Braga

Nikola Vukčevič doviedol Budučnost Podgorica s kapitánskou páskou na rukáve k majstrovskému titulu v v sezóne 2011/12. Za lepšími podmienkami odišiel v septembri 2013 do Bragy, kde najprv svoje kvality musel dokázať v rezerve. V roku 2014 sa prepracoval do A-mužstva, čo znamenalo aj pozvánku do reprezentácie Čiernej Hory. Dvadsaťšesťročný defenzívny stredopoliar má momentálne na konte 26 medzištátnych zápasov.

Kouka síce nepatrí k útočníkom, ktorí na ihrisku nabehajú najviac, no v šanci nezvykne zaváhať, jeho silnou hernou stránkou je vzdušný súboj, vie si dobre zakryť loptu, aj v pokutovom území súpera. Najprv sa neúspešne skúšal presadiť v Al Ahly SC, v decembri 2011 posilnil Rio Ave, tu si už počínal lepšie, pravidelne sa objavoval v listinách strelcov. Typologicky vhodne zapadol do egyptskej reprezentácie, v trinástich zápasoch dosiahol päť presných zásahov, v minulom roku sa pričinil o druhé miesto na Africkom pohári národov.

Do fantastickej formy sa rozchytal Matheus. Dvadsaťpäťročný gólman dostal základy futbalovej abecedy v rodnej Brazílii, v juniorských výberoch klubu America Mineiro, kde aj v roku 2012 absolvoval v A-mužstve prvý profesionálny zápas. Začínal po boku svojho brata, Moisés momentálne oblieka dres Palmeirasu, hráva v stredovej formácie. V Európe pôsobí od roku 2014, doterajším vrcholom jeho kariéry bol triumf v Portugalskom pohári v edícii 2015/16.

K najperspektívnejším obrancom súčasnosti patrí Bruno Viana. V 22 rokoch už ovláda z futbalovej abecedy prakticky všetko. V profesionálnom futbale debutoval 10. marca 2016 a už onedlho investoval Olympiakos Pireus do jeho služieb dva milióny. Stále je hráčom gréckeho veľkoklubu, v Brage hosťuje.

Záložník Andre Horta strávil osem rokov v prestížnej mládežníckej akadémii Benfiky Lisabon, v roku 2012 prestúpil do Vitorie Setubal, kde aj 12. decembra 2014 prvýkrát okúsil atmosféru portugalskej najvyššej súťaže. V premiérovej sezóne patril k tým, čo sa najviac postarali o udržanie mančaftu v lige, ďalším bol jeho brat Ricardo Horta. Do Benfiky sa vrátil 1. júna 2016, podpísal päťročný kontrakt. V Brage bude hosťovať do konca tejto sezóny. Portugalsko reprezentuje v kategórii do 21 rokov.

Dvadsaťštyriročný Marko Bakič už stihol nastúpiť v majstrovskom zápase za sedem klubov, do tímu dvojnásobného účastníka skupinovej fázy Ligy majstrov prišiel z Fiorentiny. Vyrastal v rodnej Budve, v Mogrene, prvé zahraničné angažmán v FC Turín mu nevyšlo podľa predstáv. Momentálne má dôveru Ljubišu Tumbakoviča, kouča Čiernej Hory. Za reprezentáciu, ktorá figuruje v rankingu FIFA na 46. mieste, odohral 11 duelov.

Ricardo Esgaio začínal v Sportingu Lisabon, v drese rezervy dosiahol v 87 zápasoch 34 presných zásahov, v A-mužstve sa mu v 22 dueloch skórovať nepodarilo. V sezóne 2014/15 sa pričinil o víťazstvo v Portugalskom pohári. So súčasným zamestnávateľom podpísal päťročný kontrakt pred týmto súťažným ročníkom, prišiel na výmenu, opačným smerom sa vydal Rodrigo Battaglia.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova