FC Bruggy

Brazílčan Wesley posilnil AS Trenčín v lete 2015. Ešte ako teenager evidentne prerástol rozmery našej najvyššej súťaže. Vynikol v odvete druhého predkola Ligy majstrov v Bukurešti so Steauou, kde sa dvakrát zapísal do listiny strelcov a prispel k víťazstvu 3:2. Napriek 192 centimetrovej výške narába dobre s loptou, v gólových šanciach sa nezvykne mýliť. Na súčasné pôsobisko zamieril v januári 2016. Zápasový debut v stretnutí s Westerlom bol aj jeho debutom streleckým.

Stredný záložník Ruud Vormer je motorom tímu, momentálne vykonáva kapitánske povinnosti. Skvele atleticky pripravený hráč začínal v AZ Alkmaar, potom štyri roky patril k oporám Rody Kerkrade. V lete 2012 prišiel ako voľný hráč do Feyenoordu, za rotterdamský klub nastúpil na 37 ligových duelov. V drese súčasného zamestnávateľa má ligovú bilanciu 85 vystúpení a 23 presných zásahov. Holandsko ešte nereprezentoval.

Timmy Simons sa v lete 2005 rozhodol prestúpiť z FC Bruggy do PSV Eindhoven. Keď po ročníku 2006/07 odišiel Phillip Cocu, prebral kapitánsku pásku. Výkonmi si vybojoval veľkú popularitu u miestnych fanúšikov, trikrát sa pričinil o majstrovský titul. Rovnako trikrát sa radoval z ligového prvenstva aj v drese súčasného zamestnávateľa. Tri roky odvádzal dobré služby v Norimbergu. S 94 vystúpeniami figuruje na druhom mieste v počte odohratých zápasov za Belgicko, viac štartov má na konte iba Jan Ceulemans. Keď 13. novembra 2016 nastúpil na duel s Estónskom, stal sa vo veku 39 rokov a 11 mesiacov najstarším hráčom v belgickej reprezentácii.

Dvadsaťosemročný Jelle Vossen vyrastal v Genku, kde v lige odohral so 77-gólovou bilanciou 192 stretnutí, na hosťovaní v Cercle Bruggy dosiahol v 17 zápasoch šesť presných zásahov. Na ročnej pôžičke v FC Middlesbrough nesklamal, čo znamenalo prestup do FC Burnley, 6. júla 2015 podpísal trojročný kontrakt, no už na záver letného prestupového obdobia sa po odohratí štyroch stretnutí vrátil do rodnej krajiny, dohodol sa so súčasným zamestnávateľom. Stý gól v belgickej lige dosiahol 23. septembra 2016. Momentálne plní úlohy zakončovateľa. V rokoch 2009 až 2013 absolvoval 12 vystúpení za Belgicko.

Bruggy vyhrali belgickú ligu v štrnástich prípadoch, v tomto desaťročí však iba raz, v ročníku 2015/16. Abdoulay Diaby sa na tomto triumfe podieľal šestnásťgólovým nástrelom. Na medzinárodnej scéne nastupuje za Mali, v desiatich zápasoch sa presne trafil štyrikrát. Prvé futbalové kroky robil v FC Sedan, kde na 20 presných zásahov potreboval 75 vystúpení. Prvým jeho belgickým klubom bol Mouscron, hosťoval tu z OSC Lille a dokázal, že mu miestna najvyššia súťaž sedí, keď v 37 stretnutiach 15-krát skóroval.

Stopér Stefano Denswil sa stal súčasťou mládežníckej akadémie Ajaxu Amsterdam v roku 2001, do A-mužstva ho zaradil Frank de Boer v ročníku 2012/13. Na debut v Lige majstrov, v ktorom nastúpil v stopérskej dvojici s Niklasom Moisanderom, nespomína v dobrom, jeho tím utrpel debakel na ihrisku FC Barcelona. Tretieho januára 2015 prestúpil na súčasné pôsobisko, odvtedy sa v lige objavil na ihrisku 53-krát. Sedem zápasov absolvoval v drese holandského výberu do 21 rokov.

Ludovic Butelle začínal hrávať v Métach, kde odchytal pred prestupom do Valencie 53 duelov. Transfer sa uskutočnil v lete 2004, no prvý ligový štart absolvoval až 19. marca 2006. Hosťovanie v Lille sa mu menilo na trvalý prestup na konci sezóny 2008/09. Keď sa nedokázal prebojovať do základnej zostavy, odišiel na hosťovanie do Nimes. Po jeho konci ostal v druhej najvyššej francúzskej súťaži, za Arles-Avignon nastúpil na 106 duelov. Do FC Bruggy prišiel z Angers. V minulej sezóne bol jednoznačne prvou voľbou trénera medzi tri žrde.

Lior Refaelov má v záložnej formácii na starosti ofenzívu. V júni 2011 prišiel po siedmich sezónach v Maccabi Haifa, kde trikrát oslavoval majstrovský titul. V roku 2011 preberal ocenenie pre najlepšieho izraelského futbalistu, momentálne má ako 31-ročný na konte 36 vystúpení v reprezentácii. Debutoval 22. augusta 2007 v zápase s Bieloruskom. Blysol sa 6. novembra 2014, keď na ihrisku FC Kodaň dosiahol pri víťazstve 4:0 hetrik. K oporám patril pri ligovom prvenstve 2015/16.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova