CZ Belehrad

Nenad Milijaš reprezentoval na MS v Juhoafrickej republike, cestoval tam ako hráč Wolverhamptonu. V strede záložnej formácie Srbska zväčša vytváral fungujúcu dvojicu s kapitánom Dejanom Stankovičom. Najcennejší dres obliekol 25-krát, strelil v ňom štyri góly. V januári 2017 odštartoval svoje tretie pôsobenie v CZ Belehrad, predtým tu vybojoval majstrovské tituly 2005/06, 2006/07 a 2013/14. V skvelej forme odohral sezóny 2008/09, v ktorom ho vyhodnotili za najlepšieho stredopoliara srbskej ligy. V tíme 29-násobného víťaza ligy na záver kariéry odovzdáva skúsenosti mladším, ide im vzorom k prístupe v zápasu.

Mihailo Ristič figuruje v širšom kádri Slavoluba Muslina, doteraz reprezentoval raz. Do prvého tímu Crvenej Zvezdy ho prvýkrát povolal Ricardo Sá Pinto, debutoval však až pod vedením Nenada Lalatoviča, 9. augusta 2014. Začínal ako defenzívny stredopoliar, teraz sa objavuje v zostave aj na pozícii ľavého obrancu. Za éry Miodraga Božoviča nepatril do úvodnej jedenástky. V septembri 2016 predĺžil spoluprácu s klubom do leta 2020. V lige odohral so sedemgólovým nástrelom 78 duelov. Do hry vnáša dynamiku a nasadenie, po pripravovanej výmene generácií v srbskej reprezentácii by mohol prísť jeho čas.

Mitchell Donald patrí k hráčom, ktorých vychoval Ajax Amsterdam. Na súpiske prvého tímu bol od roku 2007, veľa však za A-mužstvo nenahral. Rozohrával sa v rezerve a na hosťovaní v Tilburgu, 2. februára 2011 prestúpil do Rody Kerkrade. V 91 vystúpeniach v Eredivisie strelil 12 gólov. Prišiel 12. augusta 2015 z Mordovie Saransk. Patrí k najlepším legionárom v srbskej najvyššej futbalovej súťaži. Vyniká v kondičnej pripravenosti, kazí málo prihrávok.

Richmond Boakye v tejto ligovej edícii zažiaril, v šestnástich zápasoch dosiahol 12 presných zásahov. V klube hosťuje z US Latina. Prvé zápasy v profesionálnom futbale odohral za US Sassuolo, kde ho požičal FC Janov. V 34 stretnutiach v lige skóroval desaťkrát. Tieto jeho výkony logicky nezostali nevšimnuté, v júli 2012 siahol po jeho službách Juventus. Potom sa vrátil do Sassuola, kde opäť osvedčoval dobrú streleckú mušku. V tom čase sa prepracoval do reprezentácie Ghany. Silný je v osobných súbojoch a v percentuálnej úspešnosti premieňania gólových príležitostí. Ak odstráni zo svojho herného prejavu slabšie stránky, ako napríklad menšiu pohyblivosť, mohol by sa stať útočníkom svetového formátu.

Jeho otec Nebojša Vučičevič mu je aj otcom futbalovým. Viedol jeho prvé futbalové kroky v akadémii OFK Belehrad. Ofenzívny univerzál Vanja Vučičevič v juniorských celkoch strieľal pravidelne 20 a viac gólov za jednu sezónu. Od roku 2015 reprezentuje Srbsko v juniorských kategóriách, momentálne hráva za devätnásťročných. So víťazom EPM 1990/91 sa dohodol na štvorročnej spolupráci v lete 2016, prišiel z FK Čukarički. V tomto ligovom ročníku iba ohrieval lavičku náhradníkov.

Damien Le Tallec je mladším bratom bývalého hráča FC Liverpool Anthonyho Le Talleca, jeho bratrancom je Florent Sinama Pongolle. Začiatky mal ťažké, v Stade Rennes, v Dortmunde i v FC Nantes hrával málo. Uchytil sa až v FC Hoverla Užhorod, presadil sa aj v Rusku, v FC Mordovia Saransk. Štadión Rajka Mitiča sa stal jeho domovom 29. januára 2016. V poslednom čase sa najčastejšie objavuje na ihrisku v pozícii stredného záložníka, použiteľný je aj na iných postoch. Zdá sa, že jeho príchod do Belehradu boli dobre investované peniaze.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova