FC Salzburg

Pri svojich začiatkoch v Cereze Osaka sa veľa naučil od legendárneho Diega Forlana. Takumi Minamino tu odohral so sedemgólovou bilanciou 62 duelov v lige, keď jeho zamestnávateľ vypadol do druhej najvyššej súťaže, prestúpil na súčasné pôsobisko. Figuruje v širšom kádri japonskej reprezentácie, Prvé z dvoch vystúpení v národnom výbere svojej krajiny absolvoval 13. októbra 2013 v prípravnom zápase proti Iránu. V Salzburgu má v lige bilanciu 82 duelov a 28 presných zásahov.

Alexander Walke je prvou voľbou jedenásťnásobného rakúskeho majstra medzi tri žrde. Tridsaťštyriročný Nemec odchytal v minulom súťažnom ročníku 34 duelov, boj s konkurentom Cicanom Stankovicom vyhráva aj v tejto sezóne. Na prvotriedneho gólmana sa vypracoval v FC Freiburg, ďalšie kapitoly svojho futbalového príbehu písal v SV Weihen Wiesbaden a v Hanse Rostock. Red Bull aréna je jeho domovom od roku 2010. V nemeckej reprezentácii nedostal žiadnu šancu.

Christoph Leitgeb vybojoval so Salzburgom už sedem majstrovských titulov, päťkrát dvíhal nad hlavu Rakúsky pohár. Súčasného zamestnávateľa vyšiel jeho príchod v lete 2007 na 1,7 miliónov. Tridsaťdvaročný stredopoliar je odchovancom Sturmu Graz. Na ME 2008 odohral dva z troch zápasov, celkovo za Rakúsko nastúpil na 41 stretnutí. Vyniká v defenzívnom súboji, v bojovnosti a v nasadení, ak sa dostane do šance na strelenie gólu, nezvykne zaváhať.

Dvadsaťdvaročný Hwan Hee Chan je alternatívou do útoku, na minulosezónnom majstrovskom titule sa podieľal dvanástimi presnými zásahmi, nastúpil na 26 ligových duelov. Celú profesionálnu kariéru strávil v Rakúsku, do Salzburgu prišiel z rezervného tímu, ktorým je FC Liefering. Južnú Kóreu reprezentoval v deviatich prípadoch. Zúčastnil sa na olympiáde v Pekingu.

Andreas Ulmer patrí k služobne najstarším hráčom v mužstve finalistu Pohára UEFA 1993/94, v kádri figuruje od 28. januára 2009, kedy prišiel z SV Ried. Z jedenástich majstrovských titulov klubu sa podieľal na siedmich (2008/09, 2009/10, 2011/12, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17). Tridsaťdvaročný rodák z Linzu nastupuje na ľavom kraji defenzívnej formácie. Trikrát reprezentoval Rakúsko.

Úlohy zakončovateľa plní Moanes Dabour. V desiatich zápasoch Európskej ligy sa presne trafil šesťkrát, v lige potreboval na 16 presných zásahov 22 stretnutí. Dvadsaťpäťročný sedemnásobný izraelský reprezentant si osvojoval základy futbalovej abecedy v mládežníckych akadémiách tímov Maccabi Nazareth a Maccabi Tel Aviv. V ročníku 2012/13 vybojoval s Maccabi Tel Aviv majstrovský titul, na ligovom prvenstve sa podieľal desiatimi gólmi. Strelecky sa presadzoval aj počas legionárčenia vo Švajčiarsku, v sezóne 2015/16 sa s 19-gólovým nástrelom stal kráľom strelcov. Obliekal dres Grasshoperu Zürich. Prvá sezóna v Salzburgu mu nevyšla celkom podľa predstáv, v pätnástich ligových dueloch dokázal iba dvakrát skórovať.

Fredrik Gulbrandsen začínal s futbalom v rodnom Lillestrӧme, kde aj v najvyššej súťaži v máji 2009 absolvoval profesionálny debut. Po návrate z hosťovania v tíme Lyn Fotbal sa prebil do základnej zostavy, po odohratí 57 ligových zápasov prestúpil do Molde. Tu sa pravidelne začal objavovať v listinách strelcov, v 42 zápasoch dokázal 19-krát skórovať, v ročníku 2014 prispel k ligovému triumfu. V júni 2016 sa dohodol na trojročnej spolupráci so Salzburgom. Keď v minulom roku nehrával pravidelne, hosťoval v New York Red Bulls. V troch prípadoch reprezentoval Nórsko.

Stredopoliar Valon Berisha bol všeobecne považovaný za jeden z najväčších nórskych talentov, v juniorskom veku pravidelne chodil na skúšky k účastníkom Premier League. Rozbiehal sa v Egersunde, v tretej najvyššej súťaži sa prvýkrát objavil už v pätnástich rokoch. Tippeligaen si prvýkrát vyskúšal ako hráč Vikingu 21. marca 2010. V rokoch 2012 až 2016 reprezentoval 20-krát Nórsko, keď sa stalo Kosovo riadnym členom FIFA, prikývol na ponuku nastupovať za túto krajinu. Najsilnejšou stránkou rodáka z Malmӧ je pripravovanie gólov. Jeho mladší brat Veton Berisha hráva za Greuther Fürth.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova