Fehervar

Dôležitou súčasťou mužstva je Attila Fiola, najlepšie sa cíti na pravej strane obrany. Zúčastnil sa na posledných dvoch európskych šampionátoch, Maďarsko reprezentoval 38-krát. V Paksi FC prešiel mládežníckou akadémiou, v roku 2008 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, v lige zaznamenal 135 štartov, šesťkrát okúsil atmosféru Európskej ligy. Od 1. januára 2015 do 31. augusta 2016 hrával za Puskas Akademia FC, potom sa dohodol so súčasným zamestnávateľom. Prispel k majstrovskému titulu v ročníku 2017/18. Zakladá si na úspešnosti v defenzívnom súboji, zdobí ho nasadenie.

Obranca Loic Nego zozbieral v juniorských národných reprezentáciách Francúzska 59 vystúpení, prispel k prvenstvu na ME 2010 devätnásťročných, teraz má prakticky isté miesto v základnej zostave maďarského národného výberu, na konte má 14 medzištátnych zápasov. Vyrastal v FC Nantes, absolvoval 13 ligových duelov. V AS Rím sa nepresadil, na hosťovaní v Standarde Liége odohral dve stretnutia. Dobré služby odvádzal pre Ujpest, v Charltone nedal o sebe výraznejšie počuť. Dres Fehervar FC oblieka od 31. augusta 2015, v 176 dueloch ligy zaznamenal 28 presných zásahov.

Stopér Visar Musliu je odchovancom KF Renova, v 105 zápasoch dosiahol deväťgólový nástrel, v FC St Gallen uplatnenie nenašiel. Prvú polovicu sezóny 2017/18 strávil v FK Vardar Skopje, prispel ku kvalifikovaniu sa do skupinovej fázy Európskej ligy. V KF Skhendija robil ďalšie futbalové kroky. Na súčasné pôsobisko prišiel 5. augusta 2019. Reprezentuje Severné Macedónsko, odohral 29 medzištátnych zápasov.

Ivan Petryak hráva na ľavej strane zálohy. Má rýchle nohy, je priebojný, dobrý je v hre jeden na jedného, platný je pri defenzívnej činnosti. Zorya Luhansk je klub, kde začínal, v 59 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Shakhtar Doneck. Nastúpil na 14 ligových duelov, podieľal sa majstrovskom titule 2017/18, požičali si ho Zorya Luhansk a Ferencvaros. Na súčasnom pôsobisku má v najvyššej súťaži Maďarska bilanciu 48 vystúpení a 13 gólov. Je päťnásobným reprezentantom Ukrajiny.

Útočník Nemanja Nikolič je držiteľom kapitánskej pásky. Zviditeľnil sa počas prvého pôsobenia v klube, na 87 presných zásahov potreboval 149 vystúpení. V 17 dueloch pohárovej Európy strelil štyri góly. Dvakrát oslavoval majstrovský titul. Bez problémov sa uplatnil v Legii Varšava. Dvakrát sa stal ligovým šampiónom, v 56 stretnutiach najvyššej súťaže Poľska nastrieľal 40 gólov. Za Chicago Fire odohral 96 duelov Major League Soccer, 51-krát skóroval. Vo februári 2020 sa vrátil do Maďarska. Zúčastnil sa posledných dvoch európskych šampionátoch, s osemgólovou bilanciou reprezentoval 40-krát.

Obranca Stopira reprezentuje Kapverdy, na konte má 35 medzištátnych zápasov, debutoval 22. júna 2008. V Sportingu Praia mu vystavili prvú registračku, v CD Santa Clara pokračoval v kariére. Potom pôsobil v rezerve Deportiva La Coruna a vo Fairense. Káder Fehervar FC vystužil v lete 2012. V 198 zápasoch ligy sa 18-krát strelecky presadil.

Najnovšou akvizíciou je 27-ročný stopér Michael Lüftner. Jeho rodiskom sú Chabařovice, zdokonaľoval sa v FK Teplice, v najvyššej súťaži Česka zažil premiéru v októbri 2012, v 87 zápasoch sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. Slavia Praha v decembri 2016 investovala do jeho príchodu 0,5 milióna eur. Nastúpil na 16 ligových duelov. Potom obliekal dresy FC Kodaň a Omonie Nikózia. Devätnásťkrát dostal šancu v národnom výbere devätnásťročných, raz v A-mužstve Česka.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova