzívnom súboji, sila, dynamika.

Younousse Sankharé zozbieral šesť štartov v národnom výbere Senegalu, v momentálnych plánoch kouča Alioua Cissého sa nenachádza. Začínal 33 ligovými zápasmi za PSG, na prvotriedneho stredopoliara sa vypracoval počas pôsobenia v Dijone. Hrával aj za Valenciennes, Guingamp a Lille, v kádri šesťnásobného francúzskeho šampióna figuruje od 30. januára 2017. Zriedkavosťou sú u neho slabšie zápasy, vždy odovzdá aspoň štandard.

Milan Gajič bol súčasťou víťaznej partie z MS 2015 dvadsaťročných, na premiéru v seniorskej reprezentácii Srbska iba čaká. Dvadsaťdvaročný rodák z Vukovaru je alternatívou na pravú stranu obrannej formácie. Je odchovancom OFK Belehrad, profesionálny debut absolvoval v ročníku 2013/14. Finalista Pohára UEFA si pred sezónou 2015/16 zabezpečil jeho služby za 0,8 milióna eur.

Benoit Costil je prvou voľbou medzi tri žrde. Figuroval v kádri Didiera Deschampsa pri druhom mieste na ME 2016. V reprezentácii dostal príležitosť raz, 15. novembra 2016 odchytal zápas s Pobrežím Slonoviny. Futbalovú abecedu si osvojil v SM Caen, zviditeľnil sa v Sedane, šesť rokov patril do základnej zostavy v Rennes. Nedostáva lacné góly, dokáže sa vyvarovať hrubých chýb.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova